פרסומת
דלג

מאפרת בצמרת

מאת: ● 6/7/2011 20:59 ● ערב ערב 2505
היא הגיעה לארץ לפני ארבע שנים בלבד, למדה ציור בעצמה, איפרה כלות, איפרה ילדים בימי הולדת ומבוגרים במועדונים ובנתה לעצמה שם של מאפרת מוכשרת. בשבוע שעבר, הצליחה המאפרת האילתית, אוליסיה טברובסקי, לפלס לה את הדרך לצמרת המאפרות בארץ. היא זכתה במקום הראשון באליפות ישראל באיפור גוף לשנת 2011, והיא תייצג את ישראל באליפות העולם באוסטריה. כבוד
מאפרת בצמרתבחלום הכי ורוד שלה, אוליסיה טברובסקי, מאפרת אילתית, מוכשרת במיוחד, לא חלמה שהיא תצליח בתחרות הראשונה בחייה לרשום הצלחה כזו כבירה, שחוץ מעוד הישג לרזומה, עשויה לקדם אותה בצורה משמעותית, בקריירה שדאגה לטפח.

שמונה מאפרות מהמקצועיות ביותר בארץ התחרו לפני כשבוע וחצי יחד עם מעצבי שיער ובונות ציפורניים על תואר אלופת הארץ לשנת 2011 של 'ביוטי פרו', כל אחת ואחת בתחומה. התחרות עסקה בנושא האדם והטבע. המאפרות עבדו מול הקהל, ותוך זמן של שש שעות, היו צריכות להציג את התוצאה הסופית, איפור על כל הגוף.
שופטי התחרות, המאפרים בועז שטיין ויוסי ביטון, הסתובבו בין המאפרות, חילקו ניקוד לפי מקצועיות, טכניקה, לפי איך שהמאפרות פותחות נושא ואיך עובדים עם חומר. את המאפרת האילתית, אוליסיה טברובסקי, ליוו בתחרות מעצב השיער האילתי, דניאל בן אלישע ובונת הציפורניים זארה פרומקין. התוצאה הסופית היתה מדהימה. אוליסיה טברובסקי, המאפרת האילתית, היתה הכי נועזת והלכה נגד כל המוסכמות, היא לקחה גבר כדוגמן, עשתה דברים מדהימים ולא שגרתיים, וזה הצליח.

קרוב לטבע


באליפות ישראל לשנת 2011 באיפור גוף, בתערוכת 'ביוטי פרו' שנערכה במרכז הירידים בתל אביב, זכתה אוליסיה במקום הראשון. הפרס: חוץ מתעודה, גביע, מדליה ותווי קנייה למוצרי איפור בשווי 2,000 שקלים, אוליסיה תייצג את ישראל באליפות העולם שתתקיים בווינה שבאוסטריה.
הרעיון של אוליסיה לתחרות היה אפריקאי. "כי הם הכי קרובים לטבע", היא אמרה השבוע, "עם הצמות ושילוב של אפריקאי עם נמר", זו היתה התוצאה של ציור הגוף שזיכה אותה במקום הראשון. "זה מה שאהבתי, ציירתי כמה תמונות בעבר ואני חושבת שזה הכי קרוב לטבע", ניסתה אוליסיה להסביר את הבחירה שלה, "לא פרחים לא צמחים, אלא משהו מיוחד. לאפריקאים יש צבע אדמה בעור, זה משהו שהתאים לי, רציתי לעשות משהו מיוחד". אוליסיה הוסיפה: "למרות שמדובר בשש שעות ארוכות שבהן צריך לעמוד ואי אפשר לשבת, הדוגמן ממש עזר לי, היה רגוע ושקט. הכל היה מוכן בזמן, הספקתי לעמוד בזמנים שזה גם חשוב".

