פרסומת
דלג

סאפ: לא רק לגולשים

מאת: ● 27/7/2011 10:49 ● ערב ערב 2508
אופנה חדשה בים. גלשן ה'סאפ', שמזכיר לכולנו בצורתו את החסקה של המציל, עשה עלייה לארץ כבר לפני זמן רב, אבל רק עכשיו מתחילים האילתים ליהנות ממנו. אוריה אסא, מקום שלישי בארץ, פתח יחד עם בת זוגו, שיר אבני, את מרכז ה- 'סאפ' אילת. הם פתחו חוגי חתירה בכל הרמות. פיתחו יחד עם דיאטנית תוכנית אימוני חתירה בשילוב ירידה במשקל. ואפילו פתחו את החוג הראשון בארץ ליוגה בגלשני 'סאפ' על המים
סאפ: לא רק לגולשיםגלשן ה 'סאפ' החדש תופס תאוצה בקצב מסחרר. מדובר כמובן בפופולאריות של ענף הספורט החדש, שכובש את כל חובבי הספורט למיניהם. גלשן החתירה דומה בסגנון שלו לחסקה של מצילי הים, חותרים אתו בעמידה עם משוט. הגלשן, אגב, בנוי מאותם חומרים שמרכיבים את החסקה המפורסם של מצילי הים. משקלו הכולל הוא עד 15 ק"ג. הוא נראה כמו גלשן רגיל, קצת רחב יותר, וצורת החתירה שלו היא עם משוט שונה לחלוטין מהמשוט שאנו רגילים אליו. דרך ההפעלה של המשוט מאמצת שרירים שונים מאשר בחתירה הרגילה. הספורט הזה מפעיל כל שריר, מכף רגל ועד ראש, כולל סיבולת לב ריאה.

יורדים במשקל ונהנים


הטרנד החדש, ה'סאפ', הפך להיות ענף ספורט מאוד פופולארי ברחבי העולם, לאחרונה הוא נכנס לאילת על ידי גל סמאורה, הבעלים של מרכז הגלישה, אבל במרכז ה'סאפ' האילתי שפתחו אוריה אסא והגולשת לשעבר שיר אבני, מתקיימים חוגים של קבוצות חתירה בכל הרמות, בשילוב תוכנית לירידה במשקל.
מדובר בפעמיים בשבוע של כושר גופני, חיטוב הגוף, וכך בעצם מתחילים את היום אחרת. אוריה ושיר פיתחו את תוכנית האימונים יחד עם הדיאטנית מעיין שלוסר. כחלק מהחוג, התוכנית כוללת מעקב תזונה נכון, ירידה במשקל והצרת היקפים. "בינתיים יש לנו מאה אחוזי הצלחה ברישום", סיפר השבוע אוריה, "כל מי שעלה על הגלשן, נרשם, אי אפשר שלא להתאהב בענף הזה", הוסיף אוריה. ואכן, הענף החדש שנכנס לספורט הימי כובש בסערה את קהילת הגולשים ובכלל ספורטאים, כובש עכשיו בסערה גם את חובבי הגלישה למיניהם.
כל אחד יכול לחתור על הגלשן, זה ספורט מדהים שמתאים לכלל האוכלוסיה, הוא קל מאוד ללימוד, זהו ספורט שמשלב הנאה גדולה, תוך שמירה על כושר גופני גבוה וכל מה שצריך זה גלשן, משוט ולצאת למים.

יוגה ב'סאפ' על המים


אוריה אסא (23) החל דרכו כגולש גלים, הגיע לאילת לפני כשמונה חודשים והביא אתו את שיגעון ה'סאפ'. "כשהגעתי לאילת, חשבנו אני ושיר איך לפתח את הספורט הזה באילת, כי במרכז הארץ ובצפון זה ספורט שכבר מאוד מפותח", הוסיף אסא.
אסא כבר הספיק לזכות במקום הרביעי בארץ בעפיפוני גלישה (קייט סרפינג), הוא השתתף באליפויות עולם ולאחרונה, אף זכה במקום השלישי בארץ בתחרות רייס (מהירות) על גלשני 'סאפ'.
"על הגלשן הזה שווה ערך לאימון בחדר כושר", מסביר אסא, "זהו אימון המשלב בתוכו אלמנטים כמו פיתוח כושר אירובי, חיזוק שרירים, חיזוק שרירי יציבה, עבודה על כח מתפרץ, וכל זה קורה בסביבת מים ונוף במפרץ אילת. אנחנו רוצים לגרום לאנשים להיחשף לענף הגלישה. זו אופנה בצפון ואין סיבה שזה לא יהיה גם באילת".
במרכז ה'סאפ' הלכו רחוק יותר על רעיון ייחודי ופתחו השבוע, לראשונה בארץ, חוג יוגה בגלשני 'סאפ', על המים. דלית ברגר, מדריכת יוגה ותיקה, שפיתחה מערך שיעור מיוחד לגלשני 'סאפ': "זה לעבוד בהנאה מול נוף. אם חם לך, אתה יכול לקפוץ למים, ואם לא בא לך להירטב, אפשר להישאר גם יבשים".
"התגובות של האנשים מעולות, יש לנו שתי קבוצות, אחת למתחילים ואחת למתקדמים. השאיפה שלנו היא לפתח קהילת 'סאפ' גדולה באילת".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש