פרסומת
דלג

מעשי גבורה בלב ים. השוטר צעק: 'אני לא מוותר עליו'

מאת: עומר כרמון ● 20/10/2011 23:33 ● ערב ערב 2064
חייו של תושב אילת בן 22 ניצלו בזכות מעשי גבורה של שני אנשי ספינת הזכוכית 'ישראל ים', פקח של שמורת האלמוגים ואנשי יחידת השיטור הימי. סגן ראש העירייה, יהודה מורדי, ששהה בחוף בזמן האירוע: "זה היה מרגש. הם עבדו עליו בצורה מדהימה עד שהחזירו לו את הנשימה. ללא אותה אצילות של השוטר, הבחור לא היה חי עכשיו"
מעשי גבורה בלב ים. השוטר צעק: 'אני לא מוותר עליו'

חייו של תושב אילת בן 22 ניצלו בזכות מעשי גבורה של שני אנשי ספינת הזכוכית 'ישראל ים', פקח של שמורת האלמוגים ואנשי יחידת השיטור הימי.

תמונת כתבה
ספינת ישראל ים. צילום יהודה בן יתח


הצעיר נקלע למצוקה במהלך גלישת קייט סמוך לחוף 'תור ים'. הראשונים שהבחינו בתאונה הם אלן מרקוס ואריק מלכה, הקפטנים של ספינת 'ישראל ים'. הם סיפרו ל'ערב ערב', כי בכניסה לשמורת האלמוגים הבחינו במצנח קשור למצוף, והדבר עורר את חשדם. הם מיהרו להגיע למקום. אלן מרקוס הפעיל את מערכת הכריזה והזעיק למקום את יחידת השיטור הימי. אריק מלכה זינק למים וניסה לאתר את הפצוע. צוללים שעלו מהמים סיפרו לו שראו גופת אדם. מלכה לקח מאחד הצוללים את המסכה ובסיוע צוללים נוספים העלה את הצעיר לספינת השיטור הימי שהגיעה למקום.

ממשטרת אילת נמסר, כי גם פקח של שמורת האלמוגים סייע להעלאת הצעיר מעומק של 15 מטרים, כשהוא ללא הכרה ודופק. צוות ספינת השיטור הימי , בפיקודו של רנ"ג אורי בר יוסף ואנשי הצוות , סמ"ר רועי יהוד ורס"ר יגל בשארי שהינו חובש מתנדב במד"א, החלו מיד בפעולות החייאה תוך העברת הגולש לחוף לשם הבאתו לבית החולים. לאחר פעולות החייאה ממושכות ומוצלחות, הוחזר לגולש, תושב אילת בן 22 , דופק, והוא פונה לבית החולים 'יוספטל' באילת להמשך טיפול רפואי.

סגן ראש העירייה, יהודה מורדי, ששהה בחוף בזמן האירוע, מסר ל'ערב ערב', כי חייו של הצעיר ניצלו בשל פעולת החייאה יוצאת דופן של השוטרים: "הם עבדו עליו בצורה מדהימה עד שהחזירו לו את הנשימה", הוא סיפר. "זה היה אצילי ביותר. השוטר צעק: 'אני לא מוותר עליו' והמשיך לעבוד על בחור שכבר היה מת. זה היה מרגש. ללא אותה אצילות של השוטר, הבחור לא היה חי עכשיו. למרות שלא הייתה לו נשימה לאחר ארבעה סבבים, השוטרים לא ויתרו והצליחו לייצב אותו ולנקז לו את הריאות, עד שהגיעו אנשי מד"א שנתנו לו מכות חשמל ופינו אותו לבית החולים".