למרות ההמולה של האנשים שמסתכלים ומצלמים, בשש השעות החשובות, העדיפה אוליסיה להתרכז במשימה, "היה מאוד מעניין, היו הרבה אנשים שהסתובבו סביבי, כולל השופטים, בועז שטיין ויוסי לוי, אבל לא הסתכלתי על אף מאפרת אחרת, הייתי כל כך עסוקה בעבודה שלי, לא רציתי לראות משהו יותר טוב משלי ולהרגיש רע, רציתי להיות בתוך העבודה שלי. עשיתי מההתחלה מה שאהבתי, כל הדמות היתה לי כבר בראש, ולכן זה היה כיף. יכול להיות שאם לא הייתי מגיעה מוכנה, זה היה נראה אחרת, אבל עשיתי את זה בקלות, לא הייתי לחוצה וזה יצא לי מהלב, מהנשמה".

וכשהרמת את הראש מהעבודה שלך, הסתכלת סביב ומה ראית?
"היו עבודות יפות של המאפרות האחרות. המאפר בועז שטיין ביקר בעמדה שלי לפחות ארבע פעמים, הוא דיבר עם בעלי סטאס, ואני לא ידעתי מה לחשוב באותו רגע, אבל אחר כך הבנתי שהוא אהב את זה".

ניסיונות איפור עצמיים


לא רק הרעיון של הדמות היה מדהים ולא שגרתי, מבחינתה של אוליסיה, אלא גם הדברים הייחודיים שהיא דאגה להוסיף לדמות. לריסים הארוכים של הדוגמן, לקחה אוליסיה מפרוות כלבת ה'יורקשייר' שלהם, את הנוצות על הלחיים הם מצאו לפני כשנה בקיבוץ אילות. בדרך כלל, עבודת איפור פנים וגוף עושים על אישה. חיפשתי אישה ומצאתי, אבל פתאום פגשתי את הבחור, ז'ניה, שלאחר מכן הפך לדוגמן. הוא בלונדיני, יפה, אז חשבתי, למה לא? נעשה משהו מיוחד ולא שגרתי, יותר מתאים לרעיון שלי".

אוליסיה ביקשה מזארה, בונת הציפורניים, משהו אחר, ציפורניים ארוכות - של 15 ס"מ, עליהן היא ציירה נקודות בסגנון נמר. "שאלו אותי מה פתאום גבר עם ציפורניים? אבל אני זרמתי עם זה, לא הקשבתי לאף אחד, הפעלתי את הדמיון שלי".
על הדוגמן עצמו, אוליסיה לא עשתה תכנון לפני. "עשיתי סקיצות על הדף, אבל זה לא זה, אי אפשר להיות בטוחים שזה יהיה אותו דבר. זה נותן צורה ורעיון, אבל הצבע זה משהו אחר", היא אמרה וכדי לבנות את הדמות שלה, החלה אוליסיה לאפר את עצמה.

איך אפשר לאפר את הגוף שלך, זה לא קשה?
"הסתכלתי על המראה ועשיתי את זה על הגוף ועל הפנים שלוש פעמים, כדי לקבל תמונה כללית, לפי צבעים עם איפור יחד, גם כדי שלא יהיה הבדל בצבעים, בין הגוף לפנים".

ההכנות לתחרות הזאת היו כל כך מורכבות, כאילו מדובר באליפות העולם. אוליסיה ובעלה סטאס, שעזר לה המון, פנו לדי.ג'יי שיערוך עבורם טרק מיוחד של שלוש דקות, עם קולות מהג'ונגל, תופים ואקשן. "הדוגמן עשה ריקוד מיוחד לזה, ממש שואו, הוא לקח חבל, עשה קפיצות עם תוף שהבאנו לו מאילת, הוא פשוט הדהים את כולם. לפני התחרות, היו לי 1,000 פגישות עם זארה מהציפורניים, עם מעצב השיער דניאל, עם הדוגמן ועם הדי.ג'יי, לקחנו את זה ברצינות והיתה הרבה עבודה סביב זה".

