פרסומת
דלג

"העירייה מתכחשת לאחריותה בנושא הקשישים"

מאת: עומר כרמון ● 7/10/2011 17:20 ● ערב ערב 2518
חברי מועדון 60+ פנו השבוע במכתב לשר התחבורה וביקשו את סיועו בהקמת מעבר חצייה מול 'המועדון החברתי לקשיש': "ראש העירייה מתכחש לסמכותו ולאחריותו לגבי ביטחון הקשישים המגיעים למועדון מדי יום, באצטלות שונות ומשונות, בתוך שהוא מנסה לפתור את הצורך בהפעלת קווי 'אגד'". משרד התחבורה: "סימון מעברי חציה נמצא בסמכות רשות מקומית. במקרה זה, עיריית אילת"
''העירייה מתכחשת לאחריותה בנושא הקשישים''לאחר שנואשו מראש העירייה מאיר יצחק הלוי, פנו השבוע חברי מועדון 60+ במכתב לשר התחבורה, ישראל כץ וביקשו את סיועו בהקמת מעבר חצייה מול 'המועדון החברתי לקשיש' (סמוך לבית החולים 'יוספטל'). "לפני מספר שבועות, ביקשנו מכבוד ראש העירייה לבצע מעבר חצייה לקשישים מול הכניסה ל'בית הקשיש' באילת, המקום בו מתקיימת פעילות מבורכת של מועדון 60+", כתבו ותיקי העיר. "בקשתנו אף התפרסמה בעיתון המקומי ('ערב ערב' ע.כ), ורק משם התבררה לנו תשובתו של ראש העירייה, המתכחש לסמכותו ולאחריותו לגבי ביטחון הקשישים המגיעים למועדון מדי יום, באצטלות שונות ומשונות, בתוך שהוא מנסה לפתור את הצורך, בהפעלת קווי 'אגד' (המגיעים למקום אחת לחצי שעה) בסיבוב - כדי שהם יעבירו את הקשישים לצדו השני של הכביש. צר לנו שאנו נאלצים לערב אותך בעניין מינורי ותוך עירוני, אך בטיחותם של קשישי אילת עומדת בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו מבקשים ממך לדאוג מיידית לפתרון של מעבר חציה מסודר, לרבות 'במפרים' בכביש הסמוך - כדי להאט את תנועת הרכבים ולאפשר לקשישים באי המועדון לחצות בבטחה את הכביש".
במשרד התחבורה קיבלו את מכתבם של חברי מועדון 60+, אולם מסרו ל'ערב ערב' כי אין ביכולתם לסייע: "סימון מעברי חציה נמצא בסמכות רשות מקומית. במקרה זה, עיריית אילת".

"הבקשה נדחתה בשל חוות דעת יועץ התחבורה"


כזכור, לפני כחודשיים, ענה מאיר יצחק הלוי לקשישים, באמצעות מנהלת היחידה לפניות הציבור. הוא הסביר, כי: "הגיש בקשה לוועדת תחבורה להקמת מעבר חצייה, אך היא נדחתה בשל חוות דעת שהגיש יועץ תחבורה". יו"ר האגודה למען הקשיש וראש העירייה לשעבר, גדי כץ, הגיב בזעם לתשובתו של ראש העירייה: "למאיר יצחק הלוי סמכות חוקית להורות על סימון מעבר חצייה", הוא כתב, "נראה שחסר כאן הרצון הטוב והאמיתי כדי להקל על הקשישים, ועוד בשנה שהוכרזה על ידי ראש העירייה כ'שנת הקשיש'. כיום, כשנתיים לאחר הפעלת המרכז, עדיין נאלצים הקשישים לחצות את רחוב ארגמן אל תחנת האוטובוס ועוברים על אי התנועה הרחב, שצינורות ההשקיה גורמים להם להסתבכות ולנפילות. ראש העירייה הוזמן על ידי לראות את המקום והחליט, על פי סמכותו שבדין, שבמקום יסומן מעבר חצייה. זה היה לפני שנה וחצי, ומאז, למרות הרצון הטוב וההכרזות על כך בתקשורת, לא קרה בשטח שום דבר חיובי... אני מאוד מקווה שעוד בטרם יקרה במקום אסון, תימצא הדרך המהירה לסימון מעבר החצייה, שעל פניו נראה פשוט וזול".
עיריית אילת לא הגיבה לשאלותינו בנושא. נוסיף לעקוב ולדווח.