פרסומת
דלג

כתובות נאצה נגד מסתננים

מאת: עומר כרמון ● 15/3/2012 22:30 ● ערב ערב 2064
כתובות הנאצה רוססו על קירות 'מגדלי אילת'. בין השאר נכתב: 'כנסיה בסודן, לא פה'. 'סודנים לסודן'. פעילי ימין טוענים כי במקום פועלת כנסייה. למעלה מ-400 סופרים, אמנים, אנשי רוח, יוצרים, רופאים ואנשי אקדמיה, פנו השבוע לראש הממשלה, וביקשו "לעצור את גירוש 700 מבקשי המקלט מדרום סודן"
כתובות נאצה נגד מסתננים


לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

אלמונים ריססו השבוע כתובות נאצה על הקירות החיצוניים של בניין 'מגדלי אילת'. בין השאר נכתב: 'כנסיה בסודן, לא פה'. 'סודנים לסודן'. כזכור, לפני כחודשים התקיימה במקום הפגנה של תושבי אילת ותלמידי ישיבה סמוכה, שדרשו לסגור את הכנסייה הפועלת לטענתם במקום ומשמשת את המסתננים הנוצריים. ממשטרת אילת נמסר כי לא התקבלה אצלם תלונה בנושא הכתובות.

בעוד באילת מרססים כתובות נגד מסתננים, בצפון התגייסו אמנים כדי להגן עליהם. למעלה מ-400 סופרים, אמנים, אנשי רוח, יוצרים, רופאים ואנשי אקדמיה, חתמו השבוע על פנייה דחופה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבה הם מבקשים "לעצור את גירוש 700 מבקשי המקלט מדרום סודן המתוכנן לסוף חודש מרץ". במכתב מתריעים החותמים כי גירוש הפליטים - רובם ילדים - משמעותו סכנה לחייהם: "אנו פונים לרגש ולמחויבות המוסרית והדיפלומטית של רשויות מדינת ישראל ודורשים שלא לגרש 700 יוצאי דרום סודן, תוך הפקרתם למלחמה משתוללת, לרעב ולמחלות".

בין החתומים על המכתב: עמוס עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושע, פרופ' יהודה באואר, פרופ' דניאל בלטמן, יהושע סובול, חנה מרון,יהודית רביץ, משה איבגי, ועוד. "לילדינו אנו מספרים על אודות ספינת 'סנט-לואיס' ותולדות שארית הפליטה היהודית. מדוע, אם כן, מדינה שמציינת בכל שנה את יום השואה, מדינה שמרבית אזרחיה היו פליטים וחוו על בשרם רדיפות גזעניות, אינה נחלצת לעזרתם של פליטים אחרים?", הם כותבים.

פרופ' דניאל בלטמן, חוקר שואה וראש המכון ליהדות זמננו באוניברסיטה העברית, אשר חתום על המכתב אומר כי "הדאגה לשלומם של הפליטים נובעת בעיקר מהסכסוך המתפתח בין דרום סודן ובין ממשלת חרטום שעד היום כבר הביא לשורה של התקפות דמים של סודן על המדינה החדשה. מדובר ב-700 בני אדם, למעלה ממחציתם ילדים, המבקשים מאיתנו להעניק להם סיוע והגנה עד אשר יוכלו לחזור בבטחה לבתיהם. מוטלת עלינו החובה המוסרית להיענות לבקשה זו בחיוב".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש