פרסומת
דלג

עונש קל...

מאת: ● 11/8/2011 17:47 ● ערב ערב 2510
אישה, תושבת אילת, שתקפה את הגרוש שלה והוגש נגדה כתב אישום, יצאה בזול. שופט בית משפט השלום באילת, אלון רום, החליט במקרה שלה להימנע מהרשעה, לקבל את המלצות שרות המבחן ולהטיל עליה צו מבחן לשנה בלבד

הנאשמת הודתה בכתב אישום מתוקן בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות של בן זוג. על פי כתב האישום המתוקן, בחודש דצמבר 2010, תקפה הנאשמת את המתלונן שהוא הגרוש שלה ולהם ילדה משותפת, בכך שהדפה אותו. בהמשכו של האירוע, סטרה למתלונן על פניו.
מתסקיר שירות המבחן עלה, כי מדובר באישה צעירה המנהלת אורח חיים נורמטיבי, והעבירה בוצעה על רקע מערכת יחסים טעונה רגשית עם הגרוש שלה, כאשר התסקיר מפרט את הנסיבות המיוחדות של המקרה ועולה, כי מדובר במקרה חריג, כאשר הנאשמת נהגה כפי שנהגה בתגובה לסיטואציה בה הייתה נתונה, ועל רקע חוסר אונים בו הייתה שרויה.
עורך דינה, יהונתן רבינוביץ', ביקש לאמץ את המלצת שרות המבחן ולהימנע מהרשעה. "אומנם ההימנעות מהרשעה הינה חריג לכלל, ואולם במקרה שבפניי, כאשר מדובר באם צעירה ונורמטיבית שמקרה כתב האישום יחיד בעברה, ואין מקרים נוספים של הפרת חוק מצידה בעברה, מצאתי כי ניתן לקבל את המלצת שירות המבחן ולהימנע מהרשעתה בדין", אמר השופט רום. "אני קובע כי אף שהנאשמת ביצעה את המעשים המיוחסים לה בכתב האישום המתוקן, היא לא תורשע בדין. השופט רום נתן צו מבחן לתקופה של שנה כלפי הנאשמת, כאשר הנאשמת תשתלב בתוכנית שירות המבחן. כמו כן, חתמה הנאשמת על התחייבות בסך של 1,000 ₪ אם תעבור על עבירות נוספות לפיהן הורשעה.