פרסומת
דלג

יצא בזול

מאת: ● 18/5/2011 11:47 ● ערב ערב 2498
תושב אילת הואשם והורשע בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות, תקיפה, איומים והחזקת סם לשימוש עצמי. אלון רום, שופט בית משפט השלום באילת, הורה על מעצרו עד לתום ההליכים נגדו. הנאשם ערער לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אך השופטת, רחל ברקאי, החליטה להתחשב בנסיבותיו האישיות, למרות שמדובר במעשי אלימות קשים ועירבה את שרות המבחן ואפשרות למצוא חלופה למעצר בית

לפי עובדות כתב האישום, בחודש מרץ האחרון, בשעת לילה מאוחרת, המתלוננת התארחה בדירתו של העורר, ובשלב מסוים, כאשר בחרה לעזוב את הדירה, תקף אותה העורר והפליא בה את מכותיו באמצעות ברכו בפניה ולאחר מכן באמצעות בקבוק בירה ריק שאחז בידו.
בדיון שהתקיים בפני בית משפט השלום באילת, בבקשת התביעה לעצור את העורר עד לסיום ההליכים, הסכים סנגורו של העורר, עו"ד נמרוד אבירם מהסנגוריה הציבורית, לקיומה של תשתית ראייתית לכאורה, להרשעתו בעבירות המיוחסות לו, בהסתייגות כי אין בחומר החקירה תשתית ראייתית המעידה כי העורר תקף את המתלוננת באמצעות בקבוק. חוץ מזה, הסכים סנגורו של הנאשם לקיומה של עילה למעצרו של מרשו.
בית משפט השלום באילת קבע בהחלטתו את דבר קיומה של עילה למעצרו של העורר, על בסיס הצהרת עורך דינו ובהתאם קבע, כי מדובר במעשי אלימות קשים במיוחד, המלמדים על היות העורר אדם מסוכן לציבור ועל כן קבע, כי אין להיזקק כלל לתסקיר בעניינו והורה על מעצרו עד לסיום ההליכים.
"אכן, מדובר באירוע אלימות קשה בו הכה העורר את המתלוננת מכות נמרצות וגרם לה לחבלות של ממש כפי שנלמד מתעודה רפואית הקיימת בתיק וכן מתמונות המתעדות את היקף החבלות", אמר השופטת ברקאי.
"אם לא די בכך, יש לפניי ארבעה כתבי אישום התלויים ועומדים כנגד העורר, שניים מהם בעבירות של תקיפה ואלימות כלפי שוטרים, עובדי ציבור ושניים מהם בעבירות של החזקת סכין", הוסיפה ברקאי, "לכאורה, גם באלה, יש כדי ללמד על אורח חייו של העורר".
אלא, שמנגד לא נבחנו נסיבותיו האישיות של העורר. בדיון שבפני השופטת ברקאי בבית משפט המחוזי בבאר שבע, הצהיר העורר, כי מזה כשנתיים וחצי, הוא עובד במקום מסודר באילת בחדר האוכל של בית מלון, ללא כל דופי.
מעבר לכך, כתבי האישום התלויים ועומדים כנגד העורר מדברים על אירועים משנת 2006 ומשנת 2009, כשמאז שנת 2009 ועד היום, אין רישום נוסף כנגד העורר.
"סבורה אני, כי בנסיבות בהן מדובר בבחור צעיר, כבן 24, שזה לו המפגש הראשון עם כותלי בית הסוהר, מן הראוי כי בפני בית המשפט יבוא תסקיר שירות מבחן אשר יבחן באופן מקיף את נסיבותיו האישיות של העורר וכן אפשרות קיומה של חלופה למעצרו וזאת מבלי להקל ראש בחומרת המעשים המיוחסים לו, עליהם ייתן את הדין, בבוא היום"