פרסומת
דלג

מנדוזה רוצה להתייחד עם רוצח

מאת: עומר כרמון ● 19/4/2012 08:37 ● ערב ערב 2546
ליליאינה מנדוזה, שלפני שנה וחצי הרגה את בעלה ביריית אקדח, עתרה השבוע לבית המשפט: "אני מבקשת להורות לשירות בתי הסוהר לאפשר לי להתייחד עם בן זוגי, עלי נביל, השוהה בבית סוהר 'איילון'. ברצוננו להביא ילדים לעולם, להקים בית ולשקם את חיינו. אנו אוהבים אהבת אמת, אהבה שלא יודעת להבדיל בין דת, גזע או לאום. אולי שהשב"ס בהגינותו וביושרו, ישכור לנו חדר ביחד, ולא משנה לנו איפה, ב'נווה תרצה' או ב'איילון', ונוכל להשיג לנו משק בית משותף. או שיבחר לנו חדר בבית מלון ויהיה לנו משק בית משותף"
מנדוזה רוצה להתייחד עם רוצח


לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

ליליאנה מנדוזה, שלפני שנה וחצי הרגה ביריית אקדח את בעלה, ארנסטו ז"ל, עתרה לבית המשפט נגד שירות בתי הסוהר (השב"ס), בדרישה שיאפשר לה לקיים יחסי מין עם אהובה החדש – אסיר ערבי שהורשע ברצח. "אין באפשרותנו לקיים חתונה דתית כלשהי, בגלל שאני נוצריה והוא מוסלמי, ואין ברצוננו להחליף דת בגלל חתונה, כי אנחנו אנשים ליברליים ומאמינים" טוענת מנדוזה ומתלוננת: "לצערי הרב, עם האמונה שלנו אי אפשר להתחתן ולהקים בית במדינת ישראל".

"עונש יותר קשה מהכלא"


כזכור, ליליאנה מנדוזה (41) הורשעה לפני כחודשיים במסגרת עסקת טיעון, בה שונה סעיף האישום מרצח להריגה. היא הודתה כי בחודש ספטמבר 2010, הגיעה יחד עם בעלה ושתי בנותיהם לדירת מגוריהם ברחוב משעול הדס בעיר. היא ובעלה המנוח החלו להתווכח בדירה, ולטענתה, קילל אותה וסטר לה. ליליאנה ניגשה לחדר השינה, נטלה מן הארון אקדח, שהחזיקה ברישיון לצורכי עבודתה בחברת אבטחה, הכניסה את המחסנית לאקדח, דרכה אותו וחזרה לסלון. כמה דקות לאחר מכן, ירתה לעבר בעלה ירייה אחת שגרמה למותו. השופטים קבעו כי מנדוזה הרגה את בעלה למרות שלא נשקפה סכנה לחייה. למרות זאת, החליטו לא להרשיעה ברצח - בגלל מה שהגדירו כ"חרטה הכנה שלה". הם גזרו עליה 10 שנות מאסר הכוללות את תקופת מעצרה. במידה ותזכה להפחתת עונשה בגין התנהגות טובה, תהיה חופשייה בעוד כחמש שנים.

לפני חודשים אחדים, אמרה מנדוזה בבית המשפט: "הייתי מוכנה לחיות עם בעלי עוד 20 שנה גם אם אקבל מכות. זה היה הדבר היחיד שהיה לי – בעלי והילדים, ועכשיו אין לי בעל. אני מתגעגעת אליו וזה עונש יותר קשה מאשר להיות בכלא". כעת מסתבר מעתירתה, כי געגועיה היו ככל הנראה פחות חמורים מכפי שתיארה בפני השופטים. את אהובה החדש הכירה בכלא לפני שמונה חודשים – זמן קצר לאחר שהרגה את בעלה. בעתירה שהגישה השבוע, היא מותחת ביקורת קשה על השב"ס שאינו מאפשר לה להתייחד עם בן זוגה הטרי, מכיוון שלא ניהלה עמו בעבר משק בית משותף. היא מציעה לשב"ס לשכור לה ולאהובה חדר בבית מלון או בכלא, כדי שיוכלו לנהל משק בית משותף ולממש את אהבתם.

"אנחנו אנשים ליברליים ומאמינים"


בעתירתה הדחופה שנכתבה בכתב יד והוגשה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, כתבה מנדוזה: "בית משפט נכבד זה מתבקש להורות לשירות בתי הסוהר לאפשר לי להתייחד עם בן זוגי, עלי נביל, השוהה בבית סוהר 'איילון'. בתאריך 26.1.12, נערך ביני לבין בן זוגי חוזה נוטריוני והצהרה כמוכרת בציבור ונישואים אזרחיים על ידי עורך דין נוטריוני. בתאריך 29.1.12 הגשתי בקשה להתייחד עם בן זוגי ומנגד, גם בן זוגי הגיש בקשה בנדון. בתאריך 30.1.12, השב"ס החזיר לי תשובה שאני צריכה להמציא לידיו טופס משק בית משותף. שירות בתי הסוהר מנסה בכל דרך לדכא את בקשתי בטופס שאין באפשרותנו להמציא, מכיוון ששנינו אסירים בבית סוהר ולא היה לנו משק בית משותף. הכרנו בבית הסוהר לפני שמונה חודשים, וברצוננו להביא ילדים לעולם, להקים בית ולשקם את חיינו. אין באפשרותנו לקיים חתונה דתית כלשהי, בגלל שאני נוצריה והוא מוסלמי ואין ברצוננו להחליף דת בגלל חתונה, כי אנחנו אנשים ליברליים ומאמינים וחיים במדינה דמוקרטית ויש לנו כבוד לכל דת ולכל מאמין באשר הוא, ולכן אין באפשרותנו להתחתן ולממש את האהבה שלנו מחוץ למין, דת, גזע ולאום כמו שנהוג במדינת ישראל. ולכן, יש לנו הסכם נוטריוני ונישואין אזרחיים, על סמך זה שאנו אוהבים אהבת אמת, אהבה שלא יודעת להבדיל בין דת, גזע או לאום. לצערי הרב, עם האמונה שלנו אי אפשר להתחתן ולפתוח בית במדינה, בגלל שאנו באים מדתות שונות. המצער הוא שבן זוגי קיבל תשובה חיובית מבית סוהר 'איילון', שניתן לקיים התייחדות. ומנגד, כלא 'נווה תרצה' ביקש ממני להציג משק בית משותף. איזה אבסורד ואיזה בורות שמצד אחד השב"ס מאשרת לבן זוג ללא משק בית משותף. ומנגד, אותה מערכת מבקשת טופס משק בית משותף. אולי שהשב"ס בהגינותו וביושרו, ישכור לנו חדר ביחד, ולא משנה לנו איפה, ב'נווה תרצה' או ב'איילון', ונוכל להשיג לנו משק בית משותף. או שיבחר לנו חדר בבית מלון ויהיה לנו משק בית משותף... לפי פקודות שב"ס, הקריטריונים לקבלת התנגדות הם: 1) נוטריון או נישואין 2) 6 חודשי מאסר או מעצר 3) התנהגות טובה במהלך המאסר. שנינו עומדים בקריטריונים הללו ולכן באה בקשתי להתערבות בית המשפט".

משירות בתי הסוהר נמסר ל'ערב ערב', כי תגובתם תימסר בבית המשפט.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש