פרסומת
דלג

המלון הנטוש 'דורטל סול' עלול לשמש לפיגוע גדול

מאת: עומר כרמון ● 29/4/2011 15:34 ● ערב ערב 2495
מפקד כיבוי אש אילת, טפסר יהודה קסנטיני: "במידה ולא ייאטם בדחיפות המלון הנטוש, הוא עלול לשמש מחבלים לפיגוע אסטרטגי". "יש מ'דורטל סול' תצפית מדהימה על בסיס חיל הים. אפשר לעמוד שם עם RPG ולהפיל מטוס על המלונות והקניון". "צריך לחייב את כונס הנכסים של המלון לעטוף את הבניין כולו בפיגום מתועש". כונס הנכסים לא נענה לבקשת 'ערב ערב' להתייחס לנושא
המלון הנטוש 'דורטל סול' עלול לשמש לפיגוע גדולמפקד כיבוי אש אילת, טפסר יהודה קסנטיני, מזהיר כי במידה ולא ייאטם בדחיפות המלון הנטוש, 'דורטל סול', הוא עלול לשמש מחבלים לפיגוע גדול בעיר. "הכתובת על הקיר!", אומר קסנטיני ל'ערב ערב'. "אני חושש מאוד ממה שעשוי להתרחש שם. המלון נמצא בנקודה אסטרטגית. מחבלים יכולים להחביא שם אמל"ח ולהשתמש בו בשעת פקודה. צלף שיישב בבנין הזה יוכל לפגוע בכל מי שעובר בחוף הים או בטיילת. יש מ'דורטל סול' תצפית מדהימה על בסיס חיל הים. אפשר לעמוד שם עם RPG ולהפיל מטוס על המלונות והקניון".

"אין עיר מתוקנת בעולם שבה משאירים בניין במצב כזה", אומר טפסר קסנטיני. "צריך לחייב את כונס הנכסים של המלון לעטוף את הבניין כולו בפיגום מתועש, זה מה שעושים בעולם במקרים כאלה. זה לא מספיק לאטום את הכניסות, מכיוון שמי שיירצה, יוכל לטפס ולהיכנס למתחם דרך המרפסות. עוד מעט מגיע הקיץ, ילדים יכולים להיכנס לשם ולהיפגע. זה מקום מסוכן לציבור. שלחתי מכתב בנושא לראש העירייה והוא העביר אותו לסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, שדנה בדרישת העירייה להורות לכונס הנכסים של המלון למכור את חלקו במבנה. גם אנחנו וגם העירייה, חסרי אונים מול כונס הנכסים של המבנה. כל מה שאנחנו מבקשים לעשות, הוא דוחה".

עו"ד אמיר דולב, כונס הנכסים של חברות 'נופית אילת' ו'ים אילת', שהפעילו את מלון 'דורטל סול', לא נענה לבקשת 'ערב ערב' להתייחס לנושא.

"להקריב את האינטרס הכספי, למען האינטרס הציבורי"


השבוע התרחש אירוע חמור במלון הנטוש: גבר כבן 40 נפל לפיר מעלית שעומקו כעשרה מטרים. יחידת החילוץ של כיבוי אש, הוציאה אותו מהבור. אנשי מד"א העניקו לו טיפול ראשוני והעבירו אותו במצב קשה לבית החולים 'יוספטל'.

כזכור, בחודש שעבר אישרה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשייך, את בקשת עיריית אילת להציב שלטי פרסום על קירות המלון הנטוש. השופטת ציינה, כי שלטי פרסום אלו: "ייצרו הכנסות וימזערו (לו במעט) את הנזקים, יכסו מעט מחזיתות המבנה, יסתירו את חלקו ויפחיתו מעט את המראה הבלתי מרנין שהוא יוצר בלב העיר". השופטת קיבלה בנוסף את בקשת העירייה, להורות לכונס הנכסים של המלון, למכור את חלקו במבנה. אך רומזת בהחלטתה, כי הפתרון הנכון לתסבוכת המשפטית שנוצרה, הוא הכרזה על המבנה כ'בעל חזות מוזנחת' והריסתו.

השופטת אלשייך התייחסה באריכות למצבו הקשה של המלון, שהפך למוקד לחסרי בית, סמים ומכרסמים. היא ציינה כי שומר המועסק באתר הסמוך למלון העזוב, נזקק לטיפול רפואי לאחר שהותקף בידי חולדות שהגיעו מ'דורטל סול' . "הרשות המקומית רשאית ואף חייבת הייתה לפעול, ואף בתקיפות רבה ובלא שיהוי, בכדי לסלק מפגע שכזה, וזאת אף אם היה מוכח מעל ומעבר לכל ספק, כי אין חבים לה ולו פרוטה שחוקה בגין הנכס, כיום או בעתיד. דברים אלו מקבלים משנה תוקף, נוכח מיקומו של הנכס, בסמוך לאזורי תיירות ושכונות מגורים – דבר אשר עשוי לחשוף את הרשות, במוקדם או במאוחר, אף לסכנה של תביעות נזיקין. היה ותמשך אותה סאגה משפטית חסרת פתרון הלאה, ומצב הנכס ימשיך להדרדר – להנאתם ותועלתם של החולדות ושאר בעלי פרווה קטנים וגדולים, הרי שבסופו של יום עשויה העירייה להחליט, ובצדק, כי הגיעו מים עד נפש, והיא מוכנה להקריב כליל את האינטרס הכספי שלה למען האינטרס המנהלי - ציבורי, ובכובעה כרשות מנהלית - לפעול להריסת הנכס בתור מפגע ומבנה מסוכן, על כל המשתמע מכך", כתבה השופטת.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש