פרסומת
דלג

יו"ר ההסתדרות זועם: הגמלאים אינם זכאים להטבת המס

מאת: עומר כרמון ● 8/12/2011 15:45 ● ערב ערב 2527
יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, אבי אזולאי: "אם אנחנו היינו מנהלים את המו"מ, זה לא היה קורה. במשרד האוצר יושבים אנשים ממולחים שחושבים על כל שקל והם נחלו כאן הצלחה גדולה. לא יכול להיות שיקופחו גמלאים אילתים שנוסעים לצפון כמו כולם, שמוציאים על הילדים שלהם, ומשלמים מס כמו כולם". העירייה: "אנו פועלים להכליל את אילת במסגרת הטבת המס הכללית שנדונה כעת בבג"צ. אם דבר זה יצליח, גם הגמלאים יוכלו ליהנות מההטבה
יו''ר ההסתדרות זועם: הגמלאים אינם זכאים להטבת המסהגמלאים באילת אינם זכאים להטבת המס שאושרה לפני שבועיים בכנסת. יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, אבי אזולאי, מסר ל'ערב ערב' כי הדבר נודע לו השבוע לאחר שהוצף באינספור פניות. "דיברתי עם רואה החשבון של העירייה והוא אישר, לתדהמתי, שהגמלאים אכן אינם נכללים בהטבה" אמר אזולאי. "במידה ואנחנו היינו מנהלים את המו"מ עם האוצר, זה לא היה קורה. בכוונתי להוציא מכתב לשר ולאוצר ולראש העירייה ולדרוש שיתקנו את העניין בדחיפות".

מהעירייה נמסר בתגובה כי הם פועלים להכליל את אילת במסגרת הטבת המס הכללית שנדונה כעת בבג"צ. אם דבר זה יצליח, גם הגמלאים יוכלו ליהנות מההטבה.

"במועצה האזורית חבל אילות יש הטבה של 5 אחוזים"


"כשנודע לנו על אישור הטבת המס בירכנו על כך מאה פעמים", אמר אבי אזולאי. "אבל מכיוון שלא עורבנו במו"מ, לא ידענו שנשארה שכבה מאוד גדולה של גמלאים שלא זכאית לה. אם אנחנו היינו מנהלים את המו"מ, זה לא היה קורה. במשרד האוצר יושבים אנשים ממולחים שחושבים על כל שקל והם נחלו כאן הצלחה גדולה. יש באילת 3,500 גמלאים. מתוכם כ-1,500 בערך מעל סף המס, שנפגעו מאי הכללתם בהטבה. עשינו חשבון שמשרד האוצר חסך לעצמו באי הכללתם, כמיליון שקלים בחודש. אני לא מבין כיצד דבר כזה קרה? במועצה האזורית חבל אילות, הגמלאים מקבלים הטבת מס של 5 אחוזים. לא יכול להיות שיקופחו גמלאים אילתים שנוסעים לצפון כמו כולם, שמוציאים על הילדים שלהם, ומשלמים מס כמו כולם".

אזולאי מסר ל'ערב ערב', כי בכוונתו לטפל גם בסוגיית האילתים שעובדים מחוץ לעיר (למשל אנשי קבע המשרתים בבסיס 'עובדה') שגם הם אינם זכאים להטבת המס החדשה.

העירייה: "מאמצים רבים של ראש העירייה וסגנו”


מהעירייה נמסר בתגובה: "ההטבה במס לה זכאים תושבי העיר אילת ואשר ישובו ליהנות ממנה החל מה- 1.1.2012, הודות למאמצים רבים של ראש העירייה וסגנו וממלא מקומו, תינתן היום, כמו אז, מיגיעה אישית. משכך ומאחר, שכאמור הושבה ההטבה באותה המתכונת שהייתה בטרם נלקחה, לא יהיו הגמלאים זכאים לה. יחד עם זאת פועלת העירייה להכליל את אילת בהטבת המס הארצית שנדונה בעת הזו בבג"צ. יש לזכור, כי השבת הטבת המס לאילת ניתנה מתוקף חוק אזור סחר חופשי לאילת (אסח"א). מועצה אזורית חבל אילות, לעומת זאת נהנית מהטבת מס ארצית. עם אישור ההטבה הארצית על ידי בג"צ, יוכלו גם גמלאים ליהנות ממנה".