פרסומת
דלג

זה קול הקסם

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 22/6/2011 11:37 ● ערב ערב 2503
חודש בלבד מפריד בין נוי דנן, הצעיר האילתי בין ה -16,5 הראשון בנבחרת 'כוכב נולד', לבין הגמר הגדול בחיפה. בינתיים, כשהוא כבר בשמינייה האחרונה, זוכה נוי לאהדה גדולה ברחוב האילתי. אלא שעם אהדה בלבד לא מגיעים לגמר. קדימה מסמסים
זה קול הקסםחצי שנה עברה מאז האודישן הראשון שעבר נוי בדרכו הארוכה לנבחרת 'כוכב נולד'. מאז ועד היום השתנו חייו וחיי משפחתו לבלי הכר. מתלמיד אנונימי שיודע לשיר ולוקח שיעורים לפיתוח קול, אין היום צעיר באילת שלא יודע נוי דנן מי הוא. ולא רק חייו של נוי השתנו, אלא גם חיי משפחתו המעורבת בכל צעד שלו בדרך למעלה. את אביו של נוי, זיקו, כולם מכירים על המסך, אבל ישנה גם אימו, הניה, שנמצאת שם תמיד בשבילו ושני אחיו שעוקבים בהערצה אחרי הצלחתו של האח. בשל מגבלות התוכנית נוי עצמו לא יכול להתראיין לתקשורת, אבל את העבודה עושים בנאמנות הוריו.
ביום שני השבוע נחת צוות אנשי הפקה בביתו של נוי. דיברו עם המשפחה, צילמו קצת את העיר, את הבית, רקע על נוי בסביבתו הביתית. נוי עצמו כמעט שלא נמצא בעיר בימים אלו. אם בתחילת הדרך עוד ניסו ההורים שלא לפגוע עד כמה שאפשר בלימודים, מרגע שהתוכניות עברו לשידורים חיים ומרגע שנוי נדרש לחזרות על גבי חזרות, הבינו הוריו שאת המשחק הזה צריכים לשחק עד הסוף. "בשלב הזה הוא כבר לא ממש רואה את בית הספר", מבהירה הניה דנן, אימו של נוי, "העלנו את הסוגיה בפני ההנהלה, הנושא עמד בפני מועצה וסוכם כי נוי יעמוד למבחני הקיץ. יש לציין לשבח את כל הצוות המקצועי בבית הספר שנותן כתף, מבין ועושה כל שביכולתו על מנת לסייע לנוי", היא אומרת בהערכה.
ועד כמה מצוי נוי בקשר עם המורה האילתית שלו לפיתוח קול? אני שואלת והניה משיבה: "אני כרמונה המקסימה, כמובן שעוקבת אחריו, ואנחנו מעדכנים אותה בכל שלב. יש לה חלק גדול ובלתי נפרד מההצלחה של נוי, אחרי הכל היא זו שגרמה לו להביא לידי ביטוי את היכולת הקולית שלו בדרך הטובה ביותר".

האילתים מחבקים


בשלב זה של השמינייה האחרונה, ברור שכל קול משפיע, בעיקר לנוכח העובדה שקולות השופטים מהווים רק 25 אחוז מעתידו של הזמר בתחרות. עד כדי כך יש לקהל בבית השפעה על המשך דרכו של המבצע, שלא אחת קורה שגם השופטים מופתעים לגלות שלא מי שהם בחרו להדיח באמת עוזב את התחרות. מה שאומר שזה בדיוק הזמן בו הציבור האילתי אמור לעשות מעשה ולתת את הטון אגב הצבעה לנוי באס. אם. אסים. כשאני שואלת את הניה על חשיבות ההצבעה של הקהל באילת לנוי היא ממהרת להבהיר: "זה השלב בו אנשים צריכים להבין שאם הם האמת אוהבים את נוי ורוצים לראות אותו ממשיך ומתקדם בנבחרת, זה הזמן לעשות. כל קול עוזר".
מבחינת הוריו של נוי, הצלחתו בנם, היא הצלחת העיר אילת, "זו עוד תרבות בעיר, עוד פתח לצעירים להבין שלמרות הריחוק והקושי הגיאוגרפי, אם רוצים ואם מספיק כישרוניים, גם מאילת אפשר להצליח", אומרת הניה, "חשוב לנו לשים את אילת על המפה ושיהיה ברור זה לא קל. זה מצריך מאיתנו להיעדר הרבה מהבית כי אנחנו נוסעים עם נוי להופעות, אנחנו נעדרים הרבה ממקומות העבודה שלנו, וכאן המקום לפרגן למעסיקים שלנו שמבינים ובאים לקראתנו וזה לא ברור מאליו. אני עובדת במלון 'נובה', זיקו עובד בשיטור הימי, אנחנו מחסירים לא מעט, מגיעים עייפים מהנסיעות, שלא לדבר על ההוצאות הכספיות הגבוהות מאוד שנופלות עלינו בתקופה הזו, אבל כשנוי עולה על הבמה ושר, אנחנו שוכחים הכל. אחרי הכל מאחורי כל ילד מצליח חשוב שיהיו הורים תומכים".

ואיך התגובות ברחובה האילתי?
"אילת היא משפחה אחת גדולה ואת זה אנחנו מרגישים היטב. כשילד במשפחה כולם שמחים ומפרגנים, וזה מה שקורה לנוי. הציבור באילת אוהב את נוי לא רק בגלל שהוא מייצג את העיר, אלא בגלל שבאמת ובתמים אוהבים את מה שיש לו להציע וזה מחמם לנו, וכמובן גם לנוי, את הלב".

עד כמה נוי השתנה מאז תחילת התוכנית?
"נוי עבר תהליך יפה ובמקרה שלו אפשר לראות את זה מתוכנית לתוכנית כמו שהשופטים עצמם אומרים לו. בואי לא נשכח שעם כל הכבוד הוא עדיין בסך הכל ילד בן 16.5 כל החשיפה, הראיונות, הלחצים, גרמו לו להסתכל על הדברים אחרת. הוא נפתח יותר ואוהב מאוד את מה שהוא עושה. אם זה תלוי בו, הוא מוכן לשיר ולשיר מהבוקר עד הערב. לא רק הוא עובר תהליך אלא כל הבית, אם בעבר הלא רחוק היינו 'חופרים' לו על בחירה של שירים, הרי שהיום אנחנו סומכים עליו ורואים שהוא עושה את הבחירות הנכונות".

גם חיצונית חל בו שיוני חיובי...
הניה מחייכת: "נכון. בתוכנית פיזרו לו את השיער, לא עוד 'קוקו', הלכו איתו על לוק אחר. היום הוא כבר מגיש את השירים אחרת, נינוח יותר, הוא יושב אחרת, שר אחרת. הוא משתדל מצד אחד להישאר נוי, ויחד עם זאת, הוא לוקח את מה שהוא יכול לקחת מההערות שנותנים לו לטובת ההתקדמות בתוכנית".

ומה לגבי האופי?
"נוי מתחיל להיפתח לקהל, לאנשים שמכבדים אותו. הוא מאוד מעריך את אהדת הקהל ואומר לי- "כשאני שומע את הקהל מוחא לי כפיים, את לא יודעת איך אני מרגיש...", אבל נוי נשאר ויישאר נוי. חשוב לי שהוא יזכור תמיד שהערכים, הכבוד והצניעות זה מה שעושה את האנשים הגדולים לגדולים מאוד. אצלנו בבית, ערכים זה בראש ובראשונה".

מה יהיה עם בעלך, בסוף הוא עוד יחטוף התקף לב...
הניה מחייכת: "שיהיה בריא, אני חוששת יותר מזה שמישהי תחטוף לי אותו מאשר שהוא יחטוף התקף לב. זה אין סיכוי שיקרה. זיקו הוא בחור חזק. מצד שני, בכל הזדמנות בחורות מודיעות לי שהן מתכוונות לחטוף לי אותו, נשבעת...זיקו חזק, אבל תמיד ידעתי עד כמה הוא רגיש לאנשים שהוא אוהב, כך שאני לא ממש מופתעת לראות אותו מתנהג ככה".

עם יד על הדופק, נוי יגיע לדעתך לגמר?
"אני אומרת לו שעמוק בלב, כל מה שאני רוצה, שהוא יהיה מאושר. את ההצלחה שלו הוא כבר קטף. להיות אחד משמונה מוכשרים בנבחרת הזו, מתוך אלפים שהגיעו לאודישנים, זה כבר אומר משהו. כל שלב שיגיע זה בסדר, העיקר שיהיה מאושר, וזו הברכה הכי חשובה שאני יכולה לאחל לו כאמא".

היום, יום רביעי, בשעה 21:00 בערוץ 22, נוי יעמוד בפני מבחן נוסף בדרך לעבור שלב נוסף בתחרות. שלב הדו קרב. אם גם אתם רוצים להשפיע ולקדם את הנציג האילתי הראשון ב'כוכב נולד', עקבו אחר התוכנית וסמסו לו, כי בשלב הזה כל קול מכריע. אל תישארו אדישים.