"הרגשנו שיש לנו מזל כל היום"


אלא שבתחרות, נראה היה כאילו הכל מתפקשש. לפני שהכריזו עליה כזוכה, אוליסיה ובעלה היו בלחץ גדול. "היתה לנו טיסה אחרונה בחזרה לאילת. השארנו את הילדה עם המטפלת, ו- 45 דקות לפני הטיסה ועדיין לא הכריזו על הזוכות. אמרתי לבעלי, 'לא נראה לי שאני זוכה, בוא נתקפל, יש פה את הדוגמן שלנו, הוא יספר לנו מה היה'. חוץ מזה, היתה לי למחרת עבודה ב'איימקס', הייתי צריכה לאפר שם כמה בנות, כך שלא היתה לי אפשרות לתפוס אוטובוס, הייתי חייבת לתפוס את המטוס. אמרו לנו לחכות עוד דקה, כבר מכריזים על הזוכה".

לא חשבת שאת זוכה?
"אני דווקא הרגשתי שעשיתי עבודה מושלמת, אבל לא הייתי בטוחה שזה קורה. קשה לראות מהצד מה באמת צפוי לקרות. לקחתי את התחרות הזאת בכיף, לא חשבתי על פרס. בגלל שלמדתי איפור גוף ברוסיה עם טכניקה וצבעים שונים, הרגשתי שבגלל זה אני אולי לא זוכה במקום הראשון. כולן בתחרות ממש ידעו לצייר והשקיעו, אני לא למדתי ציור, ולכן חשבתי שאולי אני אצליח לזכות במקום השני או השלישי, על הראשון בכלל לא חשבתי".

ואז בא רגע ההכרזה?
"הכריזו על הזוכה במקום השלישי ואמרתי לעצמי שאני זוכה במקום השני או כלום. כשהכריזו על הזוכה במקום השני, אז אמרתי טוב, אני נוסעת לאילת. הגיעו למקום הראשון, השופטים מסתובבים ומסתכלים עליי, לא הבנתי מה קורה. זה היה רגע מצחיק, כאילו לכולם היתה הרגשה שאוליסיה זוכה, כולם ידעו, חוץ ממני. לא הבנתי למה כולם מסתכלים, אז הכריזו את שמי והרגשתי שאני מתחילה לבכות מהתרגשות. לא הספקתי להתרגש על הבמה, עד שזה קורה לי בפעם הראשונה בחיי. עשינו כמה צילומים עם הפרסים ורצנו מיד. אפילו הטרמפ שלקח אותנו התבלבל וחשב שאנחנו נוסעים ל'בן גוריון'. הגענו לנמל התעופה 'שדה דב', ראו אותנו עם הגביע והמדליה, עזרו לנו לעבור מהר את הבדיקות ובדיוק אחרינו סגרו את הטיסה. זה פשוט מזל, אין דברים כאלה, הרגשנו שיש לנו מזל כל היום".

לאן את רוצה להגיע? מה החלום שלך?
"כשהגעתי לארץ כעולה חדשה, לא ידעתי את השפה. נכנסתי לחנות איפור בקניון 'מול הים' ושאלו אותי גם אז מה החלום שלי, אמרתי שאני רוצה להיות מאפרת מספר אחת באילת. עכשיו אני אומרת את אותו הדבר, להיות מספר אחת במקצוע שלי. החלום הגדול שלי הוא לעבוד על הפקות איפור בארץ ובחו"ל".

מציירת חלומות


אי אפשר להתעלם מהמראה החיצוני של אוליסיה (29), אמא לילדה בת שנתיים וחצי. הבלונדית היפהפייה והתמירה, בעלת עיניים ירוקות בוהקות, כאבני חן יקרות וחיוך שובה, היתה יכולה דווקא לדגמן, אבל בחרה בתחום עם הרבה עניין עבורה, ומוטיבציה יש לה בשפע.
את מקצוע האיפור היא למדה לפני כשלוש שנים ברוסיה. היא למדה בבית ספר צרפתי לאיפור ובמשך שנה, התמקדה באיפור גוף, איפור קולנוע, איפור במה והיא אפילו מתמחה באיפור כלות. רק לפני ארבע שנים (2007), עלתה אוליסיה לארץ והגיעה ישירות לאילת. "אני מאוד אוהבת את העיר. אמרו לי שעם המקצוע שלי אין כאן עבודה ושאין לי מה לעשות, אבל דווקא מצאתי, יש הרבה מה לעשות. אנחנו ממש אוהבים את העיר ולא מתכוונים להחליף אותה (למרות שהם לבד בארץ)".
ברוסיה, עבדה אוליסיה כמאפרת בהפקות שונות, בפרסומות למגזינים ולטלוויזיה. "כשעבדתי באיפור, הרגשתי שאני צריכה ללמוד ציור, בשביל להיות מאפרת אמיתית וטובה, אז התחלתי ללמוד לבד ציור עם עיפרון ודף, אחר כך עברתי לצבעי שמן. עשיתי כל מיני ניסיונות בשעות הפנאי שלי, היו אפילו כמה עבודות ציור על קיר, שלקחתי על עצמי, כדי לצבור ניסיון", מספרת אוליסיה, עד שהגיעה לשלב שהחלה לעשות גם ציורים לילדים. "זה מה שעוזר לי עם איפור הגוף, מודה אוליסיה, שבימים כתיקונם מאפרת במסיבות ימי הולדת, "עכשיו, כשזכיתי בין אלה שמציירות, הבנתי עד כמה חשוב לדעת ציור, סטייל ואופנה".

את אוליסיה תראו בהפקות אופנה הכי נחשבות בעיר, היא מאפרת בליינים במועדונים, בחודש שעבר היא נסעה עד לים המלח עם דוגמנית ומעצב שיער, כדי להוציא לפועל רעיון שלה, עם השמלות של המעצבת, אלמוגית שטרן ויש לה אפילו אתר אינטרנט משלה.
בשלוש השנים האחרונות, מוזמנת אוליסיה לאפר את השחקנים להפקות הצילום של מופעי WOW ברשת 'ישרוטל'. סטאס, שעבד בעבר כפועל במה בתיאטרון 'ישרוטל', שמע שמחפשים מאפרת, הוא הציע שישתמשו בשירותיה ובמופעי WOW האחרונים (7, 8 ו-9), חנוך רוזן, הבמאי היוצר אהב את מה שהיא עשתה וכך נמשך הקשר כבר שלוש שנים.
חוץ מימי הולדת, עיקר העבודה של אוליסיה בתחום הוא איפור כלות ואירועים, ועכשיו יש לכלות האילתיות הזדמנות להתאפר אצל אלופת הארץ. "כשאני מאפרת כלה, זה בצורה אחרת. אני יכולה לעשות כמעט הכל, אפילו מה שהכלות מבקשות. הכלות היום מבינות באופנה ויופי ומבקשות גם משהו מיוחד", מסבירה אוליסיה. אני מתחשבת בזה ונכנסת לראש שלהן. אני תמיד שואלת איך הכלה מדמיינת את עצמה. אנחנו נפגשות כמה חודשים לפני, עושות איפור ניסיון על הפנים, כך אני רואה איזה טעם יש לה, מה היא בדיוק מחפשת. צריך למצוא משהו שהיא תאהב ושיהיה לה כיף, חוץ מזה, אני גם יושבת איתה לכמה שעות, יום אחד לפני האירוע, אנחנו מחפשות איפור מיוחד, לא סתם רק צללית ואצלי אפשר למצוא את זה. אני מנסה להגיע לזה מכל הצדדים בסטייל, באופנה ובציור. איפור זה משהו מורכב, אמנותי, וכדי להגיע לרמה הרצויה, צריך לעבוד על זה המון".

אוליסיה אוהבת גם להיות מעודכנת בכל הקשור לתחום. "אני תמיד יושבת עם עצמי, מתעדכנת במוצרים חדשים, בטכניקות, באופנה, למשל אילו צבעים יש היום באופנה, ועכשיו, אחרי שמצאתי את מעצב השיער, דניאל בן אלישע, שזורם איתי בכל דבר, אפשר ללמוד הרבה יותר בתחום, כי שיער ואיפור זה היופי. אי אפשר לעשות הפקת איפור בלי שיער", אומרת אוליסיה, "אני גם צריכה להרגיש שזה הבן אדם, שהוא בראש שלי, וכל השאר כבר יוצא. אצלי איפור בא עם הרבה אקשן. אני אוהבת את הריגוש הזה ולא משנה אם מצליחים או לא בתחרות, פשוט חשוב שאנחנו עובדים על זה". אוליסיה נותנת כבוד למאפרים מקצועיים ואף לומדת מהם. "יש בארץ כמה תותחים", היא מנסה לספור על יד אחת, אך במקביל, היא גם לא חוסכת ביקורת, "יש אנשים שיושבים ולא עושים כלום, והם חושבים שהם מקצועיים".

בואי כלה


בימים אלה, אחרי שזכתה באליפות הארץ באיפור, מתפנה אוליסיה לפרויקט החדש, הוצאת קטלוג איפור כלות וערב. "בקטלוג הצבעוני והאטרקטיבי", כך היא מבטיחה, תהיה דוגמנית אחת שתציג 15 סוגים שונים של איפור.
דניאל בן אלישע כמובן יהיה אחראי על עיצוב השיער. "עכשיו לכלה האילתית יהיה מבחר גדול של סוגים וסגנונות איפור, מהם היא תוכל לבחור ולהכיר מקרוב מי אני", אמרה אוליסיה, "הקטלוג האילתי, שיהיה ברמה ארצית, יכול לשרת את הכלות באילת, בצורה טובה, כך הן יוכלו להתרשם מהעבודות שלי. אחרי הכל, עכשיו הן לא צריכות לנסוע עד תל אביב, כדי לחפש מאפרת".

למרות שעבר כבר שבוע ימים מאז הזכייה, המאפרת האילתית מתקשה לעכל את הבשורה: "אני מאושרת, עדיין קשה לי להאמין שהצלחתי ושתותחים בתחום כמו יוסי ביטון ובועז שטיין, העריכו את העבודה שלי. אני שמחה שייצגתי את העיר והבאתי כבוד לאילת ושנכנסתי לאווירה המרכזית של תעשיית האיפור. אני גם מקווה שאיכשהו ייפתחו לי דלתות ואני אתקדם בזכות זה", הוסיפה אוליסיה, "אני לא הייתי יכולה לעבור את זה בהצלחה כזו גדולה בלי מעצב השיער, דניאל בן אלישע. הוא בעצם הביא אותי לתחרות הזאת, כל זה היה רעיון שלו, הוא המליץ עליי ואמר שהוא מאמין בי שאזכה. חוץ מזה, העבודה שהוא עשה על השיער של הדוגמן, פשוט מדהימה. בונת הציפורניים, זארה, זו היתה הפעם הראשונה שעשיתי איתה משהו והכל עבד כמו שעון, בלי שאלות מיותרות. ז'ניה, הדוגמן האילתי, היה מאוד סבלני, זה מאוד חשוב לעמוד שש שעות, מבלי לשבת ולאחר מכן לראות שהוא עושה ריקוד כזה מרשים ולא שמעתי ממנו מילה. מילה לבעלי, סטאס, שתמיד היה במקום לעזור ולהבין את כל הקריזות שלי. כבר שבוע אני מקבלת ברכות מזל טוב ב'פייסבוק' על הזכייה, מכל הלקוחות, חברים. זה כיף להרגיש את זה. אני בהלם מכל התגובות האכפתיות של האנשים. מאוד כיף לדעת שיש אנשים מפרגנים, זה נותן כח להמשיך בעשייה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש