פרסומת
דלג

הכל בגלל חיבוק

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 16/11/2011 09:01 ● ערב ערב 2524
22 סיפורים מרגשים של 22 נשים ששינו את חייהן תודות לפרויקט 'אשת חיל' נכרכו בספר אחד מרגש. ביום ראשון באולם מתנ"ס שחמון התקיימה השקת הספר באירוע שהיה כולו העצמה נשית
הכל בגלל חיבוק

זה היה ערב מיוחד ומרגש שכל כולו העצמה נשית. ערב שחיזק את ביטחונן של נשים אילתיות מהשורה, שלא התביישו לעלות על במה אחת ולהצהיר כי פרויקט 'אשת חיל' של רשת המתנ"סים פתח עבורן דף חדש לחיים. בזה אחר זה הן עלו לבמה וכל אחת במשפט קצר מיצתה תהליך שלם. במרכז הערב עמד הספר 'פתאום קיבלתי חיבוק', ספר המגולל ב-150 עמודים, בכתיבה רהוטה, את סיפוריהן של 22 נשים, חברות בפרויקט שגילו שאפשר גם אחרת. חמש שנים כבר פועל בעיר פרויקט 'אשת חיל' של רשת המתנ"סים. חמש שנים, 10 קורסים ולמעלה מ – 400 נשים שקיבלו במפגשים מרתקים ומעניינים דרך לחיים אחרים. קיבלו כוחות, ביטחון, הכוונה, למדו לעמוד על זכויותיהן, על רצונן, השתלבו במסגרות העבודה השונות בעיר ושינו את חייהן. כלת האירוע הייתה ללא ספק אהובה לוי, רכזת הפרויקט בעיר שהתרגשה כאילו מדובר בחתונת ביתה. היא ניצבה שם בראש גאה, קיבלה את הבאים, ראתה את כל הנשים אותן הכירה מתקופות טובות פחות וליבה יצא אליהן.
השנה לראשונה, הוטל על כל אחת מקבוצות 'אשת חיל' הפועלת בארץ להרים פרויקט ייחודי. במסגרת זו העלתה אהובה לוי את האפשרות ללקט כמה וכמה מסיפורי ההצלחה של הפרויקט בעיר לספר אחד גדול ומכובד.
עבודת הפקת הספר משותפת לאהובה לוי, מנהלת הפרויקט, לאורלי עידו, שריכזה את הסיפורים ולמירי אלהרר שכתבה, ניסחה והביאה את הסיפורים לדפוס. בשלב זה הודפסו 100 ספרים. חלקם חולקו חינם אין כסף לנשות פרויקט 'אשת חיל' שהגיעו לערב ההשקה. בהמשך מתכוונות אהובה ונשות 'אשת חיל' לשווק את הספרים לרגל יום האשה הבינלאומי שיצוין ב – 8 במרץ. "הכסף שיכנס לקופה ישמש לרווחת התוכנית", מבטיחה לוי.
טקס ההשקה התקיים במעמד ראשי רשת המתנ"סים בארץ, ראש עיריית אילת, מכובדים, חברים ונשות הפרויקט. גם על הכיבוד העשיר היו נשות פרויקט 'אשת חיל' אמונות. כל אחת הביאה ממטעמי ידיה ויצרו שולחן עמוס כל טוב. באי האירוע, מרביתם נשים, אך גם גברים, הכתירו את הערב כהצלחה המשקפת יותר מכל את חשיבותה של פעילות 'אשת חיל' בקהילה המקומית. יש כבוד.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש