פרסומת
דלג

שמשון משיח יצא לעוד הפלגה מסתורית

מאת: עומר כרמון ● 15/9/2011 19:54 ● ערב ערב 2515
הקפטן שמשון משיח הפך השבוע לגיבור תקשורת לאחר שמערכת הביטחון אסרה על כלי התקשורת לפרסם את דבר מעצרו בידי המצרים ובאוויר ריחפו שמועות על עסקות נשק דמיוניות. לאחר ששב לאילת ויצא לעוד הפלגה אפופת מסתורין, אמר משיח ל'ערב ערב': "במידה והייתי עובר על החוק המצרי, הם לא היו משחררים אותו לאחר יממה". "אני עובד עבור חברה שמספקת מאבטחים ישראלים לספינות זרות. יכול להיות שיש אנשים שמקנאים, אבל זה לא מעניין אותי. מי שכשרוני, שכלי השיט שלו מתאים ויש לו ביצים, ראוי לבצע משימות כאלה"
שמשון משיח יצא לעוד הפלגה מסתוריתהקפטן הוותיק, שמשון משיח, אינו סולד בדרך כלל מאור הזרקורים. אבל השבוע, הצליחה התקשורת להכעיס אפילו אותו. "זה היה טירוף. עשו רעש על כלום. הספינה שלי, 'סי בל', נכנסה למרינה ומישהו עקב אחריה מהיבשה עם אופנוע שמחוברת אליו מצלמה. הכתבים התנפלו עלינו עם מיקרופונים ומצלמות. מה קרה? קודם שיבררו ואחר כך יקפצו".

לא נעצרת בידי המצרים?
"המצרים רק עשו את העבודה שלהם ואפילו הזמינו אותנו לארוחת ערב מדהימה באורגדה. הם שומרים כשרות, אז אכלתי להם את השרימפס. הם אנשים ממש נחמדים. כל אילתי, יודע שבמצרים מספיק שמישהו חשוד בעבירה על החוק, אללה יוסתור. ברגע שהם הבינו מה אני עושה שם, הם נתנו לי להמשיך. זה לא קשור לפנייה של משרד החוץ הישראלי. המצרים, עם כל הכבוד, לא מתרגשים מאביגדור ליברמן, אלא בגלל שלא עשיתי כלום. במידה והייתי עובר על החוק המצרי, הם לא היו משחררים אותו לאחר יממה".

אז מדוע השלכתם את הנשק למים כשראיתם את ספינת המשמר המצרית מתקרבת?
"עבור לשאלה הבאה"

איפה אני תופס אותך?
"אני מפליג דרומה למקום לא חשוב כדי לאסוף אנשים".

במשימה דומה לזאת של השבוע שעבר?
"אני עובד עבור החברה הטובה ביותר בעולם לאבטחה ימית. היא עושה עבודה מדהימה בלספק מאבטחים ישראלים לספינות זרות. בעלי החברה והמאבטחים שלה הם אנשים רציניים ביותר. כולם בוגרי חיל הים, מהיחידות הטובות ביותר בארץ: אמינים, ישרים, כיף לעבוד איתם. יש היום פיראטים בכל מקום בעולם, לא רק במפרץ עדן, ולמאבטחים הישראלים יש נונסטופ היתקלויות עם פיראטים. העובדה היא, שעד היום לא נחטפה אפילו ספינה אחת שהיו עליה מאבטחים ישראלים".

אז אתה מביא את המאבטחים לאוניות ומחזיר אותם לאילת?
"אני לא שולל את מה שאתה אומר".

כמה זמן אורכת כל הפלגה כזאת?
"תלוי. בדרך כלל, מספר ימים".

איך אתה מסביר את הסובלנות המצרית?
"אני חושב שחברות האבטחה הישראליות שמספקות אבטחה לאוניות שעושות את דרכן למצרים גורמות לכך שאותן אוניות יעברו בסופו של דבר דרך תעלת סואץ ולא יעקפו את אפריקה. אם האוניות לא יעברו בתעלה, המצרים יפסידו סכומי כסף אדירים. האבטחה הזאת זה לא משהו סודי ולא ניסיון ישראלי לשלוט במשהו, והמצרים חכמים ומבינים את זה".

מישהו הלשין עליך למצרים?
"יכול להיות שיש אנשים שמקנאים, אבל זה לא מעניין אותי. מי שכשרוני, שכלי השייט שלו מתאים ויש לו ביצים, ראוי לבצע משימות כאלה".

יש חדש במאבק המשפטי מול העירייה?
"נכנסנו לבוררות אצל עו"ד בועז רווה. הוא עו"ד ותיק עם הרבה ניסיון ימי. בוא נראה. במקרה כזה אתה יודע איך אתה נכנס. איך אתה יוצא? רק אללה יודע..."

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש