פרסומת
דלג

"הלוואי שכל ישראל יחזרו בתשובה כמו באילת"

מאת: עומר כרמון ● 22/9/2011 18:15 ● ערב ערב 2516
המחזיר בתשובה הפופולארי, הרב אמנון יצחק, הופיע השבוע בפני מאות מתושבי העיר: "באילת לעשות תשובה, זה יותר מלעשות בירושלים מי שזוכה לעשות תשובה באילת, יא חביבי. בשמיים, איך הוא אהוב, איך הוא חשוב. אין לכם אפילו מושג". יחצני המועדונים, יניב חדד ומור אסרף, הודיע בכנס על פרישתם המוחלטת מעסקי הלילה
''הלוואי שכל ישראל יחזרו בתשובה כמו באילת''המחזיר בתשובה, הרב אמנון יצחק, הופיע השבוע בפני מאות מתושבי העיר וניסה לתקן את הרושם הקשה שהשאירו דבריו בכנס בעיר שקיים לפני שנה, לפיהם, בשל טומאתה, אילת אינה עיר ללימודי תורה. "רק האילתים יצילו אותנו", אמר הרב השבוע לתשואות הקהל, "כי אם באילת עושים תשובה, אז זה לא סתם. באילת לעשות תשובה, זה יותר מלעשות בירושלים. קשה מאוד באילת. הניסיונות פה, חבל על הזמן. אבל מי שזוכה לעשות תשובה, יא חביבי. בשמיים, איך הוא אהוב, איך הוא חשוב. אין לכם אפילו מושג".

בשנה שעברה, לא חסך הרב יצחק את שבטו מתושבי העיר המעורבים בתעשיית המועדונים. השבוע, הציג בגאווה שניים מיחצני המועדונים הגדולים בעיר, יניב חדד ומור אסרף, שהכריזו באוזני הרב והקהל על פרישתם המוחלטת מעסקי הלילה: "מאז שאני שומר שבת, קרו לי מספר נסים", אמר יניב חדד, "לפני שנה וחצי, החלטתי לצאת מהעבודה בשבת ומהשותפות. הסתדרתי עם השותף על הכסף, והם שיפצו את המועדון (הפנטגון, ע.כ) לפתיחה של הקיץ".

המועדון בטח נשרף", אמר לו הרב יצחק. "התקשרו אלי באמצע הלילה והגעתי למקום, לא נשאר שם אפילו מסמר", אישר חדד. "הקדוש ברוך הוא הוציא אותך בזמן ושרף את כל העוונות שלך", הסביר הרב. "הסתכלתי לשמים ואמרתי לעצמי: 'אם לא הייתי יוצא מהשותפות, הייתי היום במחאת האוהלים', הוסיף חדד. הרב יצחק ענה לו: "אלה שבמחאת האוהלים, יש להם בתים"

במהלך הרצאתו, הרבה הרב לדבר בסוגיות ביטחונית: "כל העולם נגדנו, גם האמריקנים יעזבו אותנו. יהיה גוג ומגוג, ואנחנו נצטרך להתמודד... אתם יודעים שבאילת היום כבר לא כל כך בטוח. ראיתם מה קרה בפיגוע שהיה, ואתם יודעים שאתם על הכוונת. ואתם יודעים שטילים התחילו לעוף לפה מדי פעם. וזה תזכורת לקראת הבאות. ואתם יודעים שצה"ל הוריד למטה, קרוב אליכם, הרבה בסיסים, וזה יהיה המוקד שאליו יכוונו הרבה טילים. ואתם יודעים שהערבים בדרך כלל מפספסים, אז זה לא יפגע בבסיסים, זה יכול לחלוף מעליכם. לכן, צריכים להיות מוכנים".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש