פרסומת
דלג

מאבטח בריח סולר

מאת: ● 14/4/2011 17:21 ● ערב ערב 2494
ליחידת הבילוש במשטרת מרחב אילת נודע, כי אחד המאבטחים לשעבר בחניון מפעלי תובלה באילת שואב סולר ממשאיות ומוכר. אותו מאבטח מכר סולר לאדם שהתברר כי הוא בלש מוסווה. למרות מאמצי יחידת הבילוש להפליל את הנאשם, בבית משפט השלום באילת נגזרו עליו שני חודשי מאסר על תנאי והתחייבות

הנאשם הורשע, על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן, בעבירה של סיוע לגניבה. על פי עובדות כתב האישום, הנאשם ואדם נוסף עבדו כמאבטחים בחברת אבטחה, כשתפקידו של הנאשם היה לאבטח מפעלי תובלה באילת, לרבות החניון בו הוחנו בשגרה מכוניות משא כבד.
בחודש ינואר 2008, הגיע בלש עם רכב משטרתי מסווה, לבצע עסקת קניית סולר גנוב, הבלש פנה לנאשם תוך ששאל היכן חברו, ובהמשכו של האירוע פנה הבלש אל האחר ואמר לו שהוא רוצה סולר, וסיכם עמו כי ימכור לו 100 ליטר סולר בתמורה למחיר של 3.5 ₪ לליטר.
בהמשכו של האירוע, כאשר חזר הבלש לחניון, הנאשם שאל "סגרת איתו?", כאשר השיב לו הבלש שכן, הורה לו הנאשם להמתין עד שייצא רכב ואז שייכנס לחניון. לאחר מכן הכניס הנאשם את הבלש עם רכבו, כאשר האחר הורה לבלש להחנות בין שתי משאיות, במטרה להסוות את האירוע, הוא שאב באמצעות צינורות שהביא עמו ותדלק למכל הדלק של מכונית הבלש, תוך שקיבל בתמורה 250 ₪.
הנאשם במעשיו סייע לאחר לגנוב מרכב, בכך שהתיר את כניסתו, והכל שלא כדין.
עברו הפלילי של הנאשם (28) כולל עבירת סמים ועבירה של הוצאת רכוש מרשות הצבא, עבירה אחרונה משנת 2003.
בכתב האישום נכתב כי מדובר בעבירה חמורה, זאת בשל אופן ביצועה, זאת כאשר הנאשם מסייע לאחר לבצע עבירה, בשעה שהוא וחברו האחר מועסקים כמאבטחים של מתחם.
העובדה שהנאשם ואחר מקבלים שכר עבור עבודתם לשמירת המתחם, לא היה בה די והנאשם פעל כמפורט בכתב האישום, תוך שהוא מועל באמון שניתן לו על ידי מעסיקיו.
"אף שסכום הגניבה עליה מדובר נמוך יחסית, הרי שמדובר במעשה חמור שלטעמי הענישה שהוצגה על ידי הצדדים הינה מקלה במיוחד", אמר בדיון, השופט אלון רום, "התלבטתי אם לאשר את הסדר הטיעון שהוצג לי, שכן בעברו של הנאשם עבירת רכוש נוספת של הוצאת רכוש מרשות הצבא, וישנה התאמה וחפיפה מסוימת בין העבירה הקודמת לעבירה שבפניי. לאחר לבטים מצאתי כי ניתן לאשר את הסדר הטיעון, יחד עם זאת, עונש ההתחייבות הכספית שיוטל על הנאשם יבטא את חומרת מעשיו ואת הקושי בקבלת הסדר הטיעון כפי שהוצג בפניי. לבסוף גזר עליו השופט עונש מאסר על תנאי לתקופה של חודשיים והתחייבות. הנאשם יחתום על התחייבות על סך 25,000 ש"ח, אשר יהיה עליו לשלם באם בתוך שנתיים יעבור עבירת רכוש כלשהי.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש