פרסומת
דלג

גדולי העולם החרדי: להחרים את אילת

מאת: עומר כרמון ● 8/12/2011 15:58 ● ערב ערב 2527
גדולי הפוסקים בעולם החרדי, ביניהם: הרב יוסף שלום אלישיב והרב שמואל הלוי וואזנר: "מלבד שישנם דעות שאסור לצאת לאילת הנחשבת כחו"ל. אשר על כן, הננו להזהיר שאין להשתתף בנופשים אלו, ושומר נפשו ירחק מהם ויזהיר את בני ביתו". הרב רביד נגר: "גם בבתי המלון אי אפשר להינצל מן המראות האסורים ומאותן נשים שמסתובבות שם עם מגבות בלובי ובמסדרונות". המלונאים מרגיעים: הציבור המסורתי הנופש בעיר, איו חרדי ברובו
גדולי העולם החרדי: להחרים את אילת

בכירי הפוסקים בעולם החרדי התייצבו השבוע כאיש אחד, בקריאה לא לצאת לנופש באילת. המלונאים בעיר אינם מתרגשים, ומציינים כי הציבור המסורתי הנופש בעיר, אינו חרדי ברובו, אלא דתי לאומי. ולהערכתם, השפעת קריאת הרבנים על תפוסת החדרים באילת, תהיה קטנה יחסית.

"ברוך הוא אשר יקים את דברי התורה הזאת”

בהודעה שפורסמה ביום שישי האחרון בעיתונים החרדיים הגדולים, קוראת 'ועדת הרבנים לצביון מקומות הנופש', להחרים את אילת הן בנופש והן בפרסום: "לצערנו, אנשי דלא מעלי (ההיפך מרמי מעלה, ע.כ), מארגנים נופשים בבתי מלון באילת וסביבותיה, שהמכשלה רבה בהם", הם כתבו. "מלבד שישנם דעות שאסור לצאת לעיר זו הנחשבת כחו"ל. אשר על כן, הננו להזהיר שאין להשתתף בנופשים אלו, ושומר נפשו ירחק מהם ויזהיר את בני ביתו. גם על המפרסמים מוטלת חובה להימנע מלסייע בידי עוברי עבירה, ולא לפרסם אודות נופשים אלה. בברכת ברוך הוא אשר יקים את דברי התורה הזאת". על האזהרה חתומים הרב יוסף שלום אלישיב - שנחשב לבכיר הרבנים בקרב החרדים הליטאים, הרב שמואל הלוי וואזנר – שנחשב לפוסק החסידי החשוב ביותר כיום, הרב יוסף חיים קופשיץ, מישיבת 'פורת יוסף' ברובע היהודי בירושלים, הרב שלמה בן שמעון, דיין בית-הדין הגדול בירושלים, פוסק ההלכה, הרב מרדכי גרוס, וחבר בית הדין לכשרות, הרב דוב לנדאו. קצפם של גדולי הדור החרדים יצא, בין השאר, על נופש שיתקיים בעוד שבועיים באחד מבתי המלון הגדולים באילת. המלון ייסגר למשך שבוע לטובת הציבור החרדי. יתקיימו בו מופעי זמר חסידי, הופעה של חזן ידוע ועוד. מארגני הנופש מבטיחי כשרות של בד"צ העדה החרדית, רחצה נפרדת בבריכה, ביביסיטר לילדים ואת כל הפינוקים המוכרים גם לחילונים מבינינו: בר פתוח למשקאות קלים, חמים וחריפים. 24 שעות ג'קוזי בסגנון חמאם טורקי ו-5 ארוחות גורמה ביום.

"שילמנו מחיר כבד בפיגוע”

לא רק ראשי העולם החרדי יצאו השבוע נגד הנופשים באילת. גם המחזיר בתשובה המפורסם, הרב רביד נגר, פסק לפני ימים אחדים: "לאדם דתי אין מה לחפש באילת. גם בבתי המלון אי אפשר להינצל מן המראות האסורים ומאותן נשים שמסתובבות שם עם מגבות בלובי ובמסדרונות. רק מי שלא חושש מאיסורי תורה ולא חושש מלטמא את עיניו ומחשבותיו מסוגל להסתובב שם, ה' ירחם. לא מספיק שילמנו מחיר כבד בפיגוע של האוטובוס והרכבים הפרטיים? אוי ואבוי לנו. אוי לנו ואוי לנפשנו, כמה אנחנו צריכים לשמור על גדרי הצניעות!".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש