פרסומת
דלג

חולות סמר: פעילים ניסו לחסום את עבודות הכרייה

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● 29/12/2011 08:59 ● ערב ערב 2530
עשרות פעילי איכות סביבה הגיעו ביום רביעי לדיונה האחרונה בערבה הדרומית וניסו למנוע את תחילת כריית החולות. שוטרים שהגיעו למקום עצרו חלק מהמפגינים והכרייה החלה. סמנכ"ל החברה להגנת הטבע, ניר פפאי: "אין כל מקום להרס ערכי הטבע והנוף הייחודיים שבסמר, בייחוד לאור העובדה שהוכח כבר כי ישנן חלופות אחרות לכריית החול, טובות יותר, המספקות מענה לטווח הארוך ללא פגיעה אנושה בטבע"
חולות סמר: פעילים ניסו לחסום את עבודות הכרייהעשרות מתושבי הערבה ואנשי החברה להגנת הטבע, ניסו למנוע ביום רביעי בבוקר את תחילת הכרייה בחולות סמר. חלק מהפעילים קשרו עצמם לטרקטור שהגיע למקום. שוטרים שהגיעו למקום עצרו חלק מהמפגינים וכריית החולות החלה.

סמנכ"ל החברה להגנת הטבע, ניר פפאי, שנעצר גם הוא בידי המשטרה, מסר בתגובה, כי "ההחלטה על כריית החול לוקה בחוסר סבירות קיצוני. אין כל מקום להרס ערכי הטבע והנוף הייחודיים שבסמר, בייחוד לאור העובדה שהוכח כבר כי ישנן חלופות אחרות לכריית החול, טובות יותר, המספקות מענה לטווח הארוך ללא פגיעה אנושה בטבע".

בשבוע האחרון ניסה השר גלעד ארדן לגבש פשרה שתמנע פגיעה גדולה בדיונה. במסגרת הפשרה שנדונה, יוכל הקבלן לכרות כמיליון טון בחלקה ג', וחלקות ד' ה', יתווספו לשמורת הטבע המוכרת. ניסיון הפשרה לא צלח והשר ארדן פנה למנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, וביקש ממנו לשקול שוב את הכרייה. פנייה זו לא צלחה כאמור. ביום רביעי החלה הכרייה בחולות סמר.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש