פרסומת
דלג

המפלצת מהמרינה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 13/7/2011 23:04 ● ערב ערב 2064
דרי המרינה הצפונית נחרדו לגלות אנטנה סלולארית בגובה 10 מטר, שהוצבה בפינה, אולי הרומנטית ביותר באילת: בכניסה מהים למרינה, בקצה שובר הגלים. בדיוק בנקודה בה חולפים מאות תיירים מידי יום על גבי ספינות הטיולים. "מדובר בשערורייה", הם אומרים ל'ערב ערב'
המפלצת מהמרינהדרי המרינה הצפונית בעיר, נחרדו ביום ג' שעבר, לגלות אנטנה סלולארית בגובה 10 מטר, שהוצבה אחר כבוד בפינה, אולי הרומנטית ביותר באילת: בכניסה מהים למרינה, בקצה שובר הגלים. בדיוק בנקודה בה חולפים מאות תיירים מידי יום על גבי ספינות הטיולים. "מדובר בשערורייה", הם אומרים ל'ערב ערב', "חכ"א פועלת נגד אילת, ומכערת אותה, שלא לדבר על החשש לסיכון בריאותי של כל מי שעובד במרינה. לא מספיק הרימו את כל אזור התיירות וסגרו את הכביש שמול שדה התעופה ביולי אוגוסט, עכשיו הם גם מקימים אנטנה סלולארית אדירת מימדים שתקבל את פני הבאים לעיר מהים, מישהו צריך לתת את דעתו על רמת ואופן הניהול של חכ"א בתקופה האחרונה".

בתגובה לדברים השיבה דוברת העירייה: "בדיקה מול מנכ"ל החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) – יוסי דיין מעלה, כי מתקן התקשורת הנייד שהוצב לאחרונה בתחומי המרינה המסחרית באילת, הוצב בהתאם להסכם שנחתם בין חברת התקשורת לבין החברה הכלכלית לאילת, כחברה המנהלת של המרינה, כמתאפשר על פי כל דין, ובהתאם להוראות כל דין".

"החברה הכלכלית לאילת אפשרה את הצבת מתקן התקשורת הנייד, לתקופת הקיץ, אך ורק לאחר שהוצג לה, לבקשתה, היתר הקמה מאושר וחתום על ידי המשרד לאיכות הסביבה, כמתחייב על פי דין, כך שמתקן התקשורת הנייד נתון לפיקוח הדוק ומתמיד של הגורם המוסמך במדינת ישראל, דהיינו, המשרד לאיכות הסביבה – והכל – על מנת שיעמוד בכל התקנים הנדרשים המחמירים לרבות בעניין מרחקים ועוצמת קרינה, להבטחת בטיחות הציבור מעבר לכל ספק. מתקן התקשורת הנייד, הונח במקומו באופן זמני כאמור, לצורך מתן מענה לתקופת הקיץ לשימושם ונוחיותם של המשתמשים והעוברים במרינה. כל הטענות שנשמעו בעניין זה בדבר עוצמת הקרינה, מרחק המתקן גובהו וכיו"ב, הנן משוללות כל בסיס חוקי ו/או מדעי, ואין בהם אלא לשמש את בעלי העניין הפרטיים, בניסיון ליצור בהלה ולהלך אימים על הציבור ועל החברה הכלכלית לאילת – והכל כאמור – לשימושם ולתועלתם האישית".

"לפנים מן הצורך יודגש, כי בהיעדר מתקן תקשורת במקום, כדוגמת זה המוצב שם, הרי שעוצמת הקרינה הנפלטת ממכשירי הטלפון הסלולרים הנה בעוצמה גבוהה ביותר – ודווקא היא – יש בה לסכן את הציבור".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש