פרסומת
דלג

בזכות 'ערב ערב': שיפור בתחזוקת החופים

מאת: עומר כרמון ● 4/8/2011 17:09 ● ערב ערב 2509
מנהל המשרד להגנת הסביבה באילת, אלי ורבורג: "המדרגים הקודמים שערכנו בחופי אילת, והכתבות שפורסמו בעקבותיהם בעיתון 'ערב ערב', גרמו לעיריית אילת להתייחס ברצינות רבה יותר לתחזוקת החופים". בסיור הביקורת האחרון השתתף מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, והערותיו השפיעו על התוצאות. בניגוד להודעת העירייה, המצב בחופים המוכרזים רחוק מלהיות מושלם: החוף הנפרד ב'מפרץ שמש' קיבל ציון נמוך במיוחד
בזכות 'ערב ערב': שיפור בתחזוקת החופיםעיריית אילת לא מסרה השבוע מידע מדויק לתושבי העיר. בהודעה שפרסמה דוברת העירייה, נכתב כי: "המשרד להגנת הסביבה העניק ציון 100 לחופי העיר". אולם הודעה זו אינה נכונה. דלית מוהר-ארליך, מהמשרד להגנת הסביבה, שביצעה לבדה את מדרג ארבעת החופים המוכרזים בעיר (כפי שעשתה מדי חודש מאז פתיחת עונת הרחצה), העניקה ציון 100 רק לחוף אחד ('פפאיה-ציון'). שני חופים קיבלו ציון נמוך במעט, והחוף הנפרד ב'מפרץ השמש' קיבל ציון נמוך במיוחד.

מנהל המשרד להגנת הסביבה באילת, אלי ורבורג, אמר ל'ערב ערב', כי המדרגים הקודמים והכתבות שפורסמו בעקבותיהם בעיתון 'ערב ערב', גרמו לעיריית אילת להתייחס ברצינות רבה יותר לתחזוקת החופים. לסיור הביקורת האחרון שערכה דלית מוהר-ארליך, הצטרף מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, והערותיו השפיעו על התוצאות.

"אני שמח שמנכ"ל העירייה השתתף בביקורת. זה מראה שהמדרגים שפרסמנו והכתבות ב'ערב ערב' גרמו לעלייה חשיבות שהעירייה רואה בתחזוקת החופים", אמר ורבורג.

הבעיה העיקרית במדרגים הקודמים, הייתה מחסור בשירותים, במקלחות ובמלתחות. בחודש האחרון לא נוספו מתקנים חדשים. כיצד קיבל חוף 'פפאיה-ציון' ציון 100?
"זה נכון שלא נוספו שירותים ומקלחות. אבל מנכ"ל העירייה השתתף בסיור. הוא ביקש לשנות את החלוקה לחופים. כך שזה שינה את הספירה שאנחנו עושים של כמות תאי שירותים בכל חוף. מעבר לזה, המפעילים של חוף 'ציון' הוסיפו שביל נכים שמגיע עד המים, וזה נתן להם בונוס של 5 נקודות. בנוסף, ישנם קריטריונים באילת שאנחנו נותנים בהם הקלות: באילת אין זפת, לכן אנחנו לא מורידים ציון על חופים שאין בהם מתקני שטיפת רגליים".

קריטריון נוסף בו לחופי אילת יתרון במדרג על חופי הים התיכון, הוא היעדרן של מדוזות. חופי אילת זוכים בשל כך בבונוס קבוע של 10 נקודות.

לפי נתוני המשרד להגנת הסביבה, הציונים שהעניקה החודש דלית מורן ארליך לארבעת החופים המוכרזים בעיר, הם: 'פפאיה-ציון' – 100. 'מוריה-ממן' – 95. 'הרודס-דן' – 93. החוף הנפרד – 76 (העירייה טוענת כי הציון הוא 81). הציון הממוצע של ארבעת החופים המוכרזים עלה ל-91. (בחודש הקודם היה הציון הממוצע 86, ולפני חודשיים – 89).

העירייה: "הבלטנו בהודעה את הציון המרבי"


שאלנו את דוברת העירייה:
1.מדוע בהודעה לתקשורת שהוצאת, כתבת: "המשרד להגנת הסביבה העניק ציון 100 לחופי אילת ברצועה הצפונית". כידוע לך, הודעה זו אינה מדויקת. דלית מוהר-ארליך העניקה ציון 100 לחוף אחד. החופים האחרים לא קיבלו ציון 100, והחוף הנפרד אף קיבל את אחד הציונים הגרועים בארץ: 76.
2.מדוע בעקבות מדד זה הוצאת הודעה לתקשורת, אולם במדדים קודמים לא? (במדד הקודם אף לא ענית לשאלות 'ערב ערב' בנושא).
3.מדוע נלווה מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, לדלית מוהר-ארליך מהמשרד להגנת הסביבה, במהלך ביצוע מדרג החופים?

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "ההודעה לעיתונות התבססה על הודעה של המשרד להגנת הסביבה אליה צורפו תוצאות המדרג בכל החופים. הציון המרבי הוענק לחוף 'פפאיה-ציון' המהווה את הרצועה הצפונית, כפי שנכתב בהודעה. לשאלתך בעניין 'החוף הנפרד', הציון שנקבע הוא 81 ולא 76. בהודעה הובלט הציון המרבי, ולשמחתנו בחרו לעשות כן כל אמצעי התקשורת הארציים, שעה שעיתון 'ערב ערב' – עיתון מקומי בוחר לעשות את ההפך בזה או בכל נושא אחר. באשר לשאלה, מדוע הוצאה הודעה מטעם העירייה כעת, הרי שהתשובה ברורה, מאז תחילת המדרג משפרת עיריית אילת את הציונים בחופים הודות לפעולות מאומצות ובמדרג האחרון, מאמצים אלה נשאו פרי, באופן שאינו מובן מאליו בעת הזו ובמיוחד בקטע חוף עמוס ברוחצים. אגב, תוצאות המדרג מופצות אליכם מדי חודש. לשאלתך, מדוע מתלווה מנכ"ל העירייה לסיורים, הרי שיש לברך על כך. מנכ"ל העירייה מוביל את מדיניות העירייה בנושא שמירה על החופים כמו בשאר הנושאים. מנכ"ל העירייה דואג לבקר בחופים, להיפגש עם מפעילי החופים, משתתף במבצעי צלילות ניקיון ופועל ביחד עם הצוותים לשמור על החופים המהווים משאב לאומי ולשמחתנו התוצאות ניכרות במדרג. תוצאות שהולכות ומשתפרות ממדרג למדרג".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש