פרסומת
דלג

חטיבה מרחבית חדשה תגן על אילת

מאת: עומר כרמון ● 16/6/2011 12:50 ● ערב ערב 2502
לאחר 22 שנה של שירות מסור בהגנה על גבולה המזרחי של אילת והערבה, מסרו שוטרי משמר הגבול את האחריות באזור אילת, לחטיבה המרחבית החדשה של צה"ל, 'ערבה'. גורם בכיר במג"ב: "הוצאת השוטרים מהאזור הגבול עלולה לסכן את ביטחונם של תושבי הערבה. חיילי צה"ל אינם מיומנים בתפיסת סוחרי סמים ומפגעים". צה"ל: "החטיבה קמה לאחר הכנות ממושכות, עבודות מטה נרחבות ואימונים"
חטיבה מרחבית חדשה תגן על אילתלאחר 22 שנה של שירות מסור בהגנה על גבולה המזרחי של אילת והערבה, מסרו שוטרי משמר הגבול את האחריות באזור אילת, לחטיבה המרחבית החדשה של צה"ל, 'ערבה'. החטיבה החדשה כפופה לאוגדה המרחבית 80 של פיקוד הדרום. בראשה עומד אלוף משנה רועי בארי. מפקדתה ממוקמת בסמוך לצומת עין יהב.

מצה"ל נמסר ל'ערב ערב', כי "החטיבה קמה לאחר הכנות ממושכות, עבודות מטה נרחבות ואימונים. כל זאת על מנת להבטיח רמה מקצועית גבוהה ויכולת התמודדות עם האיומים הקיימים". במג"ב, לא כולם מרוצים מהסדר החדש. גורם בכיר אמר ל'ערב ערב', כי הוצאת השוטרים מהאזור הגבול, עלולה לסכן את ביטחונם של תושבי הערבה. לדבריו, חיילי צה"ל אינם מיומנים בתפיסת סוחרי סמים ומפגעים.
דובר מג"ב, שי חכימי, סירב להתייחס לטענות כנגד ההחלטה להחליף את השוטרים בחיילים. "יחידות מג"ב היו כפופות לצה"ל. כחלק מהחלטת רה-ארגון של צה"ל, הוחלט שהם יופנו לטובת מענה של משטרת ישראל. זאת ההחלטה ואנחנו מקבלים אותה", הוא אמר ל'ערב ערב', "כוחות מג"ב פעלו בקו הזה 22 שנה. זאת הייתה פעילות יפהפייה, גם מבחינת מענה לביטחון השוטף. גם מבחינת תפיסות, סמים, אמצעי לחימה ומסתננים. כעת, הם יהוו כוח שיהיה חלק מהמוכנות של משטרת ישראל לאירועים כאלה ואחרים".

שוטרי מג"ב יישארו באזור הדרום?
"הם יופנו לפי הצורך גם לצפון ולמרכז. באילת נותרה עדיין פלוגה שמאיישת את המחסום ונותנת מענה בתוך העיר".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל ופיקוד הדרום ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחונם של תושבי מדינת ישראל".