פרסומת
דלג

'אילת פלוס' או 'אילת מינוס'?

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● 8/12/2011 16:06 ● ערב ערב 2527
שבוע לאחר הצגת התכלית של משרד התיירות ועיריית אילת, באירוע השקת המיתוג "אילת פלוס", כותבת חברת מועצת העיר, לשר התיירות "יצאתי בתחושת החמצה גדולה". עו"ד להב, התריעה בפני השר במכתבה על אוזלת ידה של הממשלה בטיפול בבעיית המסתננים, בעיה שלדבריה, מאיימת על עתיד העיר. "מי בדיוק ירצה לבוא לנפוש באילת, רק כדי לגלות שהגיע בטעות לסודן או אריתריאה". בלשכת שר התיירות הביעו פליאה על המכתב אך סירבו להתייחס לתוכנו
'אילת פלוס' או 'אילת מינוס'?אין בכלל ספק כי משרד התיירות והשר עצמו, משקיעים תקציבים, זמן והמון תשומת לב לעיר אילת. שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, שאף קיבל את אות יקיר העיר אילת, פועל במרץ רב למען העיר ומאמין גדול בעתידה כעיר תיירות בינלאומית. בשבוע שעבר, באירוע רב רושם, הושק קמפיין המיתוג החדש של אילת והשר היה מלא שבחים לעיר, לראש העירייה ושידר אופטימיות לגבי עתידה של אילת. גם עו"ד לימור להב, השתתפה באירוע ויצאה משם, לדבריה בהרגשה קשה. עו"ד להב, חברת מועצת העיר, משמשת כאופוזיציה כמעט בודדת מול הקואליציה הרחבה של ראש העירייה. השבוע, שלחה עו"ד להב, מכתב לשר התיירות תחת הכותרת "מיתוג העיר אילת "אילת פלוס"? עו"ד להב כתבה לשר כי עקב בעיית המסתננים הקשה בעיר, כל מאמצי משרד התיירות יירדו לטמיון "..כידוע לך, מזה מספר שנים שלמדינת ישראל חודרים מסתננים מאפריקה. הערכות נכון להיום מדברות על כ- 8000 מסתננים שהשתקעו באילת ומספרם עולה מיום ליום". בעוד שבתחילת מכתבה, מברכת עו"ד להב את השר על "היחס החם שאתה מפגין כלפי אילת מיום כניסתך לתפקיד.." הרי שעקב המצב "..לדאבוני, אני חוששת שכל ההשקעות הללו תרדנה לטמיון, לאור מצבה ההולך ומתדרדר של אילת..". עו"ד להב מתחה ביקורת קשה נגד מה שהיא מכנה אוזלת ידה של הממשלה וכתבה "..תושבי אילת זועקים חמס כבר זמן רב ואיש אינו שומע..".

מי ירצה לנפוש באילת?


עו"ד להב כותבת לשר "..ואני שואלת מה הטעם להשקיע מיליונים בתשתיות תיירותיות מחד ובקמפיין שיווק מאידך, כששמה ושמעה של אילת יצאו למרחוק, כעיר שלא ירחק היום, בו מספר המסתננים החיים בה, יהיה זהה למספר התושבים. מי בדיוק ירצה לבוא לנפוש באילת, רק כדי לגלות שהגיע בטעות לסודן או לאריתריאה". עו"ד להב מסיימת וכותבת "..נכבדי, הקמפיין החדש מתעלם לחלוטין מהמציאות בה אנו חיים וכמוהו כבת יענה הטומנת את ראשה בחול....אינני מבקשת חלילה שמשרדך יפסיק להשקיע באילת, נהפוך הוא...אני מבקשת בכל לשון של בקשה, כתושבת אילת וותיקה וכנבחרת ציבור החרדה לגורל העיר ותושביה, שתפעיל את השפעתך על ראש הממשלה בפרט ועל חבריך השרים בכלל, כדי שבעיית המסתננים באילת תיפתר..הבה נבטיח שאילת תיתפס בעיניי הנופש הפוטנציאלי "כאילת פלוס שמש"..ולא חלילה "כאילת פלוס מסתננים" שלא לומר "אילת מינוס". כאמור בלשכת השר הביעו פליאה על המכתב עצמו וסירבו להגיב לתוכנו. שלא לייחוס אמרו לנו כי זה מפליא מאוד, כי המכתב מיועד לשר התיירות, הפועל למען אילת, בעיית המסתננים איננה בעיה המטופלת על ידי השר.