פרסומת
דלג

שפוי זמני

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2118
מי זוכר שרק לפני שבועיים החלטנו "כולנו" על שביתת טיסות. כותב השורות שלקח את העניין בשיא הרצינות, נכנס לרכב הפרטי, "טס" לת"א וכל המחאה עלתה לו 15 אלף ש"ח, החשבון יוגש לחברות בתעופה. השבוע קיבלתי כתבה שפורסמה במעריב ובו מתוארת הטיילת שלנו כ"באסטה אחת גדולה ורועשת המדיפה ריח רע". אז היכן הכסף שלנו שנשפך שם כמו בטון למלט. בשבוע שעבר ניפגשתי עם חולדה שמנה שלא ממש דוגלת בדיאטה, יצאתי המום. בוודאי ראיתם את המכולות לאיסוף קרטונים ברחבי העיר, מה זה הטימטום הזה....? לסיום, בוודאי שמעתם על אתר האינטרנט תפוז ועל טירוף החושים שם, סליחה, אנחנו לא קצת גולשים...?
שפוי זמני

מחאה יקרה
לפני שבועיים הוחלט בעיר להפגין נגד העלאת מחירי הטיסות. קראו לנו, התושבים להחרים את הטיסות. אך לצערי ולצער רבים, תושבי אילת הצביעו ברגליים או יותר נכון בידיים ובמיזוודות וטסו חופשי חודשי ביום השביתה. כותב השורות לקח את העסק ברצינות ונסע לת"א עם הרכב, בכדי לא לשבור שביתה. אך כנראה מישהו בארקיע או בישראייר הטיל עלי כישוף אווירי ועל תלאותיי שעברתי אני עדיין מתאושש. אז זה הולך, בערך, ככה, רכב של עיריית ב"ש נכנס ברכבי לביקור נימוסין ודפק לו את כל הפרונט, עלות משוערת 10,000 ש"ח. גררתי את הרכב בחזרה לאילת, עלות, 1200 ש"ח. רגע לפני התאונה, נסעתי במהירות של 120 קמ"ש בכביש ב"ש קריית גת, וראדר משטרתי עלה עלי. האמת, אין דבר מרגיז יותר לקבל דו"ח על מהירות באוטוסטרדה. זה מקומם, זה מעצבן וזה ממש, אבל ממש, לא תורם למלחמה בתאונות הדרכים. עלות מהירות נסיעתי, 750 ש"ח לא כולל דלק ומע"מ. בקיצור חבריי הטסים, בכסף שעלתה לי הנסיעה לצפון יכולתי לטוס למאדים, בחללית ולהתפלל שלא אתפוצץ. הקריזה שחטפתי על חברות התעופה רק הלכה וגברה, את החשבון אני מתכוון להגיש לפרופסור בורוביץ ולסבינה בירן. אולי הם יעזרו לי, אני בהפסדים שנתיים גדולים ואין בכוונתי לרכוש את חברת אל על. בבקשה, פליז, אני מקבל גם צ'קים דחויים.

ככה אנחנו ניראים
השבוע קיבלתי העתק של כתבה שפורסמה בעיתון מעריב על ידי העיתונאי גדעון רייכר. רייכר שירד לאילת לחופשה משפחתית שלווה שב לביתו הלום ונרעש מהמראות בטיילת שלנו. זה בהחלט המקום לציין כי ממשלת ישראל השקיעה בשידרוג הטיילת כ-13 מיליון ש"ח. רייכר יצא לטיול בטיילת ולהלן חלק מהתרשמותו "צעדנו שם והדמעות חנקו את גרונינו מחמת הזעם והבושה. מלאכת הטיילת הושלמה לתפארה....אולם קברניטי העיר בטרם הבחירות האחרונות, הפכו את הטיילת לבאסטה נטולת חן ודוחה, המדיפה ניחוחות עזים של קרתנות והזנחה. כל מוכר דיסקית ומתקין עגילים באוזניים מעוכות בנה לו ברישיון העיריה בקתה נטולת צורה....מנורות ניאון מאובקות וחיוורות עמוסות זבובים מעטרות מחיצות דיקט הצבועות ביד בלתי אמונה...דוכני שוק הכרמל מעוצבים ביתר תשומת לב והבנה". רייכר פנה לדוברת העיריה שהודתה כי הרישיונות ניתנו בתקופת ראש העיר הקודם גבי קדוש. ועכשיו נבחר ראש עיר חדש והוא צריך להתמודד עם הבעיה, התדמית ובעלי הדוכנים. ואם לא די, גבי קדוש מדבר השבוע על תדמית העיר והחשש שלו מפני פגיעה בה. הלו, אדוני, לא ניסחפת קצת, טיפה.....והכי מעצבן, לא חראם על הכסף שלנו שנשפך שם.....?

ראיון עם חולדה שמנה
בוודאי שמתם לב כי באילת מסתובבות חופשי חולדות ענק שמנות ומפוטמות. השמועה על הולכי הארבע הגיעה גם לעיריית אילת. השבוע התקשרה תושבת העיר וסיפרה בהיסטריה על מיפגש אינטימי עם חולדה דור שמיני לפח זבל עירוני. כותב השורות שמע ולא ממש האמין, חולדות, בעיר, בימינו. ממש באותו יום ירדתי בשעות אחה"צ לזרוק קצת זבל אורגני לתוך צפרדע עירונית. ופתאום, ממש לידי עמדה חולדה בגודל טיבעי, האמת חולדה זאת לא הגדרה נכונה. היא היתה סוג של דינוזאור מפארק היורה שלתומי חשבתי כי ניכחדו מהעולם. אך באילת, כמו באילת, אין דבר כזה שאין דבר כזה והחולדה עמדה זחוחת דעת וכירסמה בשלווה אמיתית נתח של עוף שידע כבר ימים טובים יותר. ברגע של שפיות פניתי ליצור השמן ושאלתי, ככה, בלי בושה, עומדת, לא מפחדת ואוכלת ממש מול עיניי. החולדה הרימה את ראשה משאריות העוף ופלטה גיהוק מריח וענתה "המצב לא קל, הגזירות קשות והזבל זה לא מה שהיה פעם. אך למזלנו העיריה לא עושה דבר נגדנו כך שיכול היה להיות גרוע יותר". עמדתי המום, חשבתי חיובי והחולדה נעלמה למכולה הבאה. צחוק צחוק, אך היה כדאי שעיריית אילת תעשה משהו בנידון או שאולי היא מתכננת אטרקציה עירונית חדשה. הקמת פארק חולדות בסיגנון שפילברג, ממממ...יכול להיות רעיון טוב.

וירטואלי בייבי
מאות אילתים גולשים מדי יום באינטרנט, העולם הוירטואלי הכי מוחשי שיש. בשבועיים האחרונים, ההיסטריה פשוט מרקיע שחקים. אתר תפוז, אחד מהאתרים הגדולים והמובילים פתח את מה שקרוי בלוג טי וי, אתר בו כל אחד עם מצלמה יכול לפתוח חדר ולעשות שם כרצונו מול עיני המציצנים. מתברר כי כולנו סקרנים, כולנו מציצנים וכולנו גולשים למקומות הנכונים. מה שקורה שם, זה לא המקום לתאר מפאת גילם של חלק מקוראי. אתן רמז, מתחיל בס' ונגמר בס', פשוט טירוף חושים. סליחה, אנחנו לא קצת גולשים....?

צפרדע מטומטמת
בוודאי כולכם ראיתם את הצפרדעים, מכולות האשפה לאיסוף קרטונים שפוזרו ברחבי העיר. רק מה, בעיה קטנה, קטנטונת, איך לעזאזל אפשר להכניס קרטונים לפתח צר שבקושי נמלה בהריון יכולה להיכנס. מי חשב, מי המציא, מי הגאון של אמא....צפרדע מטומטמת, לגמרי.

תמונת כתבה


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש