פרסומת
דלג

ערב סרטי אימה במתנ"ס שחמון

מאת: מערכת ערב ערב ● 16/1/2012 19:17 ● ערב ערב 2064
ביום שישי הפך מתנ"ס שחמון לקולנוע מקומי. כ–400 בני נוער צפו בשני סרטי אימה שהוקרנו, ללא תשלום, בין השעות 21:00-1:00, הראשון 'יום השישי ה–13' והשני 'פעילות על טבעית 2'
ערב סרטי אימה במתנ''ס שחמון

ביום שישי האחרון הפך מתנ"ס שחמון לקולנוע מקומי, אליו הוזמנו בני הנוער לערב סרטי אימה. כ – 400 בני נוער צפו בשני סרטי אימה שהוקרנו, ללא תשלום, בין השעות 21:00-1:00, הראשון 'יום השישי ה–13' והשני 'פעילות על טבעית 2'.

את ערב הסרטים יזמה חברת מועצת העיר – עו"ד יעל דארבי המשמשת כיו"ר הועדה לקידום מעמד הילד, בשיתוף העירייה ומועצת נוער עירונית. הערב הופק על ידי מחלקת האירועים של עיריית אילת ונוהל במקום על ידי רכזת הנוער במתנ"ס עופרה בוארון. בני הנוער שהתקבצו מחוץ למתנ"ס פגשו בפעילי סיירת ההורים וניידת הידידות "כתובת רחוב" של עלם. מתנדבי סיירת ההורים נפעמו מההנאה שהפיקו בני הנוער מפעילות זו. הם ציינו, כי במהלך המשמרת לא הבחינו בנערים רבים ברחובות העיר ובפארקים ואף טרחו לציין, כי נערים רבים אותם נוהגים לפגוש בסיוריהם ברחובות העיר פקדו את ערב הנוער ונראו במתנ"ס שחמון באותו הערב.

הועדה לקידום מעמד הילד, בראשותה של חברת המועצה עו"ד יעל דארבי, שמה לה למטרה לנסות לטפל בתרבות הפנאי של בני הנוער, ולספק להם מענים שימלאו את מקומה של הרביצה בפארקים וברחובות. לשם כך חברו יחד הגורמים השונים השותפים לוועדה ובהם רשת המתנ"סים ומועצת הנוער העירונית. נקבע כי האירועים שיתקיימו ייבחרו ויאורגנו בתיאום מלא עם בני הנוער עצמם המיוצגים, לעניין זה, על ידי מועצת הנוער העירונית בראשות בן יעל.

האירוע הראשון לשנת 2012 התקיים, כאמור ביום שישי ה - 13.1.2012, ערב סרטי אימה. עוד במסגרת פעילות הועדה לקידום מעמד הילד, קדמה לאירוע זה מסיבת סיום שנת הלימודים תשע"א, במסגרתה נהנו כ – 400 בני נוער ממופע של הסטנדאפיסט שאולי בדישי, כוכב התוכנית "צחוק מהעבודה" וממסיבת ריקודים אל תוך הלילה בהפעלת תקליטנים מקרב בני הנוער. האירוע התקיים באמפיתיאטרון שליד בית פיליפ מוריי.


על רקע הצלחת האירועים וכמתן מענה מתמשך לשעות הפנאי של בני הנוער, בכוונת הועדה לקיים אירוע אחת לחודש (למעט בחודשי הקיץ), כאשר האירועים יהיו בעלי אופי מגוון ובמקומות שונים ברחבי העיר, ככל הניתן בקרבת אזורי המגורים.

האירוע הבא צפוי להתקיים ביום 9.2.12 בבית פיליפ מוריי, במסגרתו ייהנו בני הנוער ממופע סטנדאפ של שחר חסון. אופי האירוע והאמן עצמו נבחרו על ידי בני הנוער. כמו כן, על פי החלטת מועצת הנוער העירונית (שנתקבלה פה אחד) נקבע, כי לשם שמירה על הסדר בערב האירוע, תתבצע מכירת כרטיסים למופע זה במחירים סמליים. נקבע, כי מחיר כרטיס במכירה מוקדמת יהיה 20 ₪ ובערב עצמו יימכרו כרטיסים במחיר של 30 ₪.

"אירועים אלה משקפים שיתוף פעולה גורף של כל גורמי הנוער בעיר אילת. גורמי הנוער במתנ"ס בשיתוף עם הנהלת המתנ"ס, הנוער עצמו, מחלקת האירועים בעירייה, סיירת ההורים, ניידת הידידות של עלם ומתנדבים רבים". ציינה עו"ד דארבי והוסיפה: "התגובות שהגיעו אלי מכל הגורמים שנטלו חלק באירוע האחרון, כמו גם מבני נוער עצמם, מחממות מאד ונותנות את התחושה שאנחנו בכיוון הנכון".