פרסומת
דלג

130 ק"ג בשר ונקניקים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני

מאת: מערכת ערב ערב ● 10/4/2011 23:20 ● ערב ערב 2064
מעל 130 ק"ג בשר ונקניקים שהובלו ברכב פרטי לעסק מזון באילת הושמדו על ידי הווטרינר העירוני מאחר שלא הובלו ברכב קירור וללא תעודה."מוצרי מזון מן החי אשר מגיעים מופשרים ומוקפאים בשנית עלולים לסכן את בריאות הצרכנים" מסביר ד"ר אורן אברמוביץ
130 ק''ג בשר ונקניקים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני

מעל 130 ק"ג בשר ונקניקים הושמדו בשבוע שעבר (ד') על ידי השירות הווטרינרי בעירייה, לאחר שהובלו ברכב פרטי, ללא קירור וללא תעודה ווטרינרית.

בשעה 19:00 באותו ערב (ד') התקבל מידע על רכב פרטי מסוג מאזדה המוביל את המזון לטובת מעדנייה מקומית בעיר. מיד עם קבלת המידע התייצב הווטרינר העירוני, ד"ר אורן אברמוביץ ביחד עם פקחי אגף השירות הווטרינרי העירוני - צחית חמו ולוסיאן לייזר, במקום העסק והמתינו לרכב המדובר, אשר הגיע לאחר כשעתיים.

כאשר התחילו המובילים, לפרוק את הסחורה הוזמנו למקום סיירי סיירת אדום לסיוע וזאת לאחר שהתברר, כי המידע שנמסר אכן מדויק וכי ברכב ישנם מוצרי בשר ונקניקים במשקל כולל של 132 ק"ג, אשר הגיעו בהובלה ללא קירור ולא היו מלווים בתעודה וטרינרית. עוד התברר, כי למובילים לא הייתה כלל כוונה להודיע לשירות הווטרינרי על הגעתם לטובת בדיקת משנה כמחויב בחוק. בעקבות סירוב בעל העסק למסור את הסחורה להשמדה, הוזעק למקום גם כוח משטרה.

כאמור, הסחורה נבדקה על ידי הווטרינר העירוני ונמצאה כלא ראויה למאכל אדם. לאחר שהבהיר הווטרינר העירוני לבעל העסק, כי הוא מחויב למסור את מוצרי הבשר, הוחרמה הסחורה והושמדה בנוכחות בעל העסק. כנגד בעל העסק יוגש כתב אישום.

"מוצרי מזון מן החי אשר מגיעים מופשרים ומוקפאים בשנית עלולים לסכן את בריאות הצרכנים" מסביר הווטרינר העירוני ומוסיף, כי אגף השירות הווטרינרי העירוני עושה כל שביכולתו למנוע מקרים כאלו, על מנת לשמור על בריאות הציבור.

בעניין זה יצוין, כי מידי שנה, מגביר השירות הווטרינרי את הבדיקות היזומות לקראת החגים, במטרה לנקות ולטהר מוצרי מזון שפג תוקפם, בטרם שיווקם. חשוב וראוי לציין, כי מוצרים שפג תוקפם ובמיוחד מוצרים מן החי, אינם ראויים למאכל אדם ואכילתם עלולה לסכן את בריאות הציבור. הווטרינר העירוני ממליץ לציבור הרחב לבדוק את תאריך התפוגה המופיע על מוצרים מן החי, ארוזים וקפואים, כפי שצוינו על ידי היצרן.