פרסומת
דלג

העירייה מקימה בית כנסת: 'רבי מאיר בעל הנס'

מאת: עומר כרמון ● 4/5/2011 21:52 ● ערב ערב 2496
תנופת בניית מבני הדת בעיר נמשכת במלוא עוזה. במגרש הסמוך למלון 'לב אילת', אישרה העירייה הצבת מבנה יביל, המשמש בית כנסת. במקביל, החלו במקום העבודות לבניית מבנה הקבע. יו"ר המועצה הדתית וסיעת ש"ס לשעבר, משה אלמקייס: "זה יהיה מבנה מודולרי מאוד יפה, שיוסיף כבוד לשכונה ומעוצב בצורה מדהימה". מועצת העיר אישרה את בקשת עיריית אילת להקצות קרקע, לבניית מקווה חדש בשכונת הדקל. בחודשים הקרובים, אמורה להתחיל בנייתם של שלושה בתי כנסת נוספים
העירייה מקימה בית כנסת: 'רבי מאיר בעל הנס'תנופת בניית מבני הדת בעיר נמשכת במלוא המרץ. במגרש הסמוך למלון 'לב אילת', הציבה לפני כשבועיים עיריית אילת מבנה יביל, המשמש בית כנסת. במקביל, החלו במקום העבודות לבניית מבנה הקבע של בית הכנסת - שייקרא על שם 'רבי מאיר בעל הנס'. השבוע אישרה מועצת העיר הקצאת קרקע למקווה חדש בשכונת הדקל. בנוסף, מתוכננת להתחיל בחודשים הקרובים בנייתם של שלושה בתי כנסת נוספים.

יו"ר המועצה הדתית וסיעת ש"ס לשעבר, משה אלמקייס, הוא הרוח החיה מאחורי בניית בית הכנסת החדש ליד 'לב אילת'. ל'ערב ערב' הוא אומר, כי לאחרונה אישרה עיריית אילת להציב במקום מבנה יביל, שישמש את המתפללים עד להשלמת הבנייה של מבנה הקבע.

איך אפשר להתפלל בתוך אתר בנייה? שאלנו את אלמקייס.
"עשו פתיחה בגדר מ'לב אילת', משם אנו נכנסים כדי להתפלל. נגדר את המבנה היביל, מכיוון שמבחינה בטיחותית אסור לעבוד באתר בזמן שיש אנשים בפנים. כרגע, מה שעושים באתר, זאת יציקת כלונסאות. עד שתחל העבודה על השלד, המבנה היביל יהיה מגודר, לפי התקן".

כבר התחלתם להתפלל במבנה היביל?
"בחג הפסח. והיו שם 150 איש".

יש שם מקום לכל כך הרבה אנשים?
"הוספנו כסאות פלסטיק. אנשים עמדו. בימים הנוראים ובחגים, זה לא יספיק"

הכנסתם ספר תורה חדש?
"אלו ספרי תורה שעברו מ'אמדר רזידנס'. אנחנו קהילה שמתפללת יחד כבר מעל לעשר שנים. עד עכשיו, כל תושבי שכונות: גנים א', גנים ב', צופית תחתית, צופית עלית ו'מרכז מור', הצטופפו בבית כנסת קטן ב'אמדר רזידנס'. הדיירים שם כעסו בצדק, זה לא נוח להם שנכנסים ויוצאים, מדובר במתחם פרטי".

על המגרש הזה גם אמור לקום בית ספר.
"נכון. בית הכנסת יתפוס רק חלק מהמגרש. כל השטח הנותר מיועד לבית ספר לא דתי. אבל לדעתי, המשיח יבוא, עוד לפני שייבנה שם בית ספר. אין בכך צורך".

השגתם תקציב לכל שלבי הבנייה?
"ברגע שאתה מתחיל במצווה כזאת, הקדוש ברוך הוא עוזר, והעניינים זורמים בקצב שקשה להאמין. כך נבנו בתקופת הקדנציה שלי (1997-2009), 8-10 בתי כנסת לתפארת. זה קורה בעזרת תושבי אילת ובעזרת נדבנים. אני מאמין שבתוך שנה, בית הכנסת יהיה בנוי. זה יהיה מבנה מודולרי מאוד יפה, שיוסיף כבוד לשכונה ומעוצב בצורה מדהימה. הוא יוכל להכיל 180 מתפללים. תהיה בו קומה לנשים למעלה וקומת כניסה לגברים".

מועצת העיר אישרה השבוע את בקשת עיריית אילת להקצות קרקע בשכונת הדקל, לבניית מקווה, סמוך לבית הכנסת של הרב הראשי לאילת, משה הדאיה. את המקווה תנהל עמותת 'פחד יצחק', של הרב הדאיה. בחודשים הקרובים, אמורה להתחיל בנייתם של שלושה בתי כנסת נוספים: בשכונת 'נווה מדבר', וברבעים 6 ו-9 בשכונת שחמון. בכך יגיע ל- 32 מספר בתי הכנסת בעיר.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש