פרסומת
דלג

הטובות לכדורסל

מאת: ● 14/4/2011 17:31 ● ערב ערב 2494
באגודת הכדורסל של 'הפועל אילת' החליטו לפתח ולקדם את הספורט הנשי. פעמיים בשבוע, שלישי ומוצאי שבת), נשים נשואות ואמהות לילדים עוזבות את הבית לשעה וחצי, לא לשופינג, אלא כדי להשתתף בחוג קבוצת הנשים בכדורסל, בשיתוף עם המתנ"ס. המטרה: להכשיר את הקבוצה להשתתף בליגה. מאמן הקבוצה, רועי בן יהושוע: "זה ייקח קצת זמן, אבל בעתיד תהיה פה תשתית מתאימה לקבוצת נשים"
הטובות לכדורסל

מה גורם לנשים קרייריסטיות, שעסוקות ברוב שעות היממה בעבודה ובבית, לעזוב את הכל לכמה שעות בשבוע? תתפלאו, אבל לא מדובר בשופינג, אלא בכדורסל.
בעבר, שיחקה באילת קבוצת כדורסל נשים בליגה לאומית ב', אבל מאז עברו הרבה שנים, הקבוצה הבוגרת של 'הפועל אילת' התפרקה ובעקבותיה - גם קבוצת הנשים. מאז, באגודת הכדורסל החדשה ניסו לחדש את ימיה של הקבוצה כקדם, אך ללא הצלחה, אך בשנה האחרונה, מתעוררת הקבוצה מחדש לחיים. השבוע, סיפרו באגודת הכדורסל של 'הפועל אילת', כי זה משהו שהתבקש, ומי שיזמו את המהלך, אלה דווקא הנשים, באופן עצמאי. "פנו אליי הרבה נשים בשנה האחרונה", סיפר רועי בן יהושוע, מנהל בית הספר לכדורסל בעיר וקפטן בקבוצה הבוגרת של הפועל אילת. "הן רצו לחזור ולשחק ולכן הרמנו את הכפפה ופתחנו חוג כדורסל, בשיתוף המתנ"ס, סיפר בן יהושוע. מדובר בחוג לכל דבר, הקבוצה כבר די מגובשת, אבל זה חוג פתוח, ונשים אחרות יכולות להצטרף. "המטרה היא באמת שהבנות יבואו לאימון חוויתי, אנחנו מלמדים כדורסל תוך כדי חוויה עם כל מיני עזרים כמו: כדורי כח מיוחדים, סולמות כושר ומדרגות אירובי. המטרה היא כדורסל ומשלבים את זה בדרכים אחרות", אמר בן יהושוע.
11 נשים פעילות בחוג החדש. "כרגע זה מתנהל כחוג, אבל המטרה העתידית באמת היא שאולי בעוד כמה שנים נצליח שתהיה קבוצה מקצוענית שמשחקת ומתחרה בליגה", אמר בן יהושוע, "מדובר באמהות שעוזבות את הבעלים והילדים בבית, באות לשעה וחצי של התפרקות וניקוי ראש. הן מאוד נהנות ואם הן שמות הכל בצד ולא מוכנות להפסיד אף אימון, כנראה שהן מאוד אוהבות את זה", הוא הוסיף. "הקבוצה הולכת ומתעבה. המטרה בשנה הבאה היא להמשיך באותה המתכונת ולהגדיל את סגל הקבוצה ל- 15 נשים ומעלה".
בינתיים באימונים, הכל עובד מצוין. רוב השחקניות בקבוצה באותה רמה, חלק מהנשים שיחקו בעבר בקבוצות אחרות ובמועדון האילתי קוראים לנשים אחרות. "כל מי שקוראת את הכתבה הזאת מוזמנת להצטרף לאימוני ניסיון ולראות מקרוב".
לגבי האפשרות להשתלב בליגה, אמר בן יהושוע: "מבחינת הרמה ומבחינה תקציבית, זה לא משהו שאפשר לעשות אותו מהיום למחר. קבוצת הנשים עדיין לא ברמה המתאימה, בשביל לשחק בליגה מקצוענית. המטרות בעתיד הן שתהיה קבוצה כזאת, עכשיו זה יהיה לקפוץ קצת גבוה מדי. קודם כל, נבנה תשתית של קבוצות בנות (קט- סל, נערות ונוער) שמתחרות בליגות, ואז באמת יהיה אפשר לדבר על קבוצת נשים בליגה".
לבן יהושוע יש סיפוק גדול מזה. "אני נהנה לאמן את הבנות. מתחילת העונה לא היתה מטרה כזאת , אך בגלל שהמאמנת שלהם, שני גמבש, עזבה, לקחתי אותן תחת חסותי", אמר המאמן, לאמן קבוצת נשים זה שונה, משהו חווייתי והתחלתי בשבילי כי אף פעם לא אימנתי נשים בוגרות, זו דינמיקה שונה".
"כדורסל הנשים תופס תאוצה בשנים האחרונות, המודעות גדלה וכל דבר שמקדם את הנשים זה טוב. אני מאמין שאם תהיה לזה המשכיות, בעתיד זה יכול להשפיע על נשים שיירשמו. בטווח הקצר, אני רוצה שהקבוצה תהיה מלאה יותר והנשים יבואו להנות וללמוד. בעתיד הרחוק הייתי רוצה שתהיה פה קבוצת נשים מקצוענית, שתשחק ברמות גבוהות יותר. העיר אילת זקוקה לספורט נשי".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש