פרסומת
דלג

העירייה חויבה למנות יועצת למעמד האישה

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● 4/5/2011 22:16 ● ערב ערב 2496
עיריית אילת פרסמה מכרז פנימי לתפקיד יועצת לקידום מעמד האישה המהלך החל, בעקבות פנייתה של חברת מועצת העיר, עו"ד לימור להב, לשר הפנים, וזאת לאחר שראש העירייה לא מינה יועצת, מאז כניסתו לתפקיד עו"ד להב בתגובה: "הגיע הזמן שקיפוח הנשים ייפסק"
העירייה חויבה למנות יועצת למעמד האישהחוק הרשויות המקומיות (יועצת לקידום מעמד האישה) התש"ס – 2000 קובע כי בכל רשות מקומית, ומכאן שגם בעיריית אילת, תמונה יועצת לקידום מעמד האישה. עוד קובע החוק, כי היועצת תבחר בדרך של מכרז ועליה להיות בעלת תואר אקדמי וניסיון של שלוש שנים לפחות בתפקיד ניהולי או ציבורי, או בעיסוק בתחומים הנוגעים למעמד האישה. מינויה של היועצת צריך להיות מוצג בפני מועצת העירייה. מיום שנבחר מאיר יצחק הלוי לראשונה לראשות העירייה לפני כשבע וחצי שנים ועד היום, אין לעיריית אילת יועצת כאמור, דבר המהווה עבירה על חוק הרשויות המקומיות. שלא להזכיר את קיפוח זכויותיהן של נשים תושבות אילת. לדבריה, פנתה עו"ד להב מספר פעמים לראש העירייה, גם כשהיתה חברת קואליציה, אך פניותיה נפלו על אוזניים ערלות, ועד כה לא מונתה יועצת כנדרש בחוק.

הוצע מכרז


עו"ד להב פנתה לשר הפנים אלי ישי, בבקשה שיפעיל את הסמכות שהקנה לו החוק ויורה לעיריית אילת למנות יועצת. ב- 20/3/11, פנה הממונה על המחוז בעניין זה לראש העירייה וביקש לקבל ממנו עדכון בנושא, זאת לאור החובה בחוק למנות יועצת ולאור החלטת מועצת העירייה מה - 6/6/10. כן ביקש הממונה מראש העירייה לדעת האם בתקציב העירייה לשנת 2011 ניתן ביטוי למשרתה של היועצת ולפעילות אותה היא אמורה לבצע.
ואכן, בתאריך 28.4 ובעקבות טיפולה של עו"ד להב, הוצא מכרז פנימי בעיריית אילת לתפקיד יועצת למעמד האישה. עו"ד להב מסרה בעקבות ההחלטה: "במלוא הצניעות אציין, כי אני רואה בפעילותי זו עוד נדבך חשוב בניסיונותיי החוזרים ונשנים (והבלתי נלאים) לכפות על ראש העיר והנהלת העירייה להפסיק להפר את החוק ברגל גסה, פעם אחר פעם, ולפעול בהתאם להוראות החוק ככתבו וכלשונו. עוד אציין, כי כאישה וכנבחרת ציבור, אני שמחה על כך שעם תחילת עבודתה של היועצת, יופסק גם קיפוחן של נשות אילת, אשר לא זכו עד כה לקבל את מלוא השירותים להן הן זכאיות על פי חוק".