פרסומת
דלג

מאות אלפי שקלים לישיבה התיכונית

מאת: עומר כרמון ● 24/8/2011 15:13 ● ערב ערב 2512
מועצת העיר אישרה את בקשת ראש העירייה להזרים חצי מיליון שקלים להשלמת תכנון ופיתוח הישיבה התיכונית, שבשנת הלימודים הבאה ילמדו בה 30 תלמידים אילתים בלבד. חב"ד הודתה לעיריית אילת על שהשקיעה בחופשת הקיץ כמיליון שקלים בשיפוץ בית הספר שלה. מנהל החינוך הדתי בעיריית אילת, הרב חיים פרג'ון: "זה יפה שכל גוף מכיר בצרכיו של הגוף האחר ומסייע לו באמצעות תשלום המסים"
מאות אלפי שקלים לישיבה התיכוניתמועצת העיר אישרה השבוע את בקשת ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, להזרים 500 אלף שקלים להשלמת תכנון ופיתוח הישיבה התיכונית ליד בית הספר 'בגין'. בישיבה התיכונית ילמדו בשנת הלימודים הקרובה כ- 60 תלמידים. רק מחציתם אילתים. כמעט כל חברי מועצת העיר שנכחו בדיון הצביעו בעד העברת הכספים. חברי המועצה רפי הוכמן ועו"ד לימור להב נמנעו. ראוי לציין, כי חצי מיליון השקלים שיועברו לישיבה התיכונית יצטרפו ל- 106 אלף שקלים שכבר הובטחו לישיבה במסגרת תקציב 2011. סכומים אלו אינם כוללים את המימון העירוני השוטף של פעילות הישיבה ואת הסיוע הניתן לעמותה המנהלת את הישיבה התיכונית.

כזכור, לפני שנתיים, גידרה העירייה בסמוך לבית ספר 'בגין' שטח בגודל 663 מ"ר והציבה בו קרוואנים המשמשים כפנימייה וישיבה תיכונית. בכוונת העירייה להרחיב את שטח המתחם ל- 15 דונמים. האדריכל זאב דרוקמן הסביר ל'ערב ערב' כיצד ייראה המקום בעוד שנים אחדות: "תהיה שם ישיבה תיכונית, ישיבת הסדר, מגורים של תלמידי הישיבה, מכללה לבנות, בית כנסת, ספריה ובתי מדרש. זאת תהיה עיר של ישיבות". חבר הכנסת זבולון אורלב אמר בשנה שעברה בטקס הסרת הלוט מעל הקרייה החדשה: "אף פעם לא ידעתי מי מזרז את מי להקים את הישיבה: ראש העירייה אותי, או אני אותו... אילת תהיה עמוסה בתלמידים שבאים ללמוד תורה".

"באילת יש יחסים טובים בין דתיים לחילוניים"


מנהל החינוך הדתי בעיריית אילת, הרב חיים פרג'ון, אמר השבוע ל'ערב ערב', כי לא יהיה זה נכון לטעון שהמגזר הדתי מקבל יותר מהחילוני: "העירייה לא מממנת רק מוסדות דת, אלא גם פעילויות כמו כדורגל. זה יפה שכל גוף מכיר בצרכיו של הגוף האחר ומסייע לו באמצעות תשלום המסים. הגעתי לאילת מירושלים, ואני חייב לציין שלא ראיתי מקום שבו היחסים בין דתיים לחילוניים כל כך טובים, כמו באילת. התחזוקה בבתי הספר הממלכתיים-דתיים אינה שונה מבתי הספר במגזר החילוני. הילדים מקבלים אותם חוגים, אותם משאבים. אני לא רואה שהבן שלי מקבל יותר מהבן של השכן. אשמח מאוד שיגיע היום בו כל התלמידים בישיבה התיכונית יהיו אילתים. באולפנה, כל הבנות אילתיות. אצל הבנים זה יותר קשה, אני לא יודע למה? אולי מכיוון שישיבה תיכונית כוללת לימודים עד שעות מאוחרות בלילה. בעבר היו ניסיונות שלא צלחו להקים ישיבה תיכונית באילת. הפעם זה הצליח, ולהערכתי, בזכות זה שהוחלט להביא גם תלמידים מבחוץ". הרב פרג'ון העריך כי אחוז התלמידים האילתים בבתי הספר הדתיים, עומד בשנים האחרונות על 10-15 אחוזים.

מיליון שקלים לחב"ד


מוסד חינוכי נוסף שזכה בחודשים האחרונים למימון עירוני נדיב הוא בית הספר של חב"ד בשכונת הדקל. בית ספר זה שייך לרשת חב"ד, 'אהלי יוסף יצחק', שלמוסדות החינוך שלה יש מערכת תכנים נפרדת מהחינוך הממלכתי-דתי, אך הם מוכרים בידי משרד החינוך ומתוקצבים על ידו. בשבוע שעבר, פרסמה הרשת הודעה המברכת את עיריית אילת על שהשקיעה כמיליון שקלים בשיפוץ בית הספר של חב"ד. במוסד זה ילמדו בשנה הקרובה כ-150 תלמידים. הוא ממוקם במתחם שאמור להיות מפונה במסגרת פרויקט 'פינוי בינוי' של שיכוני ה'סינג סינג'. שאלנו את עיריית אילת מדוע הושקעו סכומי כסף כה גדולים בבית ספר קטן הממוקם במתחם שאמור להיות מפונה? העירייה בחרה לא לענות לשאלותינו.

חצי מיליון לשיפוץ מבני דת


בנוסף לחצי מיליון השקלים שיועברו לישיבה התיכונית, אישרה השבוע מועצת העיר גם הזרמת חצי מיליון שקלים לשיפוץ מבני דת, ו- 125 אלף שקלים להקמת בית כנסת חדש בשכונת שחמון 9. כזכור, בשבועות האחרונים, הקצתה העירייה מספר מגרשים כדי שישמשו עמותות חרדיות. הראשון, ששטחו 1,900 מ"ר, מיועד להקמת מעון יום של עמותת צעירי אגודת חב"ד בשכונת הדקל. השני, גם כן בשכונת הדקל, ישמש את עמותת 'מאור חיים' המנוהלת בידי יואב חנו, בנו של חבר מועצת העיר, הרצל חנו ('אור לאילת'). בשכונת יעלים הוקצה מקלט ציבורי, כדי שישמש גן ילדים של עמותת 'מאור חיים'. בשכונת הדקל הוקצה מגרש ציבורי לבניית מקווה, שינוהל בידי עמותת 'פחד יצחק', של הרב משה הדאיה.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש