פרסומת
דלג

משבר ב'ארקיע': עשרה עובדים אילתים יפוטרו

מאת: עומר כרמון ● 4/5/2011 22:24 ● ערב ערב 2496
ימים אחדים לפני החלטת שר התחבורה, האם לאפשר לחברת 'אל על' להגדיל את תדירות טיסותיה לאילת, פרץ משבר בחברת 'ארקיע': עשרה עובדים אילתים קיבלו זימון לשימוע לפני פיטורין. יו"ר הוועד הארצי של עובדי 'ארקיע', יגאל כהן, אומר, כי בכוונת ההנהלה לזמן בקרוב לשימוע עשרה עובדים אילתים נוספים. סניף המכירות ב'קריית הממשלה' נסגר והועבר לתוך התחנה
משבר ב'ארקיע': עשרה עובדים אילתים יפוטרו

ימים אחדים לפני החלטת שר התחבורה, האם לאפשר לחברת 'אל על' להגדיל את תדירות טיסותיה לאילת, פרץ משבר בחברת 'ארקיע'. עשרה עובדים אילתים קיבלו זימון לשימוע לפני פיטורין. יו"ר הוועד הארצי של עובדי 'ארקיע', יגאל כהן, אומר, כי בכוונת ההנהלה לזמן בקרוב לשימוע עשרה עובדים אילתים נוספים.
"ידעתי שזה מה שיקרה", אומר יגאל כהן. "זה בדיוק מה שאמרתי ל'ערב ערב' לפני שלושה חודשים: ההחלטה להוסיף מפעיל שלישי בקו לאילת, תביא לפיטורי עובדים אילתים. כשכולם אוכלים מאותה העוגה, נשאר פחות לכל אחד. הראשונה שנפגעה היא 'ישראייר', ועכשיו גם חברת 'ארקיע' מצמצמת את פעילותה באילת וסוגרת את סניף המכירות ב'קריית הממשלה' ומעבירה אותו לתוך התחנה. כשעובדים הולכים הביתה, זה דבר נורא. אחד מהעובדים המפוטרים הוא חבר בוועד. חלק מהעובדים מועסקים בחברה למעלה מ- 10 שנים".

כיו"ר ועד העובדים, מה אתה מתכוון לעשות מול ההנהלה שלך, כדי למנוע את הפיטורין?
"אנחנו נילחם ברוע הגזרה, גם מול ההנהלה. כרגע, אנו ממתינים במתח להחלטת שר התחבורה ומקווים שהוא ייקח בחשבון את העובדים האילתים".

כזכור, עם תחילת טיסותיה לאילת בראשית חודש אוגוסט בשנה שעברה, התיר משרד התחבורה לחברת 'אל על' להפעיל שלוש טיסות יומיות לכיוון בימי חול, ועוד טיסה אחת בימי שישי בבוקר ובמוצאי שבת. כפי שנקבע מראש, בקרוב אמור שר התחבורה לבחון באם להמשיך בטיסות במתכונת זהה להיום, להגדיל את תדירותן או לבטלן. דוברת חברת 'ארקיע' הפנתה אותנו ליו"ר ועד עובדים.
ממשרד התחבורה נמסר ל'ערב ערב': "שר התחבורה קיבל דו"ח המתייחס לנושא. לאחר ניתוח הדו"ח עם הצוות המקצועי של משרד התחבורה, יחליט כל הנוגע להמשך התדירויות של חברת 'אל על' בקו".