פרסומת
דלג

בעלי סירות במרינה לחכ"א: הגני על רכושנו!

מאת: עומר כרמון ● 13/7/2011 22:33 ● ערב ערב 2506
בעלי סירות במרינת היאכטות מפנים טענות קשות כלפי החברה הכלכלית של עיריית אילת (חכ"א), על כך שלדבריהם, אינה מגנה על רכושם. הדייג יעקב דהאן, הבעלים של הסירה 'מנוסאן': "הגנבים רוקנו לי את הסירה לגמרי. בכניסה למרינה יש אומנם שלט המזהיר מפני מצלמות, אבל בפועל, אין שום מצלמה כזאת. אני לא מצליח לתאר במילים את הנזק הרגשי שאני חש, הסירה בשבילי היא יותר מסתם ערימה של קרשים ופיבר". חכ"א: "בימים הקרובים נתקין מצלמות. אנחנו מנסים להחזיר למרינה את השיטור הימי"
בעלי סירות במרינה לחכ''א: הגני על רכושנו!בעלי סירות ב'גשר הצף' במרינת היאכטות, מפנים טענות קשות כלפי החברה הכלכלית של עיריית אילת (חכ"א), על כך שלדבריהם, אינה מגנה על רכושם. הדייג יעקב דהאן, הבעלים של הסירה 'מנוסאן', אומר ל'ערב ערב', כי אלמונים שפרצו לאחרונה לסירתו בתוך מתחם המפוקח בידי חכ"א, לקחו ממנה את כל רכוש הדייג שלו. "הוציאו לי שם ארגז של מטר על מטר שבו 1,200 מטר של חבל, שלושה מצברים, שני מיכלי דלק, ארגז אחר עם שישה תופי דיג. חמש חליפות הצלה. זה לא משהו שהגנבים יכלו להוציא בשנייה. הם היו צריכים לעבוד על זה זמן לא קצר. אם היו שם מצלמות, יכולנו לזהות אותם. בכניסה למרינה יש אומנם שלט המזהיר מפני מצלמות, אבל בפועל, אין שום מצלמה כזאת. הסירה שלי היא 'טוטאל לוס' אחרי שהגנבים רוקנו אותה לגמרי. אני לא היחיד שנפגע. באחרונה היו אצלנו גניבות מ-5-6 סירות".

במכתב שהעביר דהאן למנהלי המרינה, הוא כותב: "מעבר לערך החומרי שהיה לסירה - היה לה גם ערך סנטימנטלי גדול בשבילי. כואב לי מאוד על מה שאירע לה. היו לי חפצים אישיים בסירה והכל נפרץ ונגנב בברוטליות. פשוט 'ניקו' לי את הסירה. בעבר כבר פניתי כמה פעמים והתלוננתי שגנבו לי עוגן ומצופי צד. זו לא פעם ראשונה שמתרחשות גניבות במרינה, ואני חושב שצריך לעשות לזה סוף. אם יהיו מצלמות באמת, ולא סתם שלטים 'מרתיעים' - אז הגניבות ייעצרו, ואנשים נוספים לא יצטרכו לסבול כמוני וכמו קורבנות אחרים. אני לא מצליח לתאר במילים את הנזק הרגשי שאני חש, בגלל שהסירה בשבילי היא יותר מסתם ערימה של קרשים ופיבר. הסירה הייתה הפינה השקטה שלי, מצוידת במיטב הציוד לדייג".

חזי קדראי, בעל סירה נוספת העוגנת במרינת היאכטות, שותף לכאבו העצום של יעקב דהאן: "כבר שש פעמים פרצו לסירה שלי בשנים האחרונות. לא יכול להיות שאין פיתרון למצב", הוא אומר בכעס. בעל סירה אחר הוסיף, כי רק השבוע, חתך מישהו את הברזנט המכסה את הסירה שלו, כדי לבדוק אם יש מה לגנוב".

מנכ"ל החברה הכלכלית (חכ"א), עו"ד יוסי דיין, מסר בתגובה: "האחריות לשמירה על רכושם וקניינם של בעלי הסירות מוטלת בראש ובראשונה על בעלי הסירות עצמם. הקופה הציבורית אינה כיסם העמוק של מי מבעלי הסירות, ולפיכך לא ברורה לי שאלת עיתונכם בהקשר זה. יחד עם זאת, וכחלק ממחויבותנו לבעלי הסירות, הנהלת המרינה והחברה הכלכלית עושה ככל שלאל ידה על מנת להילחם במקרים של גניבות במרינה, לרבות בדרך של ניסיון להשיב את תחנת השיטור הימי לתחומי המרינה, בדרך של הגברת מספר הסיורים המשטרתיים במקום ובדרך של הגברת ערנותם ומודעותם של השומרים במקום, שחכ׳א נושאת כמובן במלוא עלות הפעלתם. חשוב לציין, כי במרינה המסחרית, פועלות זה מכבר מצלמות במעגל סגור במשך כל שעות היממה. באשר ליתר תחומי המעגנה, חכ׳א החלה בהיערכות להתקנת מצלמות במעגל סגור, בעלות של מאות אלפי שקלים, שביצוען בפועל אמור להתחיל בתוך ימים ספורים".