פרסומת
דלג

העקשנות משתלמת

מאת: ● 13/7/2011 22:21 ● ערב ערב 2506
אישה הנשואה לעורך דין, נכה מאה אחוז ומשמשת לו כנהגת, הורשעה בבית המשפט לתעבורה באילת על שחצתה קו הפרדה רצוף. השופט יואל עדן מאילת גזר עליה עונש של חודשיים פסילת רישיון, פסילה על תנאי וקנס של 2,000 שקלים.האישה ערערה באמצעות בעלה, עורך הדין, על חומרת העונש לבית משפט המחוזי בבאר שבע, והשופטת חני סלוטקי החליטה לקבל את הערעור חלקית ולבטל את עונש הפסילה.

בחודש מאי האחרון, נידונה בבית המשפט לתעבורה באילת אישה, שנהגה ברכב, אשר לטענת המשטרה חצתה קו לבן הפרדה רצוף וסיכנה נהגים אחרים. השופט יואל עדן גזר עליה עונש של ארבעה חודשי פסילה בפועל מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה, עונש של ארבעה חודשי פסילה על תנאי וקנס בסך של 2,000 ₪ .
האישה ערערה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. בערעורו טען עורך דינה של המערערת, בין היתר, כי בית המשפט לתעבורה באילת לא נתן משקל ראוי לנסיבותיה המיוחדות של המערערת שהיא נטולת כל עבר תעבורתי ואשר נשואה לבא כוחה – עו"ד דודוביץ שהוא נכה מאה אחוז, מרותק לכיסא גלגלים ממונע, והמערערת משמשת לו כנהגת ומסיעה אותו לעבודתו, לטיפולים רפואיים ולכל צרכיו האחרים.
"אכן נראה, כי בנסיבותיו החריגות והמיוחדות של מקרה זה, על אף חומרת העבירה של עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף, בה הורשעה המערערת, היה מקום להימנע מהטלת עונש של פסילה בפועל, וזאת לאחר שהמערערת כפרה במיוחס לה ונוהלו הוכחות, על רקע טענתה, כי החלה את העקיפה בקו לבן לא רצוף ונאלצה להמשיכה כאשר הנהג הנעקף "שיחק" עמה ולא אפשר לה להשלים את העקיפה בבטחה", אמרה השופטת, חני סלוטקי.
כמו כן, התחשבה השופטת בנסיבות החריגות, בעברה התעבורתי הנקי, ללא רבב של המערערת הנוהגת משנת 2007 וכן בכך שהמערערת משמשת כנהגת לבעלה הנכה, לכן השתת העונש עליה מטילה גם עונש כבד על בעלה. בנסיבות אלו, החליטה השופטת סלוטקי לבטל את עונש הפסילה בלבד.