פרסומת
דלג

השלט בכניסה לעיר נמחק

מאת: עומר כרמון ● 13/7/2011 22:36 ● ערב ערב 2506
הטעות של עיריית אילת: בכניסה לעיר הוצב שלט המפנה את הבאים לעיר לכבישים העוקפים, למרות שחסימת הציר בשל העבודות הייתה רק ליד שדה התעופה. יו"ר לשכת המסחר, דני להב: "כתוצאה מההכוונה והסגירה הלא מושכלת, נפגעו סוחרים שנמצאים על כביש 90, מהכניסה לעיר ועד 'מרכז שלום'. רמת הפדיון שלהם ירדה לאפס". "היו כאלה שביקשו ללכת ולצבוע את השלט ולעשות מעשה שלא ייעשה"החברה הכלכלית (חכ"א) סיימה השבוע את העבודות בכביש שדה התעופה, שגרמו לעומסי תנועה כבדים בכל רחבי העיר. אולם הסערה בנושא מסרבת להירגע. בשבוע שעבר, איימו סוחרים לפגוע בשלט שהציבה חכ"א בכניסה לעיר. השלט הפנה לכבישים עוקפים את הנהגים הנכנסים לאילת, למרות שהציר החסום היחיד היה ליד שדה התעופה. רק בזכות התערבותם של יו"ר לשכת המסחר, דני להב וחבר המועצה יהודה מורדי, הסכים מנכ"ל חכ"א, עו"ד יוסי דיין, למחוק את הסימון המטעה.

"קיבלנו פנייה בנושא מיו"ר לשכת המסחר, דני להב. באותו יום מחקנו חלק מהשלט", מסר עו"ד דיין ל'ערב ערב'. לדני להב יש גרסה שונה במעט: "מנכ"ל חכ"א לא פעל באותו יום, אלא 36 שעות לאחר פנייתנו בנושא. אולם עדיף מאוחר מאף פעם", הוא אמר. "קיבלנו פניות רבות מסוחרים שנמצאים על כביש 90, מהכניסה לעיר עד 'מרכז שלום', שכתוצאה מההכוונה והסגירה הלא מושכלת, נפגעו עסקיהם ורמת הפדיון שלהם ירדה לאפס. זה הגיע עד כדי כך, שאנשים ביקשו ללכת ולצבוע את השלט ולעשות מעשה שלא ייעשה. הפצרנו בהם לא לעשות זאת. והצלחנו".

חבר מועצת העיר, יהודה מורדי, היה שותף גם הוא בהפעלת הלחץ על חכ"א: "כחבר בלשכת המסחר, שמחתי על פניית הסוחרים אלי בכדי לפתור את הבעיה. השלט חסם את התנועה לעיר, זה לא היה מקובל עלי. עד לחסימה ליד שדה התעופה, יש הרבה כניסות: לאזור התעשייה, למוסכים, פנצ'ריות, חנויות. למע"ר – לשדרות התמרים. השלט לא היה נכון, לא היה מוצדק. אני שמח על כך שהשלט שונה וכך יכלו אנשים לבקר בבתי העסק".

חלם זה כאן


ראובן זלץ
אז אילת היא הבית של כולנו ושדרוג התשתיות גורר גל פטריוטיות ותשדירי "אילת זה הבית של כולנו". אך מתברר כי לפעמים, צריך גם קצת לחשוב ולהיערך. זה שהשילוט לא הוצב מיד עם תחילת העבודות, כתבנו, זה שהשילוט נראה לא משהו, כתבנו, אבל זה שמציבים שילוט ולא ממש חושבים עד הסוף, מה כותבים בו, נו טוב. אילת היא הבית שלנו, רק מה, אולי צריך קצת יותר לחשוב לפני, מצוינות כבר אמרנו?