פרסומת
דלג

טפסר קסנטיני: הכבאים שלי כמעט נהרגו

מאת: עומר כרמון ● 11/8/2011 20:13 ● ערב ערב 2510
מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני: "10 מיכלי גז ננטשו בתוך רחבה של בית עסק באזור התעשייה. אם הכבאים שלי היו מגיעים לשריפה שנייה אחת לפני - הם היו נהרגים". "את הפיצוץ שמעו בכל מקום בעיר. חשוב שנפתח עיניים. במידה ואזרחים רואים מכלים עזובים, שיתריעו בפני הרשויות ויתקשרו לגורמים הרלבנטיים. אנחנו חיים על ניסים"
טפסר קסנטיני: הכבאים שלי כמעט נהרגומפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני, אומר ל'ערב ערב', כי העיר ניצלה השבוע מאסון גדול שמקורו ברשלנות חמורה: "10 מכלי גז, אצטילן וחמצן, ננטשו בתוך רחבה של בית עסק באזור התעשייה, מבלי שמישהו לוקח על זה אחריות", אומר קסנטיני בכעס. "שריפה שפרצה במקום גרמה לכך שמיכל גז התבקע והתפוצץ. אם הכבאים שלי היו מגיעים שנייה לפני, הם היו נהרגים. שמעו את הפיצוץ מכל מקום בעיר. היו שם שמונה מיכלי אצטילן וחמצן (שמשמשים מסגריות, חיתוכים ועבודות עם ברנרים), שלצדם מכלי גז. גם המכלים האחרים החלו לדלוף, והכבאים עסקו בקירורם כדי למנוע התפוצצויות נוספות. שלפנו את המיכלים משם, אחד אחד. העברנו את הממצאים למשטרה והיא בוחנת ובודקת".

"חשוב שנפתח עיניים. במידה ואזרחים רואים מיכלים עזובים, שיתריעו בפני הרשויות ויתקשרו לגורמים הרלבנטיים", מבקש טפסר קסנטיני. "כי מחר, מיכל כזה יכול לעוף כמו טיל. את המכלים הללו ניתן היה להחזיר לחברות הגז, אבל משהו התעצל. אנחנו חיים על נסים"

כזכור, בשנה שעברה, דרשה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, מעיריית אילת, להכין סקר שימושים שימפה את המקומות באזור התעשייה בהם מוחזקים חומרים מסוכנים. החלטה זו מצטרפת להוראת ועדת הערר המחוזית, לסגור את בניין מגורי העובדים, 'בית אורן' באזור התעשייה, מכיוון שבקרבתו ממוקמת תעשייה מזהמת. ממשטרת אילת נמסר, כי הנושא נמצא בחקירה.