פרסומת
דלג

מתחתנים קרוב - רחוק

מאת: רותם ג'קסון ● 15/6/2011 08:53 ● ערב ערב 2502
מאז ומעולם היה טרנד החתונות עניין של אופנה מזדמנת בה השמיים הם הגבול. אלא שעכשיו מסתבר, שאפילו השמיים לא יכולים לעצור חלום!. מה גורם לזוגות צעירים מכל רחבי הארץ והעולם לחלום להתחתן דווקא באילת, הרחק מהבית ומהמשפחה?!. שני זוגות, שתי חתונות וחלום אחד- חתונה באילת.מיוחד לעונת החתונות בשעה שאילתים רבים בוחרים להתחתן במרכז הארץ, לרוב בגלל ששם ממוקמת רוב משפחתם, ישנם כאלה שהמרחק הוא הדבר האחרון שיעצור אותם מלהגשים חלום ולהתחתן על אדמת ים סוף, מול הרי אדום.
מתחתנים קרוב - רחוק

גם אם זה כרוך בתוספת מכובדת של מתח, עצבים וכמובן אקסטרה כסף. כולנו כבר מכירים את תופעת 'אירועי הצרפתים', שהחלה מתפתחת בשנים אחרונות-חמולות שלמות שמגיעות לאילת כדי לחגוג חתונות, מסיבות בר- מצווה ועוד. אולם בזמן שאת החתונות של הצרפתים קשה לפספס, בעיקר תודות למנת יתר של רוח וצלצולים, ישנם גם לא מעט ישראלים שעושים את זה בשקט, אבל בגדול!
פגשנו שני זוגות, שהסכימו להכניס אותנו תחת החופה, ולשתף אותנו בסיבות שגרמו להם לבוא לכאן, לאילת, בתוספת הקשיים, ההרפתקאות והתמורה המרגשת.
מצאנו שלישראלים, כמו גם לצרפתים, כמה סיבות משותפות בבחירתם את היעד המרוחק ביותר והמועדף ביותר לחתונה. האהבה לים, להרים, לאילת בכלל, והערך המוסף של איחוד המשפחה, לכמה ימים של כיף וחגיגות.

בונז'ור אילת


ג'רלד ודבורה, זוג צרפתים יהודים שחיים על קו לונדון-פריז, קבלו החלטה משותפת להתחתן באילת. בתחילת יוני הם הזמינו את המשפחה לנופש של שבוע שלם בבית מלון אחד בעיר וחילקו את החגיגות בין 'חוות הגמלים' ו'חוף הדקל'.
"רצינו להתחתן במקום עם ים ושמש", מחייך ג'רלד באושר של חתן טרי, "גם בלונדון וגם בפריז אין סיכוי להתחתן בחוץ, אבל מבחינתנו זו גם לא הייתה אופציה כי רצינו ישראל בכל מקרה. אנחנו קשורים לארץ ומגיעים לפחות שלוש פעמים בשנה לביקור מולדת. אנחנו אפילו מקווים לחיות פה ביום מן הימים. מאחר ובקרוב אנחנו עוברים לחיות בלונדון באופן קבוע, רחוק מהמשפחות, זו הייתה הזדמנות מצוינת עבורנו לראות את כולם לפני שעוזבים. יש לנו משפחה מאוד גדולה ומלוכדת, ורצינו להספיק לראות את כולם. לקחנו בחשבון שאם היינו מתחתנים בפריז, כולם היו באים לחתונה, אומרים שלום והופ... החתונה נגמרת ולא הספקנו לדבר עם אף אחד וגם לא להכיר בין המשפחות.
ההחלטה הראשונה למעשה, הייתה לעשות חתונה בשילוב טיול כדי להיות ביחד. אז אם כבר טיול זה חייב להיות בארץ. מבחינתי, חייבים להתחתן במקום שמרגיש לך בבית! בפריז יש לנו אמנם את השכונה שלנו ובית הכנסת שלנו, אבל שם, החתונה הייתה קצרה מידי. ישראל היא ללא ספק הבית השני שלנו, אז בעצם למה לא להוריד את כולם לכאן?".
אני שואלת את ג'רלד למה הם בחרו באילת ולא בתל אביב למשל והוא עונה:
"הבחירה בין תל אביב לאילת לא הייתה קשה. אילת זה נוח לכולם- אנשים באים לפה כדי לנוח. אין את הלחץ של העיר הגדולה. הכל פה טוב- המלונות, השירות, האנשים נחמדים, מזג האוויר כמובן, השמש, הים, הכל כשר, בקיצור הכל מדהים פה.
תל אביב זו עיר גדולה, כל הזמן בתזוזה- ברים, מסיבות. אם היינו עושים את זה בתל אביב שוב, כולם היו מתפזרים אחרי החתונה. באילת אנחנו ביחד באותו בית מלון- מבלים בבריכה, בחוף. כולם ביחד שבוע שלם. כך יש הזדמנות לאורחים של שתי המשפחות להכיר זה את זה וליצור קשרים לכל החיים. ואני אפילו לא מדבר על האפשרות שיש לעוד זוגות להכיר. כולם עושים חיים ביחד ונחים. מכיוון שאנחנו אוהבים גם את הים וגם את המדבר החלטנו לערוך שתי חגיגות בשני מקומות שונים. את החינה קיימנו ב'חוות הגמלים'- בנוף מדברי אותנטי ואת החתונה קיימנו על חוף הים.
והאורחים, הסכימו לשלם ?
"באופן מפתיע כולם הסכימו בלי בעיה. כמובן שיש תוספת על טיסות ובית מלון, אבל הם ידעו על זה מספיק זמן מראש ותכננו את זה כחופשה משפחתית. היו כמה אנשים שהיה להם קשה לשלם, אז גייסנו עזרה משאר המשפחה. כולם זרמו עם זה והסכימו לעזור כדי שכולם יהיו נוכחים.
בעיקר שמחנו לגלות שיש הרבה אנשים שאוהבים אותנו. בחתונה כזאת אתה יודע בוודאות שמי שעושה את המאמץ לבוא אוהב אותך באמת.
זה היה ללא ספק החלום בהתגלמותו ואם הייתי יכול הייתי עושה זאת שוב, ממש עכשיו....!
חזרה לשורשים
לרועי וגל צוובנר, ילידי אילת שעזבו את העיר לפני כעשר שנים כמעט ולא היו ספקות. הם רצו להתחתן במקום בו הם גדלו והכירו- אילת.

