פרסומת
דלג

חולה איידס נשלח לכלא

מאת: ● 11/8/2011 17:46 ● ערב ערב 2510
שופט בית משפט השלום באילת, אלון רום, החליט שלא להתחשב בתושב אילת, חולה איידס, שתקף קשה אישה שהכיר וגרם לה לחבלות. לאחר שהודה בתקיפה, החליט השופט רום לכלוא אותו מאחורי סורג ובריח וגזר עליו עונש של תשעה חודשי מאסר בפועל ועונשי מאסר על תנאי

מול אלון רום, שופט בית המשפט באילת, עמד תושב אילת בתקווה שיקבל הקלה מעשית בעונש, לאחר שתקף קשות את האישה שהכיר, מאחר והוא חולה איידס, אבל תקוותיו של הבחור התנפצו. למרות שהודה במעשה וחשב כי תהיה הקלה בעונשו, השופט דווקא חשב אחרת ושלח אותו לכלא.
הנאשם הורשע, על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן, בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, וכן תקיפה סתם. על פי עובדות כתב האישום, הנאשם והמתלוננת היו מכרים, ובחודש מרץ האחרון, סמוך לחצות, בחדר המדרגות בבניין המגורים, כאשר המתלוננת חזרה לדירתה, המתין לה הנאשם מאחורי המדרגות בכניסה לבניין, כאשר המתלוננת ביקשה ממנו שיפסיק לעקוב אחריה ולחכות לה מתחת לבניין, תקף הנאשם שלא כדין את המתלוננת בכך שהיכה בה באגרוף ידו בפניה. כתוצאה מכך נפלה המתלוננת, קיבלה מכה חזקה בראשה והתעלפה. הנאשם המשכיך להכות בה באגרופיו, בעט בה באמצעות רגליו בפניה, רגליה וראשה.
בהמשך לקח הנאשם את תיקה של המתלוננת והכה אותה בזמן שהיא שרועה על הרצפה. על פי כתב האישום, למתלוננת נגרמו חבלות של ממש. הנאשם ברח מהמקום עם תיקה של המתלוננת, שפנתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. עוד נטען בכתב האישום, בו הודה הנאשם, כי מספר חודשים לפני האירוע המדובר, הוא תקף את המתלוננת בכך שמשך בשערה, הפילה על חוד מיטתה ופגע בצלעותיה. הנאשם הודה ולקח אחריות על מעשיו.
"מדובר במעשי אלימות חמורים וקשים, כאשר המתלוננת הוכתה ונפגעה ממעשיו של הנאשם וככלל - בעבירות שכאלה היה מקום למצות את הדין עם הנאשם ולהעניש אותו ביד כבדה על מעשיו הבזויים ועל האלימות החמורה שהפגין כלפי המתלוננת, תוך שהיכה בה ללא רחם, בעט בה בפניה, רגליה וראשה וגרם לה חבלות", אמר שופט בית משפט השלום באילת אלון רום. "אין ספק כי האירוע הטראומטי הזה מלווה את המתלוננת ומהווה עבורה זיכרון צורב וקשה לתקופת הכרותה עם הנאשם", הוסיף .
הנאשם חולה במחלה סופנית מסוג HIV (איידס) וכפי שנמסר, מצבו הולך ומדרדר כאשר הוא לוקה בדלקות הולכות וגוברות, כך שעל פי הנחזה, תוחלת חייו קצרה. "על רקע התחלואים הקשים של הנאשם שיש להם הוכחות, מוטלת חובה על בית המשפט להביא בחשבון את הנתונים האלו, שכן, עיקר תכלית הענישה הינה, בנוסף לגמול העונשי, לנקוט באמצעי תיקון שיהיה בו להעביר מסר לנאשם וגם לאחרים, בכדי שיתקנו את דרכיהם", אמר השופט רום.
"כאשר תוחלת החיים הצפויה הינה קצרה, ולבטח המדובר בקשיים מרובים בזמן ריצוי המאסר, ניתן להתחשב בגורם זה על אף המעשים הקשים והאכזריים שביצע הנאשם ללא כל הצדקה כנגד המתלוננת, וללא כל סיבה מוצדקת".
לאחר שנתן השופט רום את דעתו לטיעוני הצדדים, וכן להודאת הנאשם, תיקון כתב האישום וחיסכון בזמן שיפוטי, ובנסיבותיו האישיות והרפואיות של הנאשם, מצא לנכון כי ניתן שלא למצות עמו את הדין, וזאת בעיקר על רקע מחלתו הקשה והסופנית, אחרת, הענישה הייתה קשה באופן משמעותי יותר.
בסופו של דבר, גזר עליו השופט מאסר בפועל לתקופה של תשעה חודשים. במקביל, הורה השופט רום על הפעלת המאסר המותנה בן שמונה חודשים, שהוטל עליו בתיק אחר. כמו כן, גזר עליו השופט מאסר על תנאי לתקופה של 18 חודשים בגין עבירת אלימות מסוג פשע, מאסר על תנאי לתקופה של תשעה חודשים בגין עבירת אלימות מסוג עוון, פיצוי המתלוננת בסך של 2,000 ₪ וחתימה על התחייבות על סך 20,000 ש"ח, שלא יחזור על העבירות בהן הורשע למשך שלוש שנים, מיום שחרורו.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש