פרסומת
דלג

פתיחת 'פארק הקרח' נדחתה שוב

מאת: עומר כרמון ● 1/3/2012 07:57 ● ערב ערב 2539
לאחר שגם הפתיחה החגיגית שהובטחה ליום רביעי השבוע, לא תצא לפועל, ייאלצו חובבי השלג והקניות להמתין בסבלנות לקיץ. עופר שחטר, מנכ"ל חברת 'פרומול', המשווקת את שטחי המסחר ב'פארק הקרח': "הכל תלוי בסידורים פורמאליים:את החנויות השכרנו במאה אחוז. נותרו לנו דוכנים מעטים במעברים"
פתיחת 'פארק הקרח' נדחתה שובפתיחת הקניון והאטרקציה 'פארק הקרח' שוב נדחתה. לאחר שבחודש נובמבר האחרון, הובטחה פתיחה חגיגית ביום רביעי השבוע, מעריכים כעת גורמי הבטיחות בעיר, כי המקום ייפתח רק בחודש יוני הקרוב. עופר שחטר, מנכ"ל חברת 'פרומול', המשווקת את שטחי המסחר בקניון, אמר השבוע ל'ערב ערב', כי הוא ממתין לאישורי הבטיחות האחרונים, שלאחר שיינתנו, ניתן יהיה לחבר את הבניין לתשתיות ולהיכנס לשלב הסופי לקראת פתיחת הקניון.

"אנחנו בתהליכים של טופס 4", הסביר שחטר, "ברגע שיהיה לנו את הטופס, בתוך חודש נוכל לפתוח את המקום. אנחנו מעריכים שהפתיחה תהיה במהלך חודש מרץ. אבל הכל תלוי בסידורים פורמאליים. יועץ משטרה, בטיחות, מכבי אש, לכל אחד יש מה להגיד. מהרגע שיהיה לנו טופס 4 ויהיה לנו חשמל, אפשר יהיה להכין את החנויות".

כלומר, בפסח הבניין יעבוד?
"אני לא יכול להגיד את זה. אנחנו עושים כל מאמץ".

כל שטחי המסחר הושכרו?
"את החנויות השכרנו במאה אחוז. נותרו לנו דוכנים מעטים במעברים לתכשיטים, טלפונים סלולריים, דברים כאלה".

כזכור, פתיחת 'פארק הקרח' תוכננה בעבר לפסח 2011, אחר כך הובטחה פתיחה ב-11.11.11 ולבסוף ב-29.2.12. ל'ערב ערב' נודע, כי בעלי הקניון עדיין זקוקים לאישורי בטיחות, בעיקר בכל הנוגע לתקרת העץ באטרקציה, שהיא הגדולה מסוגה בעולם: 108 מטרים מצד צד, 32 מטרים גובה.

בקרוב: עבודות פיתוח סביב 'פארק הקרח'


פרויקט נוסף סביב 'פארק הקרח' שעדיין לא יצא למכרז כמתוכנן, הוא עבודות הפיתוח במימון משרד התיירות, שתוציא לפועל החברה לפיתוח חוף אילת (חפח"א). סביב 'פארק הקרח' מתכננת החברה להקים 12 אלף מ"ר של טיילת ומדרכות מוארות, חלקן מוצללות. כמו כן, ייבנו גשר להולכי רגל, ושני מעגלי תנועה חדשים: בצומת הרחובות קאמפן ופיסטיאני, ובסוף רחוב קאמן בנוסף, יפותחו 7,000 מ"ר של גינון ו- 5,200 מ"ר של חנייה ציבורית.

מנכ"ל החברה, ערן בארי, אמר ל'ערב ערב', כי המכרז לבחירת הקבלן, יפורסם בקרוב: "זה פרויקט מאוד מורכב על שטח ענק של כ-30 דונם. בחרנו להוציא אותו למכרז בבת אחת ולא בשלבים, ולכן היו קצת עיכובים. מדובר על סדרי גודל שאנחנו לא מכירים באילת. בשטח עליו תיבנה טיילת, צריך יהיה להחליף קרקע בעומק מטר. בקרקע באזור יש חלחול קפילרי (המים מחלחלים ממי התהום, מעלה). הכל מלא שם מלח, והקרקע לא יציבה. צריך לחזק אותה. פורסים על הקרקע יריעות גיאוטכניות (בד סינטטי המשמש להפרדה בין שכבות קרקע שונות, ע.כ) ועליהן שמים סוגים שונים של קרקע ושברי אבנים. העבודות יימשכו 20-24 חודשים. מדובר בעיקר בשטח בתולי, ולכן לא יהיה כמעט צורך בחסימות כבישים".