פרסומת
דלג

צעדת העגלות - למען הילדים שלנו

מאת: עומר כרמון ● 12/8/2011 14:18 ● ערב ערב 2510
סיגלית כהן, אם לשישה, היא מנהיגת מחאת ההורים באילת כנגד מחירם הגבוה של מוצרי התינוקות ומצבם הקשה של גני המשחקים. "יש מחסור נוראי בגני משחקים, והגנים הקיימים במצב קטסטרופלי", היא אומרת ל'ערב ערב'. "ב'גן פרדקין' היו פעם שמונה נדנדות והיום יש רק שתיים, והאמהות רבות ביניהן על תור. בשכונת 'צופית' העירייה עקרה מתקני משחקים והבטיחה להרכיב חדשים, אבל במקום זאת השאירה במקום חול מזוהם בהפרשות של כלבים וחתולים"
צעדת העגלות - למען הילדים שלנוביום חמישי בשעה 19:00, יומיים לפני המפץ הגדול, במהלכו נשטפה אילת ב-1,500 איש שמחו נגד ניצולם הכלכלי, נדמה היה שגל המחאה הגדול ששוטף את הארץ לא יגיע לכאן. רק הורים מעטים התייצבו ברחבת 'המשביר', ל'צעדת העגלות' שארגנה סיגלית כהן, אם לשישה, שביקשה להשמיע את זעקתם אלו שלא יכולים כיום להעניק לילדיהם את מה שנתנה להם העיר בילדותם.
כמות המשתתפים הזעומה לא הרתיעה את סיגלית כהן. היא נטלה מגאפון וזעקה: "טיטול סופג- אנחנו לא", "מוצץ, בקבוק- זה לא פינוק". אט אט הצטרפו לצעדה יותר ויותר תושבים ופסעו לעבר מאהל המחאה בטיילת התיירות. באותו רגע, החלה המהפכה.

תמונת כתבה
פעם היה כאן גן משחקים (צילם: עומר כרמון)

"אני מבקשת מהאילתים שאכפת להם - לקפוץ על העגלה"


"המחאה שלנו היא על כך שאילת לא מעניקה לילדיה אפשרות להתקיים", אומרת כהן ל'ערב ערב'. "מחירי מוצרי התינוקות בעיר מרקיעי שחקים. יש מחסור נוראי בגני משחקים, והגנים הקיימים, במצב קטסטרופלי. לפני שנתיים, העירייה עקרה מתקני משחקים באזור שכונת 'צופית' והבטיחה להקים חדשים בתוך חצי שנה. הם הביאו חול יקר שנרכש בכספי הארנונה שלנו ושכב על הכביש במשך חודשים עד שנהפך למצע נוח להפרשות של כלבים. בסופו של דבר ההבטחה לא קוימה, מכיוון שהעירייה טענה שנגמר לה התקציב. בשבוע שעבר, הכריזה העירייה על השקעה של 100 אלף שקלים בפסלים בשתי כיכרות. לזה יש לה כסף, אבל לגני משחקים לילדי העיר לא? זה לא הגיוני. בגן ליד 'מרכז מור', הייתה פעם ספינה פיראטית מעץ, עם גשרים תלויים ונדנדות. היו בה שש מגלשות ושש נדנדות. מה עשתה העירייה? החליפה את המתקן ב-שתי מגלשות ושתי נדנדות. ב'גן פרדקין' היו שמונה נדנדות, היום יש רק שתיים, והאמהות רבות ביניהן על תור".

"ראה את מתקן המשחקים הזה ליד רחוב צאלים שהילדים שלי שיחקו בו לפני כעשר שנים", היא אומרת ושולפת תמונה מתוך האלבום המשפחתי. "הגן הזה לא קיים היום, כמו הרבה גנים אחרים. אנחנו נצעד פעם בשבוע עד שנשיג את זכויותינו כהורים, למען הילדים. אני רוצה שהאילתים יבינו שהם יכולים לעשות את השינוי. אני מבקשת מכל התושבים שאכפת להם, שיקפצו על העגלה - כל עוד היא נוסעת".

תמונת כתבה


תמונת כתבה
גני המשחקים של ילדותנו (מתוך אלבום התמונות המשפחתי של סיגלית כהן)

העירייה: התקשרנו עם קבלן


כזכור, לפני חצי שנה, מצא תחקיר 'ערב ערב', כי רבים מגני המשחקים בעיר מוזנחים ומסוכנים. התחקיר נעשה לאחר שמבקר העירייה הניח דו"ח חמור בנושא על שולחנו של ראש העירייה, אולם בניגוד להוראות משרד הפנים, דו"ח זה לא הובא עד היום לדיון במועצת העיר.
היום, יום חמישי בשעה 19:00, תוביל סיגלית כהן את מצעד העגלות השני, מרחבת 'המשביר' עד מאהל המחאה בטיילת.

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "בעיר אילת ישנם 68 גני משחקים ציבוריים. לאחרונה ערכה העירייה, סקר מקיף של כלל מתקני המשחקים בגני השעשועים והתקשרה עם חברת מתקני פסגות בע"מ לטובת אחזקת מתקני המשחקים. במסגרת זו, תטפל החברה באחזקה שוטפת ויומיומית של מתקני המשחקים ומשטחי הגן, ובכלל זאת צביעה, בדיקות בטיחות חודשיות, שנתיות ותלת שנתיות. עוד במסגרת זו תפעל העירייה באמצעות החברה, להכשרת מתקני המשחקים בהתאם לתקן ישראלי 1498 כפי שעשתה בכל גני הילדים ברחבי העיר. לצד האחזקה השוטפת, מתוכננת הקמת גני משחקים נוספים ברחבי העיר במסגרת התוכנית הרב השנתית".

ידיעה קשורה:
תחקיר 'ערב ערב': עיריית אילת מזניחה את גני המשחקים לילדים

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש