פרסומת
דלג

מדליית ארד לצוברי בצרפת

מאת: ● 4/5/2011 22:00 ● ערב ערב 2496
הגולש האילתי הוביל לאורך כל התחרות, אך איבד את המקום הראשון בשיוט המדליות ולבסוף - סיים שלישי. בינתיים, מרוצים מאמניו מאחר והוא עומד בציפיות ואף רומזים, כי הוא שייצג את ישראל באולימפיאדה. מנהל המרכז הימי באילת, רוני מאיר: "אנחנו רוצים שצוברי יחזור מהאולימפיאדה עם מדלייה בצבע כסף או זהב"
מדליית ארד לצוברי בצרפת

בעוד קצת יותר משנה, תיערך אולימפיאדת לונדון, אך כבר זמן רב שמתנהל מאבק עיקש על המים בין הגולש האילתי, שחר צוברי ליריבו, נמרוד משיח. עד כה, ידו של שחר צוברי על העליונה, אבל זה עדיין לא ממש נחרט בתודעה. בינתיים, בכל תחרות, מנסה צוברי לנצח וכרגע הוא בדרך הנכונה. צוברי זכה בשישי שעבר במדליית ארד בתחרות היוקרתית בהייר שבצרפת. צוברי הגיע לשיוט המדליות כשהוא במקום השני, אך סיים במקום החמישי את השיוט בו מוענק ניקוד כפול ואיפשר לגולש הצרפתי לעקוף אותו ברגע האחרון. בכל זאת, הצליח צוברי להשאיר מאחור את נמרוד משיח, יריבו על הכרטיס לאולימפיאדת לונדון. משיח סיים במקום ה- 13 הכללי ולא שותף בשיוט המדליות.

צוברי: "הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו בכיוון הנכון"


לתחרות בצרפת נסע צוברי יחד עם מאמנו האישי, רפא בלילוס. "אני מרוצה מהיכולות, עבדנו טוב ועשינו דברים טובים בחורף, והעבודה הקשה השתלמה", אמר צוברי ל'ערב ערב', בסיומה של התחרות. "כמובן שיש עוד הרבה דברים שצריך לשפר, ולכן אני מתאמץ במרץ רב, כדי לבדוק את עצמי וכל הזמן לראות אילו נקודות חלשות ואיך להשתפר", הוסיף צוברי, "הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו בכיוון הנכון".

יכולת לסיים שני, יש תחושת פספוס?
"הובלתי כמעט כל התחרות, נכנסתי לשיוט המדליות שני וסיימתי בסופו של דבר שלישי, אבל אני לא מרגיש פספוס. כל הצמרת היתה צמודה, מראשון ועד רביעי. ברור שעבורי זה היה יכול להיגמר ראשון, אבל באותה מידה - גם רביעי. היינו מאוד צמודים, ובכל יום נתון, כל אחד מהרביעייה היה יכול לסיים עם צבע אחר של מדליה או בלי מדליה".

הצלחת לעבור שוב את נמרוד משיח ואפילו לחזור עם מדליה. התחרות עם נמרוד העסיקה אותך?
"כמובן שבסופו של דבר אני מסתכל על התחרות ביני לבין משיח, אך בהתחלה אני מתמקד בעצמי כדי לנצח את התחרות".

רוני מאיר: "המטרה שלנו להשיג באולימפיאדה מדליה טובה יותר"


למנהל המרכז הימי באילת, רוני מאיר, יש כבר תוכניות עבור הגולש מהמועדון שלו. "שחר מתקדם כמצופה, באלמנטים שהוא היה חלש בהם באופן יחסי", אומר רוני מאיר, "אני מאוד מרוצה מההתקדמות של שחר. המאבק של שחר הוא לעשות את התוצאות הכי טובות שהוא יכול. שחר ונמרוד משיח לא עסוקים במאבק של אחד נגד השני, הם עסוקים במאבק להשיג את התוצאה הכי טובה וזה מה שיפה בגלישה. אנחנו משפרים את שחר, כדי שיהיה גולש טוב יותר", הוסיף מאיר, "המטרה שלנו היא לא לנצח את נמרוד משיח, אלא להשיג מדליה יותר טובה מהקודמת. זה צריך להיות ברור. אנחנו לא רוצים לנסוע לאנגליה ולחזור משם עם מדליית ארד או פחות מזה, אנחנו רוצים ששחר יחזור עם מדליית כסף או זהב. לכן, המטרה שלנו היא לשפר אותו. נמרוד משיח פחות מעניין בקטע הזה".

כבר ביום ראשון הקרוב, ייצא צוברי שוב לחו"ל, למחנה אימונים באנגליה, יחד עם מאמנו, שלמה זקס, שם תתקיים בעוד כשבועיים תחרות גביע הסבב. לשם ייצא אתו שוב מאמנו, רפא בלילוס.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש