פרסומת
דלג

בית החולים יוספטל- המאבק מחריף

מאת: ● ● ערב ערב 2118
מאות מתושבי העיר השתתפו בהפגנת מחאה שארגן מטה החירום, במאבק על המשך קיומו של בית החולים יוספטל. המחאה צוברת תאוצה כשהאילתים מבינים, שהקרב הפעם הוא לחיים או למוות.
בית החולים יוספטל- המאבק מחריף

מנהל בית החולים ד"ר צביקה אפשטיין, הודיע השבוע במסיבת עיתונאים, כי באם לא יועברו 20 מליון ₪ הדרושים לתקציב בית החולים, יחל בעוד שלושה שבועות בסגירתן של המחלקות הלא מתוקצבות. מדובר במחלקת טיפול נמרץ, דיאליזה, אונקולוגיה ופגים. מחלקות אלה אינן מתוקצבות כלל ואין בהן תקן לרופאים. בית החולים והקופה מתקצבים מרצונם את המחלקות האמורות, כאשר רופאי בית החולים נותנים בהן את השרות. רופאי המחלקה הפנימית הם שמפעילים את יחידת הטיפול הנמרץ ורופאי הילדים את יחידת הפגים. ד"ר אפשטיין מזהיר כי החבל נמתח עד קצה היכולת, עד כה המתין בסבלנות לדיונים ולהחלטות, אך בית החולים לא יוכל לפעול יותר במתכונתו הנוכחית ללא התקציב הנדרש.
בעוד שבבית החולים ובקופת החולים הכללית, מאשימים את משרד הבריאות בהתעלמות עקבית מהצרכים התקציביים הנדרשים לבית החולים וכי המשרד לא מוכן להזרים את הכספים, הודיע שר הבריאות דני נווה, כי הוא רואה בחומרה את הכוונה לסגור מחלקות בבית החולים. השר אמר כי בית החולים אינו רשאי לסגור מחלקות ללא אישור המשרד וכי משרדו מתנגד לסגירת בית החולים וימשיך לדון עם הגורמים הרלוונטיים, למתן מענה לבעיה התקציבית הפוגעת בבית החולים.
מאות אילתים הוכיחו השבוע, כי הפגיעה בבית החולים איננה רק עוד פגיעה בהטבה זו או אחרת, אלה פגיעה לחיים או למוות. ועל החיים, מסתבר, אין פשרות. בהפגנה שנערכה בגן הפסלים בכיכר התיירות הביעו אנשי העיר את צעקתם וראש העיר מאיר יצחק הלוי אמר: "באם קריאתנו היום לא תיענה, בשלישי לחודש, נתנתק ממדינת ישראל"... ההפגנה החלה במסע לוויה של "ארון בית החולים" והשיירה המשיכה בדרכה לרחבת התיירות. נהגי המוניות הקיפו את הכיכר מספר פעמים בצפירות עזות, ושלטי המחאה הונפו בגן הפסלים. אין ספק כי הקרב על המשך קיומו של בית החולים, הוא הקרב המוביל, במחאה על הקיצוצים והכרסום בהטבות הממשלתיות שמצעידים את העיר לקראת קריסה.

תמונת כתבה