פרסומת
דלג

גבול של מלחמה

מאת: עומר כרמון ● 15/9/2011 19:55 ● ערב ערב 2515
חודש לאחר פיגועי הטרור סמוך לאילת, המתיחות לאורך גבול מצרים רק הולכת וגוברת. כביש 12 נותר סגור מהר שלמה מערבה, וככל הנראה לא ייפתח עוד תקופה ארוכה. כוחות גדולים של צה"ל הוזנקו לאזור אילת, ביניהם: לוחמי חטיבות 'כפיר' ו'גולני'. בראשית השבוע, נפתחה אש לעבר כוח צה"ל שנע סמוך למעבר נטפים. החיילים לא נפגעו, והמחבל הצליח להימלט מהמקום
גבול של מלחמהחודש לאחר פיגועי הטרור סמוך לאילת שגבו את חייהם של שמונה אזרחים וחיילים ישראלים, הפך גבול ישראל-מצרים לגבול של מלחמה. כביש 12 נותר סגור מהר שלמה מערבה, וככל הנראה לא ייפתח עוד תקופה ארוכה. כוחות גדולים של צה"ל הוזנקו לאזור אילת, ביניהם: לוחמי חטיבות 'כפיר' ו'גולני'.

חיילים המשרתים באזור אילת מספרים, כי הכוננות באזור אינה נופלת מזו שבגבול הצפון. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע ביום שלישי לביקור בגבול מצרים. בניגוד לעבר, בו פורסמו מראש פרטי הביקור, נאסר הפעם על כלי התקשורת לדווח על מהלכיו של ראש הממשלה, עד לעזיבתו.
ראש הממשלה לא הסתיר במהלך הביקור, כי סדר העדיפויות של ישראל בגבול עם מצרים השתנה. בניגוד להצהרות העבר, כי "גדר הגבול החדשה נועדה למנוע כניסת מסתננים", אמר נתניהו השבוע: "הקמת הגדר היא קודם כל נגד פעילות חבלנית ורק אחר כך נגד מסתננים". הוא הוסיף כי לוח הזמנים של בניית הגדר יקוצר בשלושה חודשים נוספים וצפוי להסתיים כבר בספטמבר 2012. מפקד פיקוד הדרום, האלוף טל רוסו, שהשתתף בסיור, אמר: "עשינו התקדמות אדירה. אנחנו עסוקים בהסבת הגבול מפעילות פלילית לעצירת טרור".

בראשית השבוע, שוב הופר השקט המתוח באזור אילת: אש נפתחה לעבר כוח צה"ל שנע סמוך למעבר נטפים (כ-12 ק"מ מערבית לעיר). החיילים לא נפגעו, והמחבל הצליח להימלט מהמקום.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש