פרסומת
דלג

שבעה חודשים בפועל לנהג שהשתולל בכביש

מאת: ● 11/5/2011 22:14 ● ערב ערב 2497
צעיר תושב אילת השתולל עם אופנוע ברחובות העיר, הוא נמלט משוטר יחידת התנועה, השתולל בנהיגה, התנגד למעצר והתברר, כי הוא נוהג ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח. בבית המשפט התברר, כי זה לא המקרה הראשון, והשופט, אלון רום, אישר את עסקת הטיעון בין הצדדים ושלח את הנאשם לשבעה חודשי מאסר בכלא

הנאשם הורשע על פי הודאתו בכתב האישום ובתיק הצירוף. כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של מעשה פזיזות ורשלנות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, נהיגה ללא רישיון וללא ביטוח.
לפי כתב האישום, לפני כחודשיים, בחודש פברואר, נהג הנאשם על אופנוע שטח חסר לוחית זיהוי, וכאשר הבחין בו שוטר יחידת התנועה, נמלט הנאשם מהשוטר, זאת כאשר הוא עוקף כלי רכב, ובסיכומו של אירוע, הנאשם, כאשר הגיע לנקודת החסימה, סטה שמאלה בחדות, עלה על אי תנועה ועקף את החסימה, המשיך בנסיעה מהירה, כאשר אופנוע משטרתי דולק אחריו.
החסימה הנוספת שבוצעה על ידי השוטר שיצא מהניידת וצעק לעבר הנאשם 'עצור משטרה' – לא הועילה, הנאשם התקדם לעבר השוטר בנסיעה מהירה שאילצה את השוטר לזנק הצידה על מנת להימנע מפגיעת הנאשם. הנאשם המשיך בנסיעה, נכנס לכיכר ואיבד את השליטה באופנוע, עלה על הכיכר, התהפך ונפל על הארץ. הנאשם קם וניסה להרים את אופנועו, השוטר רץ לעברו כשהוא צועק שוב 'עצור משטרה', הנאשם רץ על מנת להימלט מהשוטר עד שזה השיגו. לפי כתב האישום, הנאשם התנגד למעצר, הניף את ידיו והשתולל, ובבדיקה אף התברר כי הנאשם נוהג ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח.
הנאשם צרף תיק נוסף שעניינו נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף, ונהיגה ללא פוליסת ביטוח, אירוע מחודש דצמבר 2010 שאירע באילת.
"מעשיו של הנאשם הינם קשים וחמורים, יחד עם העובדה כי הוא נוהג ללא רישיון ומבצע עבירות חמורות שמסכנות את ביטחון הציבור, תוך שהוא מתעלם מקריאות שוטרים ונמלט ממחסומי משטרה, כאשר בהמשכו של האירוע אף מאלץ את השוטר שעומד מולו לזנק הצידה בכדי שלא יפגע, יש בהם ללמד על המסוכנות של ממש מצידו של הנאשם", כתב השופט בהחלטתו, "לנאשם שבפניי עבר קודם והרשעותיו כוללות עבירה של תקיפה, שבל"ר, היזק לרכוש במזיד, פריצה לרכב, השגת גבול פלילית ועבירות נוספות".
הצדדים הגיעו ביניהם להסדר טיעון לאחר מהלך של הידברות, זאת כאשר הסדר הטיעון נעשה בין היתר על רקע שיקולים ראייתיים.
"אף שהעבירות הינן חמורות, שכן מדובר בסיכון הציבור וסיכון ממשי של שוטר משטרת ישראל המבצע את תפקידו, ולמעשה קריאת תיגר עליו תוך נהיגה לכיוונו בפראות שחייבה את השוטר לגלות תושייה ולקפוץ הצידה בכדי למלט עצמו, הרי שניתן לאשר את ההסדר לאור העובדה כי הוא כולל רכיב של מאסר בפועל משמעותי, וכן רכיבים של מאסר מותנה ופסילה", הוסיף השופט.

לבסוף, גזר עליו השופט, אלון רום, מאסר בפועל לתקופה של שבעה חודשים, מאסר על תנאי לתקופה של שמונה חודשים, למשך שלוש שנים על כל עבירה נוספת של נהיגה בפסילה, נהיגה ללא רישיון או נהיגה פוחזת של רכב, פסילה בפועל מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 11 חודשים ופסילה על תנאי מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה למשך חצי שנה, אם בתקופה של שלוש שנים מיום שחרורו יעבור על אותה עבירה, או על עבירה נוספת מבין מניין העבירות המחייבות הפעלת התנאי, וקנס בסך 1,500 ₪.