פרסומת
דלג

'הפועל אילת' זכתה בגביע האיגוד

מאת: ● 4/5/2011 22:07 ● ערב ערב 2496
אחרי עונה לא מרשימה במיוחד בליגה, קבוצת הכדורסל של 'הפועל אילת' זכתה השבוע בתואר הראשון שלה מאז שעלתה חזרה לליגה הארצית. במשחק הרואי ענק של שחקני אילת בגומלין, הביסו חניכיו של עידן לנקרי את 'מכבי קריית ביאליק' ב- 36 נקודות הפרש (91: 55) וחגגו את הזכייה עם הגביע ובקבוקי השמפניהבמשך דקות ארוכות, הסתובבו שחקני הכדורסל של 'הפועל אילת' על הפרקט, שמחים ומאושרים, כאילו לא מאמינים. אפשר היה לחשוב שבעוד כמה דקות 'הפועל אילת' עומדת לנצח בגמר גביע המדינה, כולם לרגע שכחו שבעצם מדובר רק בגמר גביע האיגוד של הליגה הארצית. כל שלשה, וכל נקודה הקפיצו את הקהל (300 צופים) השחקנים על הספסל. הם בכלל יצאו מגדרם, מתחבקים, מסתחבקים ומחייכים לכל עבר. גם המאמן, עידן לנקרי, לא נראה מאושר כל כך, במשך כל העונות שלו בקבוצה, גם כשחקן וגם כמאמן. טוב, היתה לו עוד סיבה לשמוח, למחרת, הוא לא יצטרך להגיע לאימון. זהו, עוד עונה נגמרה, אבל בניגוד לעונות הקודמות, הפעם זה נגמר עם טעם מתוק בפה.

רגע היסטורי


במשחק חשוב שכזה, נהוג להעניק מתנה לשחקנים או אפילו סתם משהו סמלי כמו החלפת דגלונים בין שני הקפטנים. קפטן 'קריית ביאליק' ניגש לרועי בן יהושוע, קפטן אילת והעניק לו דגלון של האגודה. כך גם עשה יו"ר הקבוצה הצפונית שהגיש ליו"ר אילת, זוהר מילר, דגלון נוסף, לרגע נרשמה מבוכה, לקבוצה המארחת אין דגלונים, מה עושים? לא נורא, לוחצים ידיים, הרי בשורה התחתונה זה רק ספורט,
לרגע הזה חיכו שחקני 'הפועל אילת' כל כך הרבה זמן. שבע שנים, מאז עלו לליגה הארצית, ניסתה הקבוצה להעפיל ללאומית ולהשיג תואר כלשהו, אבל ללא הצלחה. השבוע, ביום שלישי, הם הצליחו לעשות זאת בפעם הראשונה לאחר הניצחונות במפגש הכפול עם קריית ביאליק. אומנם לא מדובר בתואר חשוב, הזכייה בגביע האיגוד היא יותר בשביל היוקרה והסמליות, אבל עבור הקבוצה המקומית מדובר בכל זאת ברגע היסטורי, רגע שהציל את העונה האבודה. באילת יכולים להיות מרוצים, הרי זו הזכייה הראשונה של 'הפועל אילת' בתואר כלשהו, והזכייה בגביע חיפתה בעצם על האכזבה בליגה.

ניצחון ענק עם הגנת ברזל


כבר בשבוע שעבר, אותתה 'הפועל אילת' ליריבתה, 'מכבי קריית ביאליק', על רצונה העז לזכות בגביע. 'הפועל אילת' ניצחה באותו משחק ב- 20 נקודות הפרש, וכבר היום, לפני פתיחת המשחק, שהיה לפרוטוקול בלבד, היה ברור ש'הפועל אילת' תזכה.
'הפועל אילת' לא השיגה סתם ניצחון, אלא ניצחון ענק עם הגנת ברזל. לאורך מחצית שלמה, החזיקו האילתים את האורחים על 23 נקודות בלבד ולעיני הקהל שלהם, פשוט פירקו לגורמים את הקבוצה מהמחוז הצפוני בליגה הארצית. בכלל, גם מאמן 'הפועל אילת', עידן לנקרי, שבדרך כלל, במעמד של משחק ליגה פשוט דרוך כמו קפיץ, היה הפעם נינוח ורגוע. גם כאשר שחקניו עשו טעויות, הוא פרגן להם. אם ברבע השלישי הוא לא היה מוציא את שחקני החמישייה החוצה, מי יודע באיזה הפרש זה היה נגמר.
"אני מאושר עד השמיים", אמר לנקרי מיד בסיום המשחק, לאחר חגיגות הזכייה, "זה כיף גדול לזכות בתואר כזה, חוויה, מגיעות מחמאות גדולות מאוד לשחקנים, הם עשו עבודה מצוינת ואני שמח גם בשבילם. אלה היו שני משחקים גדולים. אני לא חושב שזה בגלל הפער בין הקבוצות, אלא באמת נתנו שני משחקים גדולים, עם לב והקרבה. אני מאוד מאושר".
רועי בן יהושוע, קפטן הקבוצה, סירב להיפרד מהגביע. "כיף גדול להיות חלק מזה", אמר הקפטן לאחר הזכייה בגביע. "אילת זו חממה לשחקנים ואני גם שמח שהבאנו את התואר הראשון לאילת. המאמן, עידן לנקרי, הכין אותנו למפגש הזה בצורה פנטסטית, מגיע לו כל הקרדיט".
ונחזור לחגיגות, כי זה תמיד הכי מעניין. דקות לפני שנציגי איגוד הכדורסל העניקו להם את הגביע ובזמן ששחקני קריית ביאליק מוזמנים לקבלת המדליות, מה שהטריד את שחקני אילת זה איך יניפו את הגביע. אחרי שהקפטן, רועי בניוש, הניף את הגביע לעבר הקהל ביציע, קיבל הגביע את הכבוד הראוי לו. כולם רצו לגעת בו ולנשק אותו, עכשיו הוא יקבל מקום של כבוד בארון הגביעים של האגודה או בארון של היו"ר, זוהר מילר, כי בכל זאת, גם אם מדובר רק בגביע האיגוד, בשנה הראשונה שלו בתפקיד, לזכות באחד כזה, בכלל לא רע, הלוואי עלינו בכל שנה.