פרסומת
דלג

שמניסטים בבי

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2118
שבוע וחצי לאחר שסיימו את הבגרויות במקצועות הבעה וספרות טרם הוסדרה בביה"ס אלון מערכת שעת הלימוד. התוצאה במקום ללמוד לבגרויות הנוספות שעל הפרק, השמיניסטים של בי"ס אלון משוטטים ברחובות. שערוריה.

תגובות זועמות של תלמידי שמינית בביה"ס אלון הגיעו השבוע למערכת 'ערב ערב'. לטענת התלמידים למרות שכבר ביום ראשון בשבוע שעבר הם סיימו את מבחני הבגרות בהבעה ובספרות, טרם עידכנה הנהלת ביה"ס את מערכת שעות הלימוד שלהם. כתוצאה מליקוי זה ומהשעות הפנויות הרבות שנוצרו במערכת נאלצים בוגרים בי"ס אלון להגיע ללימודים לשעה או שעתים ביום. "את מבינה", אמר לי השבוע תלמיד כועס, "במקום שימהרו לעדכן את המערכת ויוסיפו לנו שיעורים במקצועות אחרים במקום השעות הריקות, בהנהלה לא ממהרים. תלמידים רבים מעדיפים להישאר בבית מאשר להגיע לשעתיים לביה"ס. אחר כך מתפלאים למה אנחנו לא מספיקים ללמוד את כל החומר לבגרויות ולמה הציונים שלנו נמוכים". לטענת התלמידים כל פניותיהם להנהלה כבר בשבוע שעבר נדחו בטענה "שהשבוע הכל יסודר" ואולם השבוע החל, אך מערכת השעות טרם עודכנה. "מדובר בבגרויות במועדים עליהם ידעה ההנהלה כבר לפני שלושה חודשים", אומרים התלמידים, "לא ברור לנו למה במשך כל הזמן הזה לא מצאה ההנהלה פיתרון מסודר למערכת השעות".
השמיניסטים באלון דחו את כל תירוצי ההנהלה על הסף והצביעו על השמיניסטים בשני התיכונים האחרים בעיר, 'בגין' ו'גולדווטר', שחזרו מיד אחרי הבגרויות למערכת שעות מסודרות ותקינה. "אם שם זה היה אפשרי למה אצלנו המשימה הפכה לכל כך מורכבת? אחר כך דוחסים לנו את החומר החסר בתיגבורים בשעות אחר הצהריים. למה זה טוב?" התלמידים דורשים השבוע מההנהלה לעדכן ומיד את מערכת השעות.
בתגובה לטענות מסרה מנהלת ביה"ס אלון, שמחה הראל, "בעבר, נהוג היה להגיש תלמידים לבחינות בגרות רק בסיומה של שנת הלימודים. הדבר גרם לעומס גדול על התלמידים, שנאלצו להיבחן במספר רב של בחינות במהלך תקופה קצרה. בשנים האחרונות, הולכת ומתבססת מגמה חדשה, במסגרתה מגישים בתי הספר העל יסודיים את תלמידיהם, לחלק מבחינות הבגרות, כבר במהלך תקופת החורף, דבר המקל על התלמידים ומחלק להם את עומס הבחינות בין המחצית הראשונה של שנת הלימודים, לסוף שנת הלימודים. מערכת שעות הלימוד של כל כיתה או קבוצת לימוד, נקבעת בכל סמסטר, גם בהתאם לבחינות הבגרות בהן תבחן בסיומן. בהקשר זה ראוי לציין כי לפני תקופת הבחינות ובמהלכן מקבלים התלמידים שיעורים רבים נוספים וכן תיגבורים במקצוע בו הם נבחנים. בחינות מעוד החורף מסתיימות בימים אלה, אי לכך ובהתאם לזאת, יקבלו כל התלמידים שניגשו לבגרות במועד חורף, עוד השבוע, בדיוק כפי שהובטח להם, מערכת שעות חדשה, המותאמת כבר ללימודי הסמסטר השני, שיתחיל גם הוא בימים הקרובים".

'ערב ערב' ימשיך ויעקב.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש