פרסומת
דלג

חוגגים גאווה באילת

מאת: רוני מויאל ● 23/5/2012 08:41 ● ערב ערב 2551
זו השנה ה-11 שאירועי הגאווה בהפקתם של שחר אלקיים ואייל זסלובר מתקיימים באילת וללא ספק, הפעם הם גם היו המוצלחים ביותר. יומיים לפני פתיחת האירועים, כבר נרשמה התרגשות בעיר כשלאורך כל מסלול המצעד המתוכנן נתלו דגלי גאווה. יש לציין, שהדגלים התנפנפו גם כמה ימים לאחר שהסתיימו האירועים. ההיענות השנה להשתתפות הייתה מעל ומעבר למצופה וכראייה לכך, כל חדרי המלון שהוקצו לפסטיבל נמכרו מראש
חוגגים גאווה באילת

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

אירועי הגאווה ה-11 נפתחו בקוקטייל חגיגי שנערך במלון 'קיסר' ולאחר נאומי פתיחה של כמה מראשי הקהילה ההומו-לסבית בישראל, כולל של ח"כ ניצן הורביץ, ניתן האות לפתיחת החגיגות. לקוקטייל החגיגי הגיעו לא מעט אנשי עסקים אילתים, תומכי הקהילה. אחרי שנהנו המוזמנים מבופה עשיר ביותר, התכנסו כולם באולם האירועים של המלון, שם נהנו מהופעה מצחיקה במיוחד של הרכב הדראגיסטיות 'פאות קדושות'.

מסיבת הפתיחה של האירועים נערכה באותו ערב במועדון ה'גלינה סאמר', לשם הגיעו כל ההומואים, הלסביות ולא מעט סטרייטים שבאו לתמוך בחבריהם ולהראות להם שהם לא לבד, ובטח לא שונים. המסיבה התקיימה בשני מתחמים: האחד - מסיבה מעורבת והשני - הוגבלה לבנות בלבד. ההיענות לשתי המסיבות הייתה עצומה.

בשישי בבוקר, נערך מצעד הגאווה המסורתי. בשעה 13:00, יצא המצעד מרחבת ה'סיטי סנטר'. אומנם רק משאית אחת לקחה חלק במצעד, אבל היא הייתה צבעונית במיוחד וכיסתה על חוסר שיתוף הפעולה מצד גורמים עסקיים אחרים בעיר לקחת חלק במצעד. את המשאית איישו אושיות מוכרות מהקהילה וביניהם די ג'יי מוטי סעדיה, הדראגיסטיות יהלומה בת פורת, קיי לונג ועושרי כשלצידם רקדנים סקסיים וחטובים. אורחת הכבוד על המשאית הייתה ליהיא גרינר, פליטת 'האח הגדול 4', שהגיעה עם בן הזוג שלה יוסי צבר, לו היא תינשא ב-21.6. סוף השבוע הזה באילת, בהחלט עשה רושם ש-15 דקות התהילה שלה רק הולכות וגדלות. למעשה, המארגנים לא יכלו למצוא דמות מתאימה יותר מליהיא לאייש את המצעד.

תמונת כתבה


למרות שבתוכנייה של האירועים הופיע ההפנינג PRE PARTY ממיקונוס בשיתוף המותג XLSIOR בכיכובם של די ג'יי דני טורו מברצלונה ודי ג'יי יאני מתל אביב, בפועל, החוגגים סיימו את המצעד בקרבת חוף 'ממן', אולם אז נודע שהמשטרה לא מאשרת את קיומו של האירוע בחוף. החוגגים מצאו את עצמם מבלים, רוקדים ושוחים בחוף ללא המוסיקה לה הם ציפו והסתפקו במוסיקת הרקע שנשמעה מהמסעדה הממוקמת בחוף, ואנחנו לתומנו חשבנו שאילת זו עיר תיירות! והיה אפשר להתחשב, כשמדובר באירוע שקורה פעם בשנה ושמביא לעיר מאות נופשים שעושים רק טוב לעסקים באילת!

בשבע בערב, התפזרו הבליינים, איש איש לחדרו במלון, כדי לתפוס תנומה קלה לפני המסיבה המרכזית שנערכה באותו לילה בחוף 'הדקל'.
שדרה של דגלי גאווה רבים קיבלו את הבאים למסיבה המרכזית. ההיענות מצד הקהל הייתה עצומה. הסדר היה מופתי. בין האמנים שהופיעו במקום הייתה הדיווה של כולם דנה אינטרנשיונל שנתנה שואו מהסרטים כמו תמיד. סוללה של די ג'אים עלו בזה אחר זה, ביניהם די ג'יי מוטי סעדיה ודי ג'יי פיל רומנו מאיטליה. על הבמה לא הפסיקו לרקוד הדראגיסטית קיי לונג יחד עם רקדנים מקצועיים. ללא ספק המסיבה הייתה מוצלחת ביותר.

האירועים נסגרו במסיבת בריכה המונית שנערכה יום למחרת במלון 'קיסר', שבסיומה התפזרו כל אלפי האורחים חזרה למקום מגוריהם, לפחות עד השנה הבאה!

תגובת משטרת אילת לטענות על איסור קיום המסיבה בחוף :
"1.מזה כשנה בהחלטה משותפת של משטרת מרחב אילת בתיאום עם עיריית אילת הוחלט שלא להתיר אירועים המוניים תחת כיפת השמים ברצועת החוף הצפונית, וזאת ממספר סיבות שהובהרו לבעלי החופים ובתי העסק בכנס שנערך בהשתתפותם עם נציגי המשטרה.
2.בין הסיבות שהובילו להחלטה: א.סמיכות לבתי המלון וחשש מהקמת רעש מעבר למידה סבירה.
ב.הקמת רעש בשעות המנוחה.
ג.חוסר יכולת לתחם את האירועים עקב תקנות האוסרות על חסימת מעבר סמוך לרצועת החוף.
3.למרות האמור לעיל, כל בקשה לקיום אירוע בגזרת החוף נבחנת לגופו של עניין ובמידה ונמצא כי אין בכך כדי לעבור על המדיניות שפורטה, ניתן אישור בהתאם".


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש