פרסומת
דלג

טקס אזכרה ממלכתי לחללי מערכות ישראל

מאת: מערכת ערב ערב ● 9/5/2011 14:47 ● ערב ערב 2064
בבית העלמין באילת נערך טקס אזכרה ממלכתי לחללי מערכות ישראל. ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי: "לעולם לא עוד נהיה אנחנו וטפינו, מולכים לכבשני האש, למרתפי האינקוויזיציה של הכנסיה, או לשחיטה אכזרית בידי שונאי ישראל שלא פסקו לרדוף אותנו מעולם, או לשאוף להשליך אותנו לים"
טקס אזכרה ממלכתי לחללי מערכות ישראלבבית העלמין באילת נערך טקס אזכרה ממלכתי לחללי מערכות ישראל, בהשתתפות ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי, משפחות שכולות כוחות הביטחון ומאות רבות של תושבי העיר.

ח"כ בן ארי אמר בטקס: "אני עומד כאן לפניכם כנציגה של כנסת ישראל שבירושלים, ביחד עם כל בית ישראל, כגוש אחד ומאוחד, מרכינים ראש מול זכרם של הנופלים למען תחיית ישראל בארצו. קדושה, של אותו עצב, האופף את בני משפחת השכול, מרגע בשורת האיוב של נפילת הבן היקר מכל, ורק הולך ומתעצם, עם החלל שהולך ונפער ככל שנוקפות השנים. קדושה, בה אנו עומדים נפעמים, מול עוצמת הרוח של עם ישראל, שהתגלתה בדור שלנו, אחרי אלפיים שנים של רדיפה. שנים בהם היינו למשיסה, מגורשים מארץ לארץ, ואין מדרך לכף רגלינו".

"קדושה, של אותה ערבות הדדית, אותה רעות שבין לוחמים, המוכנים להקריב את היקר מכל למען חבריהם ליחידה. למען ההורים שנשארו בבית, כדי ששוב, ולעולם לא עוד נהיה אנחנו וטפינו, מולכים לכבשני האש, למרתפי האינקוויזיציה של הכנסיה, או לשחיטה אכזרית בידי שונאי ישראל שלא פסקו לרדוף אותנו מעולם, או לשאוף להשליך אותנו לים".

על משמעות יום הזיכרון אמר, "היום הזה בתוקפו ובעוצמתו, הוא יום שכולו חשבון נפש, פרטי ולאומי. זהו יום זיכרון, של הנופלים ושל סיבת נפילתם. זהו יום שמוציא את האומה משגרת יומה ומהוויכוחים הפוליטיים, ומחדד את דברי משורר התהילים, שלדאבוננו מעולם לא פסקו להיות ריאליים: "כי הנה אוייביך יהמיון ומשנאיך נשאו ראש, על עמך יערימו סוד ויתייעצו על צפוניך, אמרו לכו ונכחידם מגוי ולא ייזכר שם ישראל עוד" שבכל דור ודור, הרצון השטני להשמדת עם ישראל, פושט צורה ולובש צורה".

למשפחות השכולות אמר, "משפחות יקרות שזיכרון יקיריכם אתכם ביום ובליל, ברגעי שמחה ובעצב. אין כאב ככאבכם, אין אובדן כאובדנכם. האומה כולה עומדת היום, מחבקת אתכם, באהבה, בהוקרת תודה".

בן ארי התייחס לתקומת המדינה, "מי שמביט בעיניים פקוחות ואוהבות, על מדינת ישראל שלנו שדגלה הכחול לבן מתנוסס כאן עתה בחצי התורן. רואה את פריחתה, את שגשוגה, מבין את עוצמת החוב שיש לנו כלפיכם. אני רוצה לשאת תפילה שנהיה ראויים לקורבנם של הנופלים, אלו שהפכו אותנו מעם נרדף, הנתון למשיסה לכל עם, לאומה העומדת על רגליה, זקופת ראש וכשצריך מכה את אוייביה שוק על ירך".

לסיום אמר, "ואומר לך בדמייך חיי, הם מציאות חיי עם ישראל אלפי שנה, בדורנו יש לכך משמעות של ציווי וצוואת הנופלים, לשמור על אחדות עם ישראל ועל ארצו ההיסטורית, בענווה באמונה ובנחישות".