פרסומת
דלג

בשיא העונה: שיפוצי כבישים באזור התיירות

מאת: מערכת ערב ערב ● 17/6/2011 01:32 ● ערב ערב 2064
מהעירייה נמסר כי החלה באמצעות החברה הכלכלית (חכ"א), בביצוע עבודות שדרוג באזור התיירות, בדגש על שיפור בהסדרי התנועה. העבודות יימשכו כחצי שנה
בשיא העונה: שיפוצי כבישים באזור התיירות

מעיריית אילת נמסר כי השבוע החלה עיריית אילת באמצעות החברה הכלכלית (חכ"א), בביצוע עבודות שדרוג באזור התיירות, בדגש על שיפור בהסדרי התנועה.

בין העבודות, שדרוג תנועתי ונופי של כביש 90, בקטע הטרמינל מכיכר שדרות התמרים עד כיכר התיירות.

העבודות כוללות: החלפת מיסעת האספלט של הכביש בריצוף משתלב מדגם מחוזק בעובי 10 ס"מ, הרחבת המדרכה המזרחית מול היציאה מהטרמינל ולאורך גדר שדה התעופה, ריצוף מחדש של המדרכות, החלפת מערכת התאורה, השקיה, גינון נטיעות והתקנת ריהוט רחוב ואלמנטים דקורטיביים.

העבודות מתבצעות בהשתתפות תקציבית של משרד התחבורה והחברה הממשלתית לתיירות ויימשכו כשלושה שבועות. במהלך העבודות, ייסגר קטע הכביש לתנועה והנהגים יתבקשו לנהוג בדרכים חלופיות. לא מיותר לציין, כי העבודות יתבצעו גם בשעות הלילה וזאת על מנת לסיים את העבודות במהירות וביעילות. בהתאם להנחיית המשטרה נסגר כל הכביש לתנועה וזאת מפאת הרוחב של המיסעה, שאינו מאפשר סגירת נתיב נסיעה אחד אלא, כאמור סגירת שני הנתיבים.

עוד במסגרת זו מתבצעות עבודות לשדרוג נופי ותנועתי של רחוב תרשיש והכניסות לפארק אופירה.

העבודות כוללות: פרוק מיסעת הכביש וביצועה מחדש בריצוף משתלב, התקנת מערכות תאורה חדשה, התקנת ריהוט רחוב, פרגולות, אלמנטים פיסוליים וביצוע עבודות השיקה, גינון ונטיעות, ומתקני חניה לאופניים. במסגרת העבודות תבוצע תוספת חניה משמעותית לציבור לאורך רחוב תרשיש ובשוליים הדרומיים של פארק אופירה ויוסדרו תחנות האוטובוסים לאורך הרחוב.


עוד במסגרת העבודות לשדרוג רחוב תרשיש, יוקם מעגל תנועה בצומת הרחובות תרשיש – דרבן (דן פנורמה).

העבודות מתבצעות בהשתתפות תקציבית של החברה הממשלתית לתיירות ויימשכו כחצי שנה. במהלך העבודות יחולו שיבושי תנועה והרחוב יהיה פתוח לתנועה, ברוחב מוקטן.