פרסומת
דלג

'בית אורן' נמכר תמורת 15.5 מיליון שקלים

מאת: עומר כרמון ● 17/11/2011 17:49 ● ערב ערב 2524
חברת 'אלוני מיתר' מוכרת את הבניין הריק באזור התעשייה ששימש בעבר כמגורי עובדים של חברת 'פתאל'. עד לפני כשנה וחצי, הוערך שוויו של 'בית אורן' בלמעלה מ-20 מיליון שקלים, אך החלטת משרד הפנים לבטל את ההיתר החורג למגורי עובדים שנתנה העירייה הפחיתה את ערכו. עיריית אילת פנתה השבוע לבית המשפט ודרשה מ'אלוני מיתר' לשלם לה חוב ארנונה בסך 400 אלף שקלים
'בית אורן' נמכר תמורת 15.5 מיליון שקלים

'בית אורן' באזור התעשייה ששימש בעבר כמגורי עובדים של חברת 'פתאל' נמכר בראשית השבוע תמורת 15.5 מיליון שקלים. יום לאחר האישור העקרוני של העיסקה, פנתה עיריית אילת לבית המשפט ודרשה מבעלי הנכס הנוכחיים, חברת 'אלוני מיתר', לשלם לה חוב ארנונה בסך 400 אלף שקלים. במסגרת התביעה, הוטל צו עיקול זמני על זכויות או כספים של החברה בסכום התביעה.

מנכ"ל 'אלוני מיתר', יהודה מימון, אמר ל'ערב ערב', כי מכיוון שמשרד הפנים הורה לפנות את הנכס בחודש ספטמבר בשנה שעברה, לא שולמה מאז ארנונה לעיריית אילת. "יש לנו חילוקי דעות עם העירייה בעניין הזה, מכיוון שלנכס ריק מגיע פטור מארנונה לתקופה של חצי שנה", טען מימון. "אנחנו חושבים שאין היגיון שנשלם ארנונה של מגורי עובדים למקום ריק. אנחנו טוענים שמגיעים לנו זיכויים כאלה או אחרים. נשב עם העירייה למו"מ ונפתור את הבעיה".

למי נמכר הנכס?
"כל עוד העסקה לא נחתמה סופית, אני מעדיף לא לפרט כרגע למי נמכר הנכס".

הקונה אילתי?
"לא מאילת".

העתירה שהגישה העירייה יכולה לעכב את ביצוע העסקה?
"לא. תשלומים שאמורים לחול עלינו יחולו עלינו. זה לא אמור לעכב את ההסכם".

מה ירוויח הרוכש החדש, הבניין עדיין ריק?
"לצערנו הנכס עדיין ריק. אני מקווה שהקונה ישכיל להשיג את האישורים הנדרשים כדי להפעיל את המקום".

מגורי עובדים בלב אזור תעשייה


שטח המגרש שנמכר באזור התעשייה הוא 4,750 מ"ר. בבניין עצמו, שגודלו 3,710 מ"ר, 152 חדרים, בארבע קומות. עד לפני כשנה וחצי, הוערך שוויו של 'בית אורן' בלמעלה מ-20 מיליון שקלים, אך אז ביטלה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה את ההיתר החורג שנתנה עיריית אילת לשימוש במקום למגורי עובדים. בעקבות ההחלטה, הוציאה חברת 'פתאל' את עובדיה שהתגוררו במקום, ושווי הבניין ירד ל-12 מיליון שקלים. הוועדה המחוזית נימקה את ביטול ההיתר החורג, בכך שעיריית אילת שגתה כשאישרה מגורים בלב אזור תעשייה המכיל חומרים מסוכנים.

במסגרת התכנית החדשה לאזור התעשייה שמקדמת העירייה, יוכל בעתיד 'בית אורן' לשמש למסחר בקומה ראשונה ולמגורי עובדים בשאר הקומות. ככל הנראה, זאת הסיבה שהביאה לעלייה המחודשת בערך הנכס ולמכירתו השבוע, תמורת 15.5 מיליון שקלים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש