פרסומת
דלג

משרד התיירות לעירייה: נקי את הפארק המרכזי!

מאת: עומר כרמון ● 23/6/2011 15:28 ● ערב ערב 2503
בעקבות הכתבה ב'ערב ערב', בה צולמה הזוהמה בבניין בלב הפארק המרכזי, פנו לעיריית אילת מנכ"ל משרד התיירות ומנהל תחום שדה במשרד התחבורה, בדרישה כי תנקה את המקום. ביום שני, הגיעו עובדי עירייה לבניין המזוהם והוציאו ממנו כמויות גדולות של אשפה. עדי ראייה סיפרו ל'ערב ערב', כי הפועלים התקשו לנשום בצחנה הקשה
משרד התיירות לעירייה: נקי את הפארק המרכזי!בעקבות הכתבה ב'ערב ערב' בשבוע שעבר, בה צולמה הזוהמה בבניין בלב הפארק המרכזי, מטרים אחדים מאטרקציית 'איימקס', פנו לעיריית אילת מנכ"ל משרד התיירות ומנהל תחום שדה במשרד התחבורה, בדרישה כי תנקה את המקום. ביום שני, השבוע הגיעו עובדי עירייה לבניין המזוהם והוציאו ממנו כמויות גדולות של אשפה. עדי ראייה סיפרו ל'ערב ערב', כי הפועלים התקשו לנשום בצחנה הקשה. מעיריית אילת נמסר: "בדיקה במקום העלתה, כי דרי רחוב פרצו למבנה השירותים וגרמו לוונדליזם וטינופת. עם קבלת התלונה, פעלנו לניקוי מבנה השירותים ואנו עומדים להתקין סורג ותאורה".

חלקו השני והלא נטוש של הבניין המזוהם משמש כתחנה המטאורולוגית של אילת. שתי עובדות התחנה מתלוננות כבר מספר שנים על הזוהמה במקום ועל החשש לביטחונן בשל חסרי הבית והמסוממים הסובבים בפארק ומטילים עליהן אימה. בעקבות הכתבה ב'ערב ערב', פנה ביום ראשון מנהל תחום שדה במשרד התחבורה, רובה רוזנברג, במכתב לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "התחנה המטאורולוגית נמצאת במרכז הפארק העירוני, בין בית המשפט לקולנוע 'איימקס'. התחנה מגודרת ותופסת חלק מרכזי של הבניין שבו ממוקמים גם מחסן עירייה ושירותים ציבוריים. מצבם של השירותים הציבוריים מתחת לכל ביקורת, וזה כשלעצמו מהווה מטרד ציבורי. בחודשים האחרונים, הפך אזור התחנה לאזור לינה לחסרי בית למיניהם, הסביבה מזוהמת, והכניסה לתחנה, במיוחד בשעות הלילה, מסוכנת. בתחנה עובדות שתי נשים מבוגרות במשמרות ביום ובלילה. יש לציין, שההגעה לתחנה, העבודה הכרוכה ביציאה לחצר התחנה כדי לבצע תצפיות מטאורולוגיות ואפילו השהות בתוך הבניין, הפכו לדבר מסוכן ומאוד בלתי נעים. אני פונה אליך בבקשה לפעול לאלתר להסרת מפגע זה הגורם לחיי העבודה במקום להיות כמעט בלתי אפשריים. אני תקווה שתענה לפנייתי מוקדם ככל האפשר".

רובה רוזנברג סיפר ל'ערב ערב', כי בשל החשש לביטחונן של עובדות התחנה המטאורולוגית באילת, שכר משרד התחבורה את שירותיה של חברת אבטחה, שחיברה את המקום למוקד סיור.

ילנה שפירא, אחת מעובדות התחנה המטאורולוגית בעיר, סיפרה ל'ערב ערב', כי מספר פעמים ניסו אנשים לפרוץ לתוך התחנה. לא אחת, כשיצאה לבצע את עבודתה במתחם המדידות המגודר, מצאה במקום חסרי בית. "אני מגיעה בלילות לעבודה עם הכלב שלי", היא מספרת. "חסרי הבית והמסוממים רואים אותו ובורחים. אני כבר רגילה לריח הנורא של הביוב בפארק המרכזי. אני מקווה שבעירייה יתנו לנו את חלק הבניין הנטוש. נוכל לעשות שם כיתת לימוד נהדרת לתלמידי בתי ספר המעוניינים ללמוד מטאורולוגיה. כיום, במשרד הצפוף שלנו, אין מקום לתלמידים, ואנו מחלקים את הכיתות לקבוצות קטנות".

ממשרד התיירות נמסר ל'ערב ערב': "המבנה הנדון אינו אתר תיירות ומבדיקת המשרד עולה, כי תיירים גם אינם נוהגים לפקוד אותו. עם זאת, ברור כי מצבו של המבנה אינו מכבד לא את התושבים ולא תיירים, אם יקלעו אליו במקרה, ואנו נעביר את הנושא לטיפול העירייה".
ביום שלישי העביר משרד התיירות ל'ערב ערב' תמונות שקיבל מעיריית אילת, ובו נראה המבנה כשהוא נקי יותר. נוסיף לעקוב ולדווח.