פרסומת
דלג

"הבדואים של סיני יכבשו את אילת"

מאת: עומר כרמון ● 4/5/2011 23:33 ● ערב ערב 2496
במצרים דרשו השבוע, כי הממשלה החדשה תדרוש את "החזרת אילת לידי מצרים". מייסד מפלגת 'הרפורמה והשוויון': "אם הממשלה לא תעשה זאת, הבדואים של סיני יפעלו בעצמם כדי לשחרר את הכפר הבדואי, אום רשרש". השייח' ראיד סלאח הכריז בעקבה: "גורלו של נמל עקבה קשור בגורלו של נמל עזה"
''הבדואים של סיני יכבשו את אילת''מספר מפלגות אופוזיציה במצרים דרשו השבוע, כי בעקבות ההפיכה במדינה, תדרוש הממשלה החדשה את "החזרת אום רשרש (אילת) לידי מצרים".

מייסד מפלגת 'הרפורמה והשוויון', השייח' יוסף מובארק, הצהיר, כי אילת יושבת על אדמות כפר של בדואים מסיני. "כל מועמד לנשיאות חייב להתחייב כי ישחרר את כל חלקי סיני שנותרו בידי הציונים", אמר השייח'. "אם הממשלה לא תעשה זאת, הבדואים של סיני יפעלו בעצמם, כדי לשחרר את אום רשרש. הם לא יוותרו לאויב אפילו על גרגר חול אחד". לדבריו, "הציונים כבשו את אום רשרש לאחר שרצחו שוטרים מצריים. הם הקימו עיר ונמל על אדמות הבדואים וקראו לה 'אילת'".
ראוי לציין, כי תיאורם של הפוליטיקאים המצרים, של "כיבוש אום רשרש מידי שוטרים מצריים", מזכיר אולי, במידה קלושה, את האירועים שהתרחשו בשנת 1949 בהר חזקיה (אבן גבול 82) ובוודאי לא באילת. שגריר מצרים בישראל לשעבר, מוחמד בסיוני, התייחס השבוע לטענות גורמי האופוזיציה ואמר: "אילת מעולם לא הייתה שייכת למצרים".

גם בשכנתה המזרחית של אילת לא רגוע. אלפים מתושבי עקבה הריעו השבוע למנהיג התנועה האיסלאמית בישראל, השייח' ראיד סלאח. בשנים האחרונות, אסרה ממשלת ירדן על כניסתו של השייח' לתחומה. אולם כעת, אישרה את ביקורו בעקבה. השייח' קרא לתושבי עקבה "להקריב מדמם כדי לשחרר את ירושלים מידי הכובשים" והוסיף: "גורלו של נמל עקבה קשור בגורלו של נמל עזה".