המיקום הנבחר- 'חוף הדקל'


למעט הוריה של גל, שעדיין גרים בעיר, יתר המשפחה עזבה את אילת ומתגוררת במקומות שונים בארץ.
"שנינו מאוד מחוברים לים ולמדבר ומאוד אוהבים את העיר", מהנהנים באחת גל ורועי, "אנחנו תמיד נהנים לבקר בעיר כי יש פה ערך מוסף של תחושת חופש. בשבילנו, להתחתן במקום האהוב עלינו- חוף הים באילת, וגם להיות בחופש עם המשפחה, היה הכי טוב שאפשר. רצינו שהחברים והמשפחה יתחברו לעיר שלנו דרך החתונה, שיבינו את התחושה הטובה שלנו כאן. היה לנו חשוב להציג לאורחים את אילת שאנחנו מכירים, אילת של המקומיים. תכננו להם פסטיבל אילתי לכל סוף השבוע, כך שבסופו כולם יהיו מכורים לאילת כמונו".
לשניים היה ברור כבר מההתחלה שהם לא רוצים חתונה באולם במרכז הארץ.
"רצינו כיף, חופש וגיבוש של כל החברים והמשפחה", אומר רועי צוובנר. "בתחילה כולם הרימו גבה, אבל ההורים זרמו עם הרעיון. כמובן שהיו חששות אם כולם יגיעו, אבל קבלנו אישורי הגעה כמעט מכולם טרם החתונה.
הוצאנו אוטובוס מתל אביב, קבלנו דילים מכמה בתי מלון, והודענו מספיק זמן מראש כדי להזמין טיסות מוזלות. היה לנו מישהו שריכז עבורנו את ההסעות וביררנו מתי הרוב מעדיפים לחזור- מיד אחרי החתונה או בשבת בצהריים. כולם הודיעו ששבת בצהריים יהיה הרבה יותר נכון עבורם.
'ישרוטל' באו לקראתנו ונתנו מחירים יפים, כך שכל מי ששקל אם לבוא או לא, התרצה כשהבין שזה טוב כמו חופשה ואפילו יותר זול. הזמנו 450 איש וחשבנו שלא יבואו הרבה ויהיה אינטימי כזה, אבל הקונספט הזה הוכיח את עצמו וכולם הגיעו. כל מי שאנחנו אוהבים ושאוהב אותנו, הגיע. כולם באו באווירה טובה של חופש. ומה יכול להיות טוב יותר מלבוא לחתונה ולשחרר כל רסן- לא צריך לנהוג הביתה בחזרה או לעבוד למחרת. זה פאן מקסימאלי".
לוח הזמנים של חגיגות החתונה נקבע מראש- החתונה ביום חמישי בערב,
שישי בצהריים נפגשים בחוף במתחם סגור ליום כיף בים עם אבטיחים ובירה.

בערב- קבלת שבת


ובמוצאי שבת- שירה בציבור וקריוקי במאהל הבדואי.
"הכל היה ב'חוף הדקל'- המקום האהוב עלינו באילת. יש הרבה מקומות יפים בארץ אבל 'חוף הדקל' הוא אחד היפים בארץ ובשילוב עם המזג אוויר זה כבר הופך למושלם.
בכלל, רצינו לעשות חתונה על טהרת אילת, הקייטרינג היה אילתי- 'טעמים' של ליטל ורובי. להקת 'שמש' האילתית, בהנהלתו של אבי חיים, הייתה האטרקציה הכי מסיבתית שיש, ובשילוב עם דיג'י ציפציף המדהים, אף אחד לא ישב לרגע.
כל נותני השירות באילת באו לקראתנו ועבדו איתנו בשלט רחוק בצורה מדהימה. זה לא פשוט להרים חתונה בשלט רחוק ואנחנו רוצים לפרגן לכולם על העבודה הקשה והנכונות לעזור.
זו הייתה עבורנו ועבור כל האורחים חתונה וחופשה חלומית.... חבל שנגמר!"

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש