פרסומת
דלג

וידיאו ותמונות: ילדים מיוחדים בביקור ראשון באילת

מאת: י. בן יתח ● 8/9/2011 00:21 ● ערב ערב 2064
ביום שלישי נחתה באילת טיסה שכל נוסעיה הם ילדים עם צרכים מיוחדים: ילדים אוטיסטים של אלו"ט וילדים בעלי נכויות שונות/פגועי מוח מעמותת 'על"ה', שבפעם הראשונה בחייהם עלו על מטוס ונחתו באילת ליום פינוק
וידיאו ותמונות: ילדים מיוחדים בביקור ראשון באילתביום שלישי נחתה באילת טיסה שכל נוסעיה הם ילדים עם צרכים מיוחדים: ילדים אוטיסטים של אלו"ט וילדים בעלי נכויות שונות/פגועי מוח מעמותת 'על"ה', שבפעם הראשונה בחייהם עלו על מטוס ונחתו באילת ליום פינוק.

על הטיסה היו 130 ילדים (ומלווים) בעלי נכויות שונות. חלקם נעים בכיסאות גלגלים, חלקם בטיולונים, אחרים נישאים בידי המטפלים או שהחזיקו חזק חזק ביד של אבא או אימא.

צוותים של בנק הפועלים, שהזמין את הטיסה, ושל אל על, השקיעו מאמצים אדירים בתכנון הלוגיסטי כדי להתגבר על הקשיים שנלווים לטיסה מהסוג הזה החל מהעלייה והירידה מהמטוס, דרך זמני ההמתנה שמהווים קושי לא קטן לילדים, ועד נגישות לכל מקום אליו יגיעו. ולא פסחו על תכנון הפתעות וצ'ופרים לשמח את הנוסעים הצעירים שנהנו מחוויית הטיסה זו הפעם הראשונה בחייהם.

עם הנחיתה באילת, סעדו הילדים צהריים במלון 'דן אילת', ומשם המשיכו לביקור במצפה התת ימי וסעודת מלכים במלון המלך שלמה.

פרויקט 'כסף קטן גדול', מתקיים במטוסי אל על במסגרתו הנוסעים מוזמנים לתרום את הכסף הקטן שנשאר ברשותם לטובת ילדי אלו"ט ו'עלה'. המעטפות שנאספות מהנוסעים מובלות למרכז תעסוקה במטה אלו"ט שם הצעירים האוטיסטים, ממיינים את המטבעות, סופרים ומכינים להפקדה בבנק. בנק הפועלים ממיר אותם לכסף ישראלי ללא עמלה.

תמונת כתבה

צילם: יהודה בן יתח